ALLROAD C5 - poduszki skrzyni i silnika

ALLROAD C5 - poduszki skrzyni i silnika

Postprzez Damiancki » 2017-07-07, 11:30

Witam. Przy nieco gwałtowniejszym dodawaniu lub odejmowaniu gazu podczas spokojnej i powolnej jazdy (wtedy czuć najmocniej) w dolnych wartościach obrotowych silnika czuję szarpnięcia ogólnie w napędzie. Widać nawet po dźwigni zmiany biegów jak się przemieszcza przód/tył (wiem że delikatne ruchy są normalne :-) ). O ile kiedyś ruchy te i odczucia były ledwie wyczuwalne to obecnie są już na tyle duże że zaczynają mnie irytować. Do tego wyjątkowo delikatnie trzeba np. puszczać sprzęgło i równie delikatnie dodawać gazu aby szarpnięcia nie poczuć właściwie na każdym biegu. Czy ktoś wie która to poduch może za to odpowiadać a najlepiej poprosił bym o jakiś schemat z widocznymi poduchami i symbolami wszystkich poduszek silnika i skrzyni biegów które są w takich Allroad jak mój. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: ALLROAD C5 - poduszki skrzyni i silnika

Postprzez Damiancki » 2018-01-18, 11:20

Panowie potrzebne info dotyczące poduszek trzymające silnik i skrzynię występują w Allroad C5 ? Najlepiej nr części i KONIECZNIE schemat/info gdzie się znajdują. Dwie pod autem w okolicach skrzyni widać a reszta ? np taka poducha http://allegro.pl/poduszka-silnika-lemforder-audi-allroad-4bh-c5-i6685489401.html ?
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: ALLROAD C5 - poduszki skrzyni i silnika

Postprzez Piotruś » 2018-01-19, 10:43

Panowie potrzebne info dotyczące poduszek trzymające silnik i skrzynię występują w Allroad C5 ? Najlepiej nr części i KONIECZNIE schemat/info gdzie się znajdują.

Są dwie poduszki silnika i dwie skrzyni biegów. Znajdują się w miejscach jak najbardziej typowych.
Numery znajdziesz sobie tutaj (chociaż niektóre mogą wymagać aktualizacji) :
http://pl.realoem.me/Audi/RDW/A6AR/2005/247/R
Dwie pod autem w okolicach skrzyni widać a reszta ? np taka poducha

To nie jest żadna poducha tylko tzw. "zderzak momentu obrotowego" :-D .
Jego rolą jest "powstrzymanie" silnika przed nadmiernym "podskakiwaniem" w trakcie przyspieszania. Przykręcony jest od przodu silnika (niestety wspólnie z aluminiową pokrywą w której siedzi uszczelniacz wału korbowego). Łatwo go zobaczysz spoglądając w przestrzeń miedzy silnikiem a pasem przednim.
Element, w którym pracuje żółta gruszka MUSI być prawidłowo wyregulowany, czyli swobodnie opierać się górną wargą na tej gruszce i wtedy dokręcony dwoma nakrętkami do rury pod chłodnicami.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: ALLROAD C5 - poduszki skrzyni i silnika

Postprzez Damiancki » 2018-01-23, 07:57

Piotruś jak zawsze niezawodny. Dziękuję
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości