Aktywna piana

Kosmetyka samochodowa, chemia, woski, pasty polerskie, odświeżacze i zapachy inne specyfiki.

Aktywna piana

Postprzez Bezi » 2015-04-06, 20:20

Witam
Jaką aktywną pianę do urządzenia Karcher-pianownica polecacie?
Avatar użytkownika
Bezi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 679
Dołączył(a): 2013-05-30, 20:58
Lokalizacja: Wrocław
Model: BMW 330xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2011
Imię: Tomek

Re: Aktywna piana

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-04-06, 21:17

Ja kupowałem (jak mi jeszcze Tatuś nie zajechał Karchera) właśnie piany firmy "Karcher" .

Obecnie doopa - nie mam się kiedy za niego zabrać :| .

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Aktywna piana

Postprzez Piotruś » 2015-04-07, 07:21

Bezi, proponowałbym Ci dostosować się do przyjętej "strategii" ;-) dbania o auto.

Jeśli samochód (samochody), które zamierzasz czyścić tą pianą nie są dla Ciebie ważne i jedynym celem jest jako-taki schludny wygląd jak najniższym nakładem pracy, to rzeczywiście siuwaks Karchera wydaje się doskonałym wyborem. Jest na tyle agresywny żeby rozpuścić dużo silnych zabrudzeń i nie działać przy tym jak rozpuszczalnik na elementy gumowe/plastikowe nadwozia.

Jeżeli jednak zależy Ci "na czymś więcej", masz lub będziesz miał nałożoną powłokę/wosk i zamierzasz zadbać o dobre efekty jak i ochronę lakieru w dłuższej perspektywie czasowej, to ja z czystym sercem polecam Ci przemyślaną i dobrze wyselekcjonowaną "linię kosmetyków" z CarChemu (czyli od Konika).
Począwszy od "jego" piany aktywnej poprzez inne wzajemnie i logicznie dopasowane specyfiki.
Wydaje mi się, ze po półrocznym stosowaniu z satysfakcjonującymi efektami istnieją uzasadnione powody do relatywnie obiektywnej oceny.

Tak wygląda czarny Yetik w kilka dni po wiosennej kosmetyce:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zmierzam do tego, że w przypadku tak zabezpieczonego lakieru po prostu "nie godzi się" używać aktywnej piany Karchera, która bez watpienia skraca czas mycia samochodu ale zabiera ze sobą pracowicie nałożone powłoki ochronne.
Piana z CarChemu - chociaż przyda się tylko do mycia wstępnego i nie zastąpi zasadniczego mycia szamponem - mam nadzieję - zostawi powłoki ochronne w stanie nienaruszonym, przynajmniej na kilka miesięcy eksploatacji (realnie do końca lata).

A teraz wybieraj sam <rotfl> <luzik> .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Aktywna piana

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-04-07, 09:10

Ups..., a tak mi w sklepie ją polecali :| .

(nie było tematu ;-) )

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Aktywna piana

Postprzez Piotruś » 2015-04-07, 09:35

nie pamietam 82 napisał(a):Ups..., a tak mi w sklepie ją polecali :| .

(nie było tematu ;-) )

Wysłane dzięki Tapatalk.


Ale w czym masz problem :?: :!:
Moim zdaniem pośród syfu dostępnego w każdym moto-sklepie, chemia od Karchera zasługuje na wszelkie polecenie.
Nie zmienia to jednak faktu, że jest produktem uniwersalnym i ma być po prostu skuteczna. I taka właśnie jest.
Moim zdaniem Twoja odpowiedź na pytanie Bezi'ego jest jak najbardziej OK.
Ja z kolei trochę rozwinąłem temat w stronę bardziej złożonej pielęgnacji lakieru, gdzie częste używanie środków niekoniecznie "kompatybilnych" z powłokami ochronnymi mogłoby je "niszczyć".


I jeszcze coś - na pewno wolałbym kilkakrotnie umyć auto pianą od Karchera żeby pozbyć się starych powłok ochronnych przed nałożeniem nowych, niż męczyć lakier silnie skoncentrowanym środkiem do usuwania ciężkiego brudu drogowego.
Ale o tym pogadaliśmy już sobie z Kolegą Konikiem w innym temacie ;-) ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Aktywna piana

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-04-07, 11:46

Zdecydowanie wyszło na to, że mój/moje samochody nie są dla mnie "ważne" .
Brak mojej świadomości (tylko tyle) .

Dzięki Piotrze :-) .

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Aktywna piana

Postprzez Piotruś » 2015-04-07, 12:13

Dalej Cię nie rozumiem :-D . Piana od Karchera raczej na 100% NIE USZKADZA lakieru, a co najwyżej spłukuje woski/sealanty.
To nie dowód, ze auto "nie jest ważne" ;-) .
Gorzej gdybyś był zwolennikiem gufna z rodzaju Dimer'a lub czegoś równie agresywnego. Tutaj nalegałbym :] żebyś zmienił nawyki, ale Karcher, no proszę Cię :> ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Aktywna piana

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-04-07, 12:38

Wszystko gra i buczy :-D !
Być może źle lub nie do końca zrozumiałem :

Piotruś napisał(a):Jeśli samochód (samochody), które zamierzasz czyścić tą pianą nie są dla Ciebie ważne i jedynym celem jest jako-taki schludny wygląd jak najniższym nakładem pracy, to rzeczywiście siuwaks Karchera wydaje się doskonałym wyborem.


Mea culpa ;-) .

Pozdrawiam.



Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Aktywna piana

Postprzez Bezi » 2015-04-07, 14:13

Karchera dopiero co kupiłem.
Więc jako że w kpl. była piana Karchera to ja na początek wykorzystam.
A następnie porobię zakupy u MR. Konika :)

A jeszcze te produkty są nagradzane to fiu fiu
Avatar użytkownika
Bezi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 679
Dołączył(a): 2013-05-30, 20:58
Lokalizacja: Wrocław
Model: BMW 330xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2011
Imię: Tomek

Re: Aktywna piana

Postprzez Konik » 2015-04-12, 14:12

Dopiero tera zauważyłem wątek.
Piotruś napisał(a):I jeszcze coś - na pewno wolałbym kilkakrotnie umyć auto pianą od Karchera żeby pozbyć się starych powłok ochronnych przed nałożeniem nowych, niż męczyć lakier silnie skoncentrowanym środkiem do usuwania ciężkiego brudu drogowego.
Ale o tym pogadaliśmy już sobie z Kolegą Konikiem w innym temacie ;-) ... .

Tak, pogadaliśmy sobie. :mrgreen:
Nie znam oferty Karcher i nie wiem, czy ma więcej pian, nie wiem też, czy mówisz akurat o tej, ale RM 81 (taką mi "wypluło" po wpisaniu w google hasła: piana aktywna Karcher) ma wartość pH 12,3, czyli jest silniej zasadowa od TFR (pH 11,5).
Avatar użytkownika
Konik
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2014-11-13, 07:16
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 1996

Re: Aktywna piana

Postprzez Piotruś » 2015-04-12, 15:20

Konik napisał(a):RM 81 (taką mi "wypluło" po wpisaniu w google hasła: piana aktywna Karcher) ma wartość pH 12,3, czyli jest silniej zasadowa od TFR (pH 11,5).


Konik, jeśli dobrze rozumiem ideę "Twojego" TFR, to zgodnie z nazwą preparatu (i podobnie jak u innych), jest środkiem pomocnym w usuwaniu ciężkiego syfu drogowego włącznie ze stwardniałymi flekami smoły i grudkami asfaltu gromadzącymi się szczególnie w dolnych partiach drzwi i ściany tylnej, tak :?:
Jeżeli zatem mój tok rozumowania jest słuszny (??), to agresywność TFR nie zależy tylko od wartości pH ale tez innych rozpuszczalników, bo o ile TFR'y innych producentów (z TFR od CarChem nie korzystałem) świetnie rozpuszczają wwym. syfy drogowe, to aktywna piana z Karchera zdecydowanie tego nie robi.
Czego nie rozumiem albo co mi się myli ;-) :?:

[+]
Za opisem produktu: http://carchem.pl/pl/p/CarChem-Traffic- ... centrat/22 :

Cechy
- zmywa mocny brud drogowy
- zmywa zanieczyszczenia tłuste (pochodzenia organicznego i nieorganicznego), smary, oleje, osady i zabrudzenia kuchenne, sadzę, owady z lakieru
- zmywa woski i sealanty
- bezpieczny dla lakieru bezbarwnego
- produkt zasadowy (alkaliczny) pH > 11,5
- biodegradowalny


ale uwaga, chociaż w cechach produktu widnieje info, że produkt jest bezpieczny dla lakieru bezbarwnego, to jednak :
Nie zaleca się stosowania do lakierów bez warstwy lakieru bezbarwnego.

Sorry Maciej, ale dla mnie jest to raczej jednoznaczna wskazówka, ze TFR nie jest obojętny i może reagować z powłoką lakieru, o czym zresztą producent (CarChem) uczciwie informuje i ostrzega.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Aktywna piana

Postprzez Konik » 2015-04-12, 16:19

Już wcześniej pisałeś, że:
Piotruś napisał(a):TFR jak sama nazwa wskazuje jest (IMO silnym) rozpuszczalnikiem zdolnym bezdotykowo rozpuścić asfalt i inne drogowe syfy.
Nie uwierzę, ze aż tak silna substancja może pozostać całłkowicie obojętna wobec lakieru.

Odpowiedziałem na to:
Konik napisał(a):nie wiem, z czego wywnioskowałeś, że TFR - Traffic Film Remover, czyli przekładając na polski po prostu zmywacz brudu drogowego jest "rozpuszczalnikiem zdolnym bezdotykowo rozpuścić asfalt". Ani, to rozpuszczalnik, ani do asfaltu.


Teraz dalej utrzymujesz, że
Piotruś napisał(a):jest środkiem pomocnym w usuwaniu ciężkiego syfu drogowego włącznie ze stwardniałymi flekami smoły i grudkami asfaltu

A tak nie jest. W opisie nigdzie nie ma informacji, że zmywa smołę, czy asfalt.

Informacja, że "Nie zaleca się stosowania do lakierów bez warstwy lakieru bezbarwnego." nie jest informacją, czy ostrzeżeniem pochodzącym od producenta i nie znajdziesz takowych na stronach producenta. To ja ją zamieściłem kierując się wyłącznie wyższą wartością pH. Nie miałem ŻADNYCH złych doświadczeń związanych z tym produktem w kontakcie również z lakierem bez warstwy bezbarwnego. Zamieszczenie tej informacji podyktowane jest ostrożnością i "dmuchaniem na zimne". W ciągu kilku lat zajmowania się tematem miałem dużo przypadków używania produktów niezgodnie z przeznaczeniem. Znam przypadki używania skoncentrowanego TFR do czyszczenia licowanej skóry. Brud tak pięknie schodził... tyle, że z licem. Napisałem to ostrzeżenie bo znam przypadki używania chemii (wprawdzie o wyższym pH) na lakierach bez warstwy bezbarwnego, które po JEDNYM zabiegu z czerwonego robiły się różowe. Nie da się przewidzieć wszystkich pomysłów użytkowników. Wolę ostrzegać, wolę dmuchać na zimne. Na rynku jest dużo produktów dużo bardziej agresywnych, a opisywanych jako rewelacyjne dla lakieru. Ja tak nie chcę robić. Tym bardziej, że powszechnym i ogólnie wiadomym jest podejście Polaków do dozowania chemii (np. proszku do pralki :mrgreen: ). Instrukcja mówi jedna miarka na wiadro, a my lubimy dać dwie i... może jeszcze trochę. Przecież nie zaszkodzi i lepiej wyczyści...
Avatar użytkownika
Konik
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2014-11-13, 07:16
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 1996

Re: Aktywna piana

Postprzez Piotruś » 2015-04-12, 16:42

Sorry, ale w tej kwestii konsensusu chyba nie osiągniemy <zalamka> .
Szkoda, bo jak sam kiedyś zauważyłeś, gdy coś mnie ciekawi staję się nieznośnie dociekliwy, ale tym razem kwestia dla mnie zostaje otwarta i wciąż bardzo niejasna :shock: .

Konik napisał(a):Już wcześniej pisałeś, że:
Piotruś napisał(a):TFR jak sama nazwa wskazuje jest (IMO silnym) rozpuszczalnikiem zdolnym bezdotykowo rozpuścić asfalt i inne drogowe syfy.
Nie uwierzę, ze aż tak silna substancja może pozostać całłkowicie obojętna wobec lakieru.

Odpowiedziałem na to:
Konik napisał(a):nie wiem, z czego wywnioskowałeś, że TFR - Traffic Film Remover, czyli przekładając na polski po prostu zmywacz brudu drogowego jest "rozpuszczalnikiem zdolnym bezdotykowo rozpuścić asfalt". Ani, to rozpuszczalnik, ani do asfaltu.


Teraz dalej utrzymujesz, że
Piotruś napisał(a):jest środkiem pomocnym w usuwaniu ciężkiego syfu drogowego włącznie ze stwardniałymi flekami smoły i grudkami asfaltu

A tak nie jest. W opisie nigdzie nie ma informacji, że zmywa smołę, czy asfalt.


No jak kurna nie ma jak jest <nerwus> :[ :?: :?: :!:
Przecież stoi jak wół, że:
- zmywa mocny brud drogowy
Przepraszam, ale jak dla mnie, prostego chłopa ze wsi z trudem oderwanego granatem od pługa, mocnym brudem drogowym są właśnie zanieczyszczenia ze smoły, asfaltu i tym podobnych substancji, a nie trochę błotka, które mogę spłukać wodą i doczyścić szamponem ... .
Na Litość Boską, przecież rozmawiamy o prostej instrukcji stosowania preparatu czyszczącego, która powinna być (i moim zdaniem jest) zrozumiałym i czytelnym przekazem do czego ów preparat jest przeznaczony, a nie siedzimy na sali sadowej gdzie prawniczy bełkot rzeczywiście może zadecydować o treści wyroku :| .

Reasumując, jeżeli zatem określenie "mocnego brudu drogowego" NA PEWNO nie obejmuje smoły i asfaltu, to ja serdecznie namawiam Cię do zaktualizowania opisu TFR, bo idę o dużą stawkę, że zdecydowana większość prostych użytkowników będzie interpretowała bieżący opis bliżej moim przemyśleniom niż Twoim ... .

No i w takim razie proszę o konkretną odpowiedź czy TFR od CarChemu "w końcu" rozpuszcza te smoły i asfalty, czy jednak nie rozpuszcza :-o :?: :?:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Aktywna piana

Postprzez Konik » 2015-04-12, 17:15

Pisałem już o tym, że nie rozpuszcza smoły i asfaltu. I nic się nie zmieniło. :)

Czasem bardzo trudno przełożyć z jednego języka na inny. Może mi podpowiesz jak przełożyć nazwę tego produktu tak, by była jasna i zrozumiała dla każdego, a jednocześnie zwięzła i nie była "opisem".

Traffic
- ruch uliczny (movement, traffic, motion, move, go, deportment)
- transport automobilowy (motor transport, traffic)

Film
- film (movie, film, picture, reel, cinema)
- błona (membrane, film, coat, integument, pellicle, tunic)
- błonka (cuticle, film)
- cienka powłoka (film)
- kożuch na mleku (head, skin, film)
- bielmo (endosperm, leukoma, leucoma, albugo, film)
- mgiełka (mist, haze, film, gauze)
- mgła (fog, mist, haze, film, mistiness, vapour)

Remover
- zmywacz (remover, washer)

Dość istotnym jest tu słowo "film", w którego znaczeniu w żaden sposób nie mieszczą się "stwardniałe fleki smoły i grudki asfaltu".

Dla mnie (mocny) brud drogowy, to mieszanina wielu składników składająca się m.in. ze stałych cząsteczek spalin (szczególnie z diesli, np. sadza), pyły z fabrycznych kominów, drobinki, a raczej mikrodrobinki gumy z opon (sadza?, krzemionka?), drobinki olejów i paliw (w tym paliwa lotniczego), pyłki roślin, odchody ptasie i owadzie oraz same owady (rozdrobnione kołami samochodów do postaci pyłu), smog, pył hamulcowy i pewnie wiele innych. Wymieniłem tylko te, które w tej chwili przyszły mi do głowy.
Avatar użytkownika
Konik
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2014-11-13, 07:16
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 1996

Re: Aktywna piana

Postprzez mariuszq » 2015-12-09, 19:23

Ja uzywam karchera i jest ok, kwestia tez jaką masz wodę w kranie..
mariuszq
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2015-12-09, 19:09
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1998


Powrót do Car detailing.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości