A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez Piotruś » 2015-10-16, 20:20

Killphone, nie masz S-Tronica.
Skrzynia NSL jest regularnym bezstopniowym multitronikiem, co nie podlega negocjacjom, w razie potrzeby mogę Ci podać nawet numer katalogowy oprogramowanian dla Twojego okresu produkcji. Do NSL było ich co najmniej 4 ale jest to skrzynia bezstopniowa i nigdy nic tego nie zmieni :) ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez Piotruś » 2015-10-16, 20:47

Killphone, skąd w ogóle Ci się wzięło, że NSL jest S-tronic'em <mysli> :?:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez killphone » 2015-10-16, 22:48

Kupilem to auto 6 miesiecy temu bezposrednio od Niemca z pod domu (pierwszy wlasciciel) w opisie auta niemiec pisal S-tronic mam kolege w ASO i przy zakupie przez tel. potwierdzal mi zapisy w ksiazce serwisowej, w poniedzialek zadzwonie do niego i sprawdzi mi ta skrzynie jak sie okaze ze to multi to pojade do niemca i oskarze go o wprowadzenie w blad kupujacego a do Berlina jest nie daleko.
Załączniki
20151016.jpg
killphone
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-10-16, 19:29
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.00 CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2011
Imię: Robert

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez Przemcio » 2015-10-17, 01:26

Piotruś napisał(a):Bolo19,
Koniecznie kup sobie egzemplarz z automatyczną skrzynią biegów (dla 2.0TDi będzie to niedościgniony, najwspanialszy "multitronik") .
.

:) Piotruś...


Lubie to :)
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez Przemcio » 2015-10-17, 01:28

co do 100tys złociszy ewentualnie 25tys euro na 313ps niestarczy a szkoda :)
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez Piotruś » 2015-10-17, 03:05

Killphone, możesz spokojnie pakować się podróż do DE.
Ja absolutnie nie podważam wiarygodności serwisowej ani formalnej Twojego auta, ale za multitronic ręczę w 100,1%.
NSL jest skrzynią BEZSTOPNIOWĄ , dla Twojego okresu produkcji najprawdopodobniej o nr katalogowym 0AW300048H 002 (ale to należałoby zweryfikować z VIN'em) i z oprogramowaniem (nr katalogowy sterownika): 4G2927155D.

Jak się okazuje nawet Allegro rozróżnia, że to multi (patrz tytuł a potem treść opisu): http://allegro.pl/audi-a6-nsl-pcf-gwara ... 84550.html . Ale to tylko na marginesie, w formie ciekawostki.

Przemcio, wital Ziomalu :mrgreen: <radocha> .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez mwx » 2015-10-17, 22:49

killphone, różnicę między bezstopniowym a innym automatem czuć od razu podczas jazdy...
Co oczywiście nie zwalnia sprzedawcy z odpowiedzialności za swoje kłamstewko.
If it's got wheels, wings or tits - it's gonna give you problems.
Avatar użytkownika
mwx
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2014-07-03, 18:28
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Maciej

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez bolo19 » 2016-02-15, 11:07

Hej co myślicie o tym autkach :
http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-127000kmpelny2013rxenonduzanawigacjabialysportowefotele-ID6ygELt.html
http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-fvat23-aso-1wl-ksenon-automat-papis-lodz-ID6ybFYb.html

Czy wiecie coś na temat firmy Papis?

Mam także pytanie co do zapisów gwarancja pisemna bezwypadkowości i przebiegu czy to jest wiarygodne i ma moc prawną ?
Jakie metody weryfikacji stanu auta polecacie ? Mam nr VIN danego auta, który za opłatą sprawdzają mi różne firmy z internetu w ASO za 100zł i mam pełną historie auta. Co jeszcze ?
bolo19
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2015-10-11, 15:08
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2012
Imię: Bartek

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez mwx » 2016-02-19, 09:50

bolo19 napisał(a):Czy wiecie coś na temat firmy Papis?


Ja wiem tylko tyle, że strasznie irytują mnie ich durne reklamy w radio.
Z jednej strony to niby spora firma, więc powinni być wiarygodni, z drugiej to w końcu tylko kolejny komis, tylko z warsztatem lakierniczym i bardzo drogim marketingiem.

Co do egzemplarzy które pokazujesz - jeden z manualem (imo manual pasuje do A6 jak świni siodło), a drugi z multitronikiem (uparłeś się ;-) ), oba z 4-cylindrowym dieslem. Pisałeś, że jeździsz mało i po mieście, więc nie rozumiem.

Moje poszukiwania używanej A6C7 zakończyły się kupnem nowej Mazdy 6 2,5, więc chyba się na tym nie znam <rotfl>
If it's got wheels, wings or tits - it's gonna give you problems.
Avatar użytkownika
mwx
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2014-07-03, 18:28
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Maciej

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez bolo19 » 2016-02-19, 11:29

Nie ma żadnych szans niestety na znalezienie benzyny w kombi a6 ;/
bolo19
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2015-10-11, 15:08
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2012
Imię: Bartek

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez Don_Masters » 2016-02-19, 12:47

Proszę bardzo pierwszy z brzegu :D Avant i w benzynie do tego cztery łapy z pazurem :) no i napisane jest że S-tronik :D
http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-avant- ... 3afbbaa8d0
Avatar użytkownika
Don_Masters
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 2015-07-08, 11:32
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Paweł

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez Piotruś » 2016-02-19, 14:38

Bolo19, w ślad za Twoim PW odpowiadam:
1.
Białas z Piaseczna.

Teoretycznie, gdyby uwierzyć w deklaracje sprzedającego, wszystko powinno być OK. Nadto facet deklaruje fakturę marża, co w przypadku zakupu "na osobę fizyczna" stanowiłoby dla Ciebie istotny parasol prawny.
No i tyle teorii ... bo w praktyce forma ogłoszenia akurat do mnie ZUPEŁNIE nie przemawia.

Po pierwsze nie znajduję (przeoczyłem?) informacjo co do kraju pochodzenia. Jestem na to niesamowicie wyczulony, bo osobscie jeszcze nie spotkałem u polskiego handlarza prawdziwie rzetelnej oferty z Włoch, Francji, a nawet z Holandii.
Jeszcze gorzej gdy auto ma niemieckie papiery ale faktyczny kraj pochodzenia jest inny. Nie wiem, być może omawiana A6-tka rzeczywiście jest czysta jak to opisuje sprzedający ale zwykła weryfikacja historii po VIN'ie w tym przypadku trochę mało.
Haczyków na które trzeba KONIECZNIE zwrócić uwagę jest bardzo dużo.
Na temat BEZWZGLĘDNIE NIEZBYWALNIE WYMAGANEJ, NADZWYCZAJ WNIKLIWEJ WERYFIKACJI TECHNICZNEJ, szczególnie pod kątem wcześniejszych napraw karoserii, mam nadzieję, że nie muszę się rozpisywać.
Być może nie byłbym az tak surowy w ocenie gdyby facet zamiast miliona pustych deklaracji skupił się na rzetelnym podaniu najważniejszych faktów, których jednak nie sposób znaleźć, co moim zdaniem (w 99 przypadkach na 100) ABSOLUTNIE NIE JEST PRZYPADKOWE.

Tyle. Takie są właśnie moje obawy. Samochód raczej na pewno dałoby się prześwietlić w każdym aspekcie ale coś mi się zdaje (i z chęcią założę się o dobrą flachę), że wstępna weryfikacja formalna wygenerowałaby na tyle dużo pytań bez jednoznacznej odpowiedzi, że głębsze wnikanie w temat raczej nie miałob sensu.

2.
Czerwone A6, jak już ktoś zauważył, za sam multitronik, również i w moich priorytetach ZUPEŁNIE odpada.
Ja wiem, że niektórzy bezawaryjnie dojeżdżają z taką skrzynią setek tysięcy kilometrów, jednak wiem też co widuję na własne oczy i jak się te niekorzystne proporcje rozkładają miedzy egzemplarzami niby bezawaryjnymi jak i tymi mniej szczęśliwymi ... .

Duży plus dla sprzedającego za jawny VIN, który przynajmniej wstępnie pozwala ustalić czy warto wnikać głębiej w zgodność oferty z faktami.

Łódzkiego oddziału firmy PAPIS osobiście nie znam ale miałem z nimi kontakty chyba gdzieś w okolicach Poznania i zawsze były bardzo OK.
Myślę, ze jest to duża firma, której generalnie można zaufać, a jeśli zdarzają się jakieś nieścisłości to bardziej z uwagi na ewentualny brak kompetencji pracowników niż jakieś celowe wielkie przekręty. Myślę, ze jest to jeden z tych "potentatów", który nie pakuje się w wątpliwe i niebezpieczne "okazje" z zachodu, w rodzaju pomocy drogowej i innych specjałów na bazie Audi A6 ... .

Ale ja i tak tej czerwonej A6 na pewno bym nie kupił już za samo multi nawet jeśli treść ogłoszenia w pełni pokrywa się z faktami.

bolo19 napisał(a):Mam także pytanie co do zapisów gwarancja pisemna bezwypadkowości i przebiegu czy to jest wiarygodne i ma moc prawną ?

Tak, najbardziej w przypadku gdy sprzedający prowadzi zarejestrowaną działalność a kupującym jest osoba fizyczna.
Jednak nic nie stanowi lepszej gwarancji niż kłopotliwa ale na wskroś wnikliwa ocena faktów jeszcze przed zakupem.
Sam fakt ochrony prawnej nie jest równoznaczny z satysfakcjonującym wyegzekwowaniem swoich praw, które najpierw i tak trzeba udowodniać przed sądem.

Moja końcowa rekomendacja :

1. Białego odpuść lub nastaw się wieloetapowy proces weryfikacji auta pod każdym możliwym względem. Ogłoszenie nie wzbudza nawet minimalnego zaufania, a w moich osobistych odczuciach jest starannie zredagowane tak aby osłabić uwagę w kilku KLUCZOWYCH aspektach.

2. Czerwonego odpuść za multitronik ale gdyby ten sam sprzedający miał inne ciekawe autko na stanie, w moim odczuciu jest warty wstępnego kredytu zaufania.

<luzik>
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez bolo19 » 2016-02-19, 15:28

Dziękuje bardzo za obszerne odpowiedzi. Auto będe kupował na firme.
Co do czerwonego autka kupiłem raport na autodna i wyświetliło się, że auto stoi u nich na aukcjach od lipca 2015 roku z ceną początkową 112tys brutto :)
Podejrzewam, że nikt własnie nie chce takiego koloru.
Co do białego z Piaseczna ten facet wystawia koleżeńską aukcje on sprowadza po kilkanaście/kilkadziesiąt aut miesięcznie z z zagranicy. Auta są tak jak pisałem poleasingowe ze sporym przebiegiem głównie biorą od niego handlarze. Wystawia fakture VAT marża i na niej daje pisemną gwarancje bezwypadkowości i przebiegu oraz do 3 miesięcy można zwrócić auto jeśli udowodnie, że jest inaczej.
bolo19
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2015-10-11, 15:08
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2012
Imię: Bartek

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez Piotruś » 2016-02-19, 16:20

bolo19 napisał(a):Co do czerwonego autka kupiłem raport na autodna i wyświetliło się, że auto stoi u nich na aukcjach od lipca 2015 roku z ceną początkową 112tys brutto Podejrzewam, że nikt własnie nie chce takiego koloru.

Tutaj akurat bardzo się mylisz. Kolor nawet jeśli nie wyjściowy to nader indywidualny z całą rzeszą zadeklarowanych wyznawców.
Moim zdaniem o wiele skuteczniejszą barierę stanowi multitronik (na marginesie: technologia ostatecznie wycofana i zarzucona przez VAG).

bolo19 napisał(a):Co do białego z Piaseczna ten facet wystawia koleżeńską aukcje on sprowadza po kilkanaście/kilkadziesiąt aut miesięcznie z z zagranicy. Auta są tak jak pisałem poleasingowe ze sporym przebiegiem głównie biorą od niego handlarze. Wystawia fakture VAT marża i na niej daje pisemną gwarancje bezwypadkowości i przebiegu oraz do 3 miesięcy można zwrócić auto jeśli udowodnie, że jest inaczej.

Czyli wszystkie wyżej wymienione EWENTUALNE/HIPOTETYCZNE zagrożenia pozostają w pełni aktualne.
Proponuję się też dobrze zastanowić dlaczego ogłoszenie jest "grzecznościowe", czego wcześniej nawet nie wiedziałem ... :| .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez bolo19 » 2016-02-19, 16:57

Piotruś czytając twoje posty to naprawde używanego auta nie ma jak kupić :D Jednak cenne uwagi osoby, która zna się na rzeczy są niezastąpione. Ja się na tym nie znam dlatego pytam choć nie ukrywam, że niektóre fakty są dla mnie niezrozumiałe.
Zakładając, że kupie od gościa auto z 2013 roku czyli zaraz po tym jak kończy się jego gwarancja oraz leasing, mam historie z ASO co było w nim robione łącznie z przebiegiem, gwarancje pisemną także od sprzedawcy. Co może mi grozić ? Wiem, że jest bezwypadkowe, znam przebieg. No chyba, że auto było bite, naprawione poza ASO co w przypadku firm po pierwsze jest mało prawdopodobne, a po drugie sprzedawca dawałby bezpodstawną gwarancje.
Czytając twoje posty wszystkie auta z multitronikiem nadają się w całości do śmieci. Jednak to aut z tą skrzynią jeździ najwiecej tak samo jak 2.0 tdi, które według kilku użytkowników tego forum niema sensu kupować bo za "słabe do tej budy". Wychodzi na to, że auto tak wysokiej klasy w ogóle nie nadaje się do użytkowania :)
Co do aukcji chodzi o to, że facet kupił od niego to A6, a teraz chce allroad i jak mu sprzeda tego to on kupi od niego allroada ;)
bolo19
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2015-10-11, 15:08
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2012
Imię: Bartek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości