A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez Piotruś » 2016-02-20, 14:35

Bolo19, czytanie moich postów NIE jest obowiązkowe.

Jak najbardziej możesz tkwić w przekonaniu, że deklaracja handlarza i historia serwisowa samochodu - co do którego na razie nie wiadomo skąd się wziął ani nawet kto go sprzedaje - są prawdziwe i wystarczające do podjęcia RACJONALNEJ <wysmiewacz> decyzji zakupowej.

Mnie akurat takie podejście śmieszy, bo pracując w branży motoryzacyjnej od ponad 20 lat już nie takich kozaków widywałem 8-) :lol: , a życie i tak napisało im własny scenariusz, najczęściej przepełniony lekcją bolesnej pokory :mrgreen: ... .

Cyniczne uszczypliwości, na które się wysiliłeś pod moim adresem nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia.
Świadczą wyraźnie o tym, że zupełnie nie doceniłeś ani nie zrozumiałeś jak potężny zakres konkretnej wiedzy otrzymałeś.

Twoje bezradne poirytowanie przekonuje mnie, że jak to wyraził (po przeczytaniu Twojego posta ) jeden z naszych Userków :
A ja bym go najserdeczniej w świecie zachęcił do kupna 2.0 z multi :-) .
Niech używa życia ile wlezie <wysmiewacz> .
To tak jakby położyć się na nagiej , chętnej pannicy i se nie dupnąć <rotfl> .

<luzik>

... czyli że nie radzisz sobie z emocjami, które przysłaniają rozsądek i że czas, który poświęciłem Twojej sprawie jest czasem dla mnie ewidentnie straconym ... <zalamka> .

bolo19 napisał(a):Co do aukcji chodzi o to, że facet kupił od niego to A6, a teraz chce allroad i jak mu sprzeda tego to on kupi od niego allroada

Jasne :] ... . Że też o tym wcześniej nie pomyślałem <rotfl> :mrgreen: .

Tyle w temacie ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez lyngso » 2016-02-21, 08:37

Witam

Bolo19 Każdemu wg potrzeb. Audi w swojej ofercie ma szeroką gamę silników z szeroką gamą mocy. Wybór należy do kupującego.
Skorzystaj z wiedzy kolegi Piotruś. Delikatnie Ci sugeruje, że z taką kasą nie możesz przebierać jak w "ulęgałkach"
Między wierszami napisał Ci, że trwałość skrzyni Multitronic nie jest porównywalna z innymi skrzyniami oferowanymi przez Audi. Ponieważ Ty masz zamiar kupić auto używane, z przebiegiem wg licznika powyżej 120k km więc możesz spodziewać się wkrótce pewnych czynności serwisowych, które w Audi nie są tanie, a ewentualna naprawa skrzyni biegów niezależnie jakiej może odebrać całkowicie sympatię do nowego nabytku.
Skrzynia Multitronic jest specyficzna, daje dużo komfortu podczas jazdy ale wymaga większego dbania niż np manual.
Powiedz mi kiedy i czy w ogóle wymieniałeś olej w skrzyni biegów? W Multitronicu tą czynność trzeba powtarzać regularnie co 50-60k km, jeśli poprzedni właściciel przestrzegał tego to Multitronic potrafi odwdzięczyć się bezawaryjną pracą. Multitronic też słabo znosi katowanie, ciąganie przyczep, piski spod świateł etc.
Osobiście używam już drugiego auta z Multitronic i cenię sobie jej komfortową dla mnie pracę. Na długie dystanse(a tak przeważnie używam auta) jest super.
Haczyk jest taki, ze kupiłem swoje auto z przebiegiem 19k km. Znam historię, przebieg autentyk, auto z gwarancją Audi A.G. książka serwisowa praktycznie zapełnia przeze mnie wymaganymi przeglądami. I teraz najważniejsze, cena za taki spokój jest dużo wyższa od Twojego budżetu, a czy warto było, uważam, że tak a efekt możesz zobaczyć na zdjęciach które wstawiłem na forum.
Osobiście sugeruję Ci dołożenie jakichś 30k do Twojego budżetu i odwiedzenie Audi w celu skorzystania z programu Audi Select Plus.
Na wolnym rynku czekają Cię długie poszukiwania i tak jak Piotruś sugeruje, emocje powinny odejśc w zapomnienie, a chłodna kalkulacja i zdrowy rozsądek powinien wziąć górę.
Tyle ode mnie

Pozdrov
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez bolo19 » 2016-02-21, 18:05

Piotruś napisałeś prawdopodbnie najbardziej kretyński post jaki przeczytałem na forach internetowych. W moim poście nie było ani troche cynizmu czy uszczypliwości w twoim kierunku bo musiałbym być niewiarygodnie beszczelny żeby odnosić się w ten sposób do osoby, która odpowiada bezinteresownie na moje pytania. Napisałem wyraźnie na początku mojego posta, że twoje opinie są bardzo cenne jednak nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe po czym w dalszej części posta odniosłem się do tego.
Za dużo wczoraj było ? :>
Rozumiem, że masz doświadczenie i z nie jednego pieca chleb jadłeś jednak tak jak napisałem czytając twoje i niektórych posty jasno wynika, że kupowanie używanego Audi a6 jest bezsensowne. 80% rynku to 2.0 tdi z czego zdecydowana większość aut jest w multitronicu. 2.0tdi silnik za słaby (8.5s do setki), multitronic nadaje się do śmieci.
Audi Select plus oczywiście auto pewne i z gwarancją jednak dopłacasz za to 15-20 tys na takim aucie. Wole na swoją ręke poszukać
bolo19
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2015-10-11, 15:08
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2012
Imię: Bartek

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez Bezi » 2016-02-21, 18:41

@bolo19

Proszę Cię powstrzymaj się od uwag tego typu.
Avatar użytkownika
Bezi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 679
Dołączył(a): 2013-05-30, 20:58
Lokalizacja: Wrocław
Model: BMW 330xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2011
Imię: Tomek

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2016-02-21, 20:51

Witam.

Bolo19, obawiam się , że NIKT , kompletnie NIKT , nie da Ci za całkowitą darmochę tak potężnej porcji wiedzy jaką posiada Kolega Piotruś.
Sam czasami się dziwię jak taka gigantyczna wiedza ( , za którą płaci/zapłacił w sumie horrendalne pieniądze <milczek> ) i równie bogate doświadczenie zostaje puszczona " w eter " za TOTALNE FREE :shock: .
Doceń to ( w przyszłości ) bo teraz już wiesz , że mogłeś dużo zyskać a straciłeś wszystko ( na własne życzenie ) :roll: .

Na koniec proponuję zastanowić się dlaczego C7 2.0 w multi " jeździ " najwiecej ( o ile jest to w ogóle prawda ) .
Daję głowę , że głównym kryterium wyboru nie była trwałość tych jednostek a najzwyczajniej w świecie - kasa ;) .

Pozdrawiam , życząc Ci jednocześnie abyś kiedyś stał się posiadaczem PRAWDZIWIE PRAWDZIWEGO Audi A6 <luzik> .
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez mwx » 2016-02-22, 02:10

Jest jeszcze kwestia obniżenia spalania i emisji. Takie czasy. Nawet Subaru do "terenowego" Forestera pakuje CVT.
Niektóre firmy mają eko-strategię, zgodnie z którą spłuczka w kiblu ma 5l a nie 7, papier w xero i lunch są wykonane z makulatury a kadra managierska śmiga furami ładnymi i przyjaznymi misiom polarnym.
If it's got wheels, wings or tits - it's gonna give you problems.
Avatar użytkownika
mwx
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2014-07-03, 18:28
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Maciej

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez Thommas » 2016-03-21, 10:48

Z C7 problem tylko taki, że te silniki 3.0 TDI nie sią już tak bezawaryjne jak w C6 i potrafią się rozszczelnić i to przy stosunkowo niedużym przebiegu... Mechanik mi pokazywał ostatnio fakurę wystawioną klientowi, który przyjechał z przebiegiem ok 90tys km - naprawa wyniosła kilkanaście tysięcy...
Thommas
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2016-03-17, 16:25
Lokalizacja: Wa-wa
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2007

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez dwwasyl » 2016-04-10, 14:03

Thommas, a czym te obecne silnili 3.0 TDI C6 różnię się od poprzednika (w C6). Słyszałeś to tylko od mechanika, czy jeszcze w kilku innych źródłach ? Ja ogólnie przymierzam się w przyszłości do przesiadki do C7 i dokładnie myślałem o tym silniku właśnie, i mnie tu trochę martwisz. Czy ktoś kto zna temat głębiej może coś dopowiedzieć / potwierdzić / zaprzeczyć ?
dwwasyl
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2015-04-14, 21:34
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2009
Imię: Daro

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez Piotruś » 2016-04-10, 14:43

Fundamentalne różnice pomiędzy V6 TDi w C6 a V6 TDi w C7 dotyczą :
- łańcuchowych napędów rozrządu (w C6 są 4, a w C7 tylko 2), moim zdaniem zmiana na plus dla C7 chociaż SPORADYCZNIE (osobiście znam chyba tylko 3 przypadki, w tym jeden z naszego Forum) zdarzają się pęknięcia ślizgów napinaczy (są strasznie wydłużone więc być może (??) dlatego)
- przeniesienie pompy CR z "przodu silnika" na "tył" i ta zmiana w mojej prywatnej ocenie jest fatalna

Na ewentualny minus silników V6TDi w C7 można jeszcze zapisać incydentalne przypadki zwiększonego poboru oleju ale prywatnie podejrzewam, że dotyczy to jednostek którym nie dano czasu na ułożenie termiczne tylko dostawały konkretnie w palnik już od pierwszych kilometrów po opuszczeniu bram dealera (na idiotów i impotentów technicznych nie ma żadnego lekarstwa) .

Ponoć tez w sporadycznych przypadkach niektóre silniki V6 TDi w C7 ulegają rozszczelnieniu. Być może jest to błąd jakiejś serii ale nie zauważam by było to zjawisko masowe.

Na dzień dzisiejszy jestem zwolennikiem wszystkich jednostek TDi stosowanych w A6 C7, od R4 poczynając, poprzez wszystkie wcześniejsze jak i obecne odmiany na V6 326 PS kończąc. Nie uważam, by moja opinia miała być dla kogokolwiek ważna ale zarówno osobista pasja jak i doświadczenia zawodowe chyba upoważniają mnie do zabrania głosu w tym temacie :-D ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: A6 C7 do 100tys zł czy warto ?

Postprzez dwwasyl » 2016-04-11, 20:01

Dzięki Piotruś, naprawdę wyczerpująca odpowiedź. Uspokoiłeś mnie trochę ;) Ogólnie z mojego doświadczenia różnica pomiędzy v6 a r4, jest duża, więc przy zmianie tylko V6 wchodzi w grę. Z tego co piszesz to największa lipa chyba z tą pompą CR z tyłu silnika... Miejmy nadzieję niezbyt awaryjne to będzie.

Pozdro !
dwwasyl
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2015-04-14, 21:34
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2009
Imię: Daro

Poprzednia strona

Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości