2.5 AFB chip, czy wgranie gotowca?

2.5 AFB chip, czy wgranie gotowca?

Postprzez Bartez1129 » 2016-04-20, 20:38

Witam, chciałbym podnieść moment obrotowy w A6 i tutaj zastanawiam się która droga będzie lepsza. Rozmawiałem z tunerami z mojego miasta i twierdzą że trzeba coś przelutować w sterowniku silnika (chip?) a z kolei tutaj na forum czytam o wgrywaniu jakichś gotowców. Czy ktoś może mi to jaśniej opisać, co do czego i co będzie lepsze, bo chyba sie pogubiłem? :) rozumiem że zmiana mapy to właśnie ten program zwany gotowcem tak?
Bartez1129
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 2015-08-16, 21:10
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Bartek

Re: 2.5 AFB chip, czy wgranie gotowca?

Postprzez nie pamietam 82 » 2016-04-21, 07:26

Cześć.

Najlepiej będzie jak zrobisz tzw. logi i wstawisz do oceny na A6forum.pl .
Bo może się okazać , że Twój motor nie zniesie nawet 10KM więcej :| .

Pomyśl nad tym ;-) .

<luzik>

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: 2.5 AFB chip, czy wgranie gotowca?

Postprzez zibi06 » 2016-04-21, 23:32

Bartez1129 napisał(a):że trzeba coś przelutować w sterowniku silnika (chip?)

Bartez1129, podejrzewam że macherom chodzi o to, żeby wylutować e-promy (jeżeli się nie mylę Twój sterownik jest na dwóch kościach) zgrać Twój soft i zmodyfikować / wgrać gotowca. Jeżeli już tak naprawdę chcesz męczyć Twojego dziadka to chyba najlepszym rozwiązaniem jest wlutowanie podstawek (w które montowane są przygotowane e-promy). Dobrze abyś oprócz tych " zcipowanych" dodatkowo/ również posiadał ze swoim oryginalnym softem ( z wlutowanymi podstawkami wymiana/powrót do ori softu jest prost-a/szy, szybsz-a/y, łatwiejsz-a/y).
Bartez1129 napisał(a): rozumiem że zmiana mapy to właśnie ten program zwany gotowcem tak?

Chiptuning to "zmiana mapy", gotowiec to chip "uniwersalny"/ "z metra" (nie jest przygotowany pod dane auto).
Bartez1129 napisał(a):i co będzie lepsze,

Tak jak pisze/proponuje kolega powyżej, czyli wstępna diagnostyka. Jednakże wiedz, że ocena/interpretacja logów (via net) jest tylko jakimś tam początkiem do pełnej oceny którą trzeba wykonać w realnej rzeczywistości. Dopiero po pozytywnej weryfikacji powinieneś podjąć jakąś tam decyzję.
Oby słuszną.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości