a6 c7 słabe wyciszenie, złe ustawienie szyb.

a6 c7 słabe wyciszenie, złe ustawienie szyb.

Postprzez tadziak » 2014-01-29, 18:14

Witam,

We wrześniu odebrałem nowiutkie Audi A6 2.0 TDI, robione na zamówienie. Z samochodu byłem bardzo zadowolony do momentu zauważenia problemu z uszczelkami szyb. Praktycznie wszystkie cztery szyby boczne nie chowają się w przeznaczone dla nich rowki w uszczelkach i nie przylegają prawidłowo do uszczelek.

W przednich drzwiach pasażera, szyba nie wchodzi w ogóle w przeznaczoną dla niej kieszeń/szparę, tylko zatrzymuje się na brzegu uszczelki.
W tylnych drzwiach pasażera tylny róg szyby jest odsłonięty (poza obszarem uszczelki), jakby była nierówno zamontowana.
W tylnych drzwiach kierowcy uszczelka nie przylega do szyby, a brzeg szyby jest widoczny gołym okiem (nie wchodzi w przeznaczoną dla niego uszczelkę).
W przednich drzwiach kierowcy szyba ledwo dotyka uszczelki, na całej długości okna widać krawędź szyby, która nie wsuwa się w głąb uszczelki.

W załączniku przesyłam cztery zdjęcia, obrazujące usterkę.

Problem pokazałem autoryzowanemu serwisowi, jednak ten twierdzi, że nie jest w stanie tej wady usunąć, ponieważ sama szyba nie posiada możliwości regulacji i prawdopodobnie jedynym rozwiązaniem byłaby wymiana całych drzwi. Oglądaliśmy inne Audi A6 w salonie i wszystkie uszczelki przylegają prawidłowo, szyby wchodzą głęboko w uszczelkę. Przyznam, że jestem bardzo rozczarowany, że w samochodzie za blisko 200 000 PLN występują takie niedoróbki. Gdzie ta słynna jakość Audi?

Dodam, iż podczas jazdy w kabinie panuje duży hałas - szum wiatru + odgłosy wszelkich przejeżdżających pojazdów. Kupiłem Audi A6 ze względu na świetne wyciszenie tego modelu. Niestety w przypadku mojego egzemplarza wyciszenie jest fatalne i jeździ się jak z otwartą szybą.

Z problemem byłem jeszcze w 3 innych serwisach za granicą - tam również nie byli w stanie/ nie chcieli pomóc. Powiedzieli, że w A6 są duże szyby, które negatywnie wpływają na wyciszenie i jeśli chcę ciszej to trzeba był dokupić szyby dźwiękoszczelne za dod. opłatą.

Czy ktośÂ jest w stanie coś doradzić/pomóc? Czy faktycznie A6 jest samochodem gorzej wyciszonym od Golfa, Passata czy A4?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
tadziak
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2014-01-29, 18:06
Lokalizacja: Gdynia
Model: A6 C7
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2013

Postprzez Andzin » 2014-01-29, 19:18

tadziak, Proponuję jechać do jakiegoś niezrzeszonego rzeczoznawcy,aby zbadać auto względem wypadkowości :!: :!:

Tak wiem jest to nowe auto i nie p...o mnie.

Wszyscy myślą że jak kupują nowe auto w salonie to nie trzeba go sprawdzać.Wręcz przeciwnie,tutaj należy postępować jak przy używanym aucie,czyli wszystkie szpary itp.

a tutaj taka ciekawostka

http://www.wykop.pl/ramka/1704038/jakos ... ym-mondeo/
i
http://www.wykop.pl/ramka/1735364/jakos ... rd-polska/
Avatar użytkownika
Andzin
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2013-06-21, 22:06
Lokalizacja: Turek
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Imię: Andrzej

Postprzez anusiak » 2014-01-29, 19:33

Tadziak to śmierdzi Polskim wałem zrób tak jak pisze Andzin i zgadzam się z nim auta spadają z lawet i inne dziwne rzeczy oni maja swoje serwisy które to później naprawiają i dalej do Żyda ale zazwyczaj robią to bardzo dobrze ale czytając twój post wynika że nawet się nie przejęli ze odwalili fuszere i nie ważne że samochód był z salonu bo obstawiam że auto było już walone sorry za szczerość a jeśli to prawda to teraz przed tobą batalia w sądzie a znając polskie realia trochę to potrwa tylko uważaj na to co będziesz podpisywał Pozdro :-P
Ps Swoją drogą co za skurwysynstwo
Avatar użytkownika
anusiak
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2013-11-28, 14:19
Lokalizacja: LONDON/WROCLAW
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Michał

Postprzez tadziak » 2014-01-29, 20:41

anusiak napisał(a):Tadziak to śmierdzi Polskim wałem zrób tak jak pisze Andzin i zgadzam się z nim auta spadają z lawet i inne dziwne rzeczy oni maja swoje serwisy które to później naprawiają i dalej do Żyda ale zazwyczaj robią to bardzo dobrze ale czytając twój post wynika że nawet się nie przejęli ze odwalili fuszere i nie ważne że samochód był z salonu bo obstawiam że auto było już walone sorry za szczerość a jeśli to prawda to teraz przed tobą batalia w sądzie a znając polskie realia trochę to potrwa tylko uważaj na to co będziesz podpisywał Pozdro :-P
Ps Swoją drogą co za skurwysynstwo


Wiem, że tak to wygląda, ale raczej nie jest to możliwe, aby auto było powypadkowe. Po pierwsze było budowane na zamówienie, przyjechało w terminie (a nawet troszkę przed czasem), oglądałem je tuż po dostarczeniu, ze wszystkimi zabezpieczeniami, białymi taśmami itd. Poza tym nawet jakby miało mieć jakąś historię to raczej nie taką, żeby wszystkie cztery szyby w uszczelki nie wchodziły - może byłoby coś nie tak z jedną. Raczej AUDI odwala fuszerkę w fabryce (zresztą przyznam, że oglądałem w salonie w Austrii egzemplarz Allroad za 80 000 EUR i miał podobnie 'spasowane' szyby w okolicach przedniego słupka...ot taka jakość.
tadziak
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2014-01-29, 18:06
Lokalizacja: Gdynia
Model: A6 C7
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2013


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości