2.5 TDI prolemy z pompą wtryskową

2.5 TDI prolemy z pompą wtryskową

Postprzez wp_wojtek » 2017-05-22, 09:16

Witam,
wracałem do domu i zgasł mi silnik podczas puszczenia gazu, po długim kręceniu odpalił tak dwa razy do momentu co trzeci raz nie zgasl i już nie odpalił.
Już sterownik wysłałem do naprawy i został naprawiony(podobno) lecz po montażu odpalił po ciężkich bojach i obroty miał z rzędu 450 obr/min wahające się i nie regował na pedał gazu aż zgasł i już nie odpali. Zrobiłem sekcje zwłok pompy i nie znalazłem żadnych szkodzeń poza kilkoma drobymi ryskami na tłoczku zmiany kąta wtrysku lecz wydaje mi się że nie powinno mieć to wpływu na prace pompy. Zaworki też wydają się być sprawne, po podpięci zasilania klepią.

Zmontowałem całość lecz dalej nie chodzi (za małe ciśnienie paliwa podaje na wtrysk) i i tak waham sie co teraz z tym zrobić by nie wyrzucić kasy w ciemno a to nie będzie to... (wiem że najłatwiej było by wysłać pompę do serwisu, dać 2-3 tys. a oni wymienia tylko pierdołę za kilka zł, a powiedzą że całość zrobiona itd.)
wp_wojtek
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2015-06-13, 13:51
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Wojtek

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość