A6 C6 jak przeprowadzić test kompresora zawieszenia??

A6 C6 jak przeprowadzić test kompresora zawieszenia??

Postprzez maciek.bielsko » 2016-01-17, 11:12

Zdradzi mi ktoś jak przeprowadzić test kompresora zawieszenia pneumatycznego w C6??

oraz wszelkie inne cenne informacje, które za pomocą VCDS-a jestem w stanie sprawdzić stan mojego zawieszenia.
maciek.bielsko
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2016-01-15, 18:26
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006

Re: A6 C6 jak przeprowadzić test kompresora zawieszenia??

Postprzez Piotruś » 2016-01-17, 18:13

maciek.bielsko napisał(a):Zdradzi mi ktoś jak przeprowadzić test kompresora zawieszenia pneumatycznego w C6??

Najlepszym testem kompresora jest parokrotne przestawianie zawieszenia w pozycje skrajne. Oczywiście bez chwili przerwy.
Jeżeli kompresor podczas tej próby za bardzo się "nie spoci" błędem od przegrzania, można go uznać za całkowicie sprawny :-D . Serio.

maciek.bielsko napisał(a):oraz wszelkie inne cenne informacje, które za pomocą VCDS-a jestem w stanie sprawdzić stan mojego zawieszenia.

Rozumiem, że Twoje pytanie pozostaje w związku z drugim tematem, w którym uskarżasz się na ustawiczne opadanie lewego tyłu i problem z czujnikami ugięcia.
Otóż większość danych znajdziesz korzystając z VCDS'a w funkcji bloków wartości mierzonych (klawisz 08). Dostępne tam dane są przejrzyste i przystępne. Trzeba się im dobrze przyjrzeć i porównać z faktami. Ciężko tak wszystko opisać w jednej wiadomości na forum ale skoro już zacząłeś w tym grzebać, to moim zdaniem w 90% sam odgadniesz które wartości są dla Ciebie istotne w kontekście zaistniałego problemu.

W razie wątpliwości zawsze możesz zrobić skrina i wstawić na forum do skonsultowania.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości