Allroad C5 Problem z pneumatyka

Allroad C5 Problem z pneumatyka

Postprzez Blokersik » 2016-12-08, 17:54

Witam,
Zwracam sie z prośba o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z pneumatyka. Posiadam Audi A6 Allroad 2004 r 4.2 benzyna. Nic nie zapowiadało problemu, auto stało nie raz po 2-3 dni i nie było widać żadnej różnicy w poziomie. Zawsze świeciła się druga kreska zawieszenia i nigdy po takim postoju nie wymagała uzupełnienia. Ostatnio przyszły przymrozki i nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tym, czy po prostu zbieg okoliczności. Opadł cały przód na ziemie, tak ze nie da rady nawet skręcić kolami. Najgorsze ze nie chce się tez napompować. Kompresor słychać. Zaopatrzyłem sie w kabelek i błędy jakie wyrzuciło to :

01769 - Sensor for Vehicle Leveling: Front Right (G289)
57-00 - Electric Circuit Failure
01400 - Suspension Level Control
11-00 - Control Limit Not Reached



Z tego co zauważyłem to sprężarka sie uruchamia , otwierają sie odrazu zawory w przednich miechów ale niestety nie unosi sie do góry. Nie słyszę żeby powietrze gdzieś uciekało. Wiadomo po chwili sprężarka sie rozłącza z powodu dużej temperatury. Czy przyczyna może byc wysłużony kompresor i za male ciśnienie w układzie? Czy sam czujnik spowodowal by takie zachowanie ? Od czego mam zacząć ?
Blokersik
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-12-08, 17:46
Model: Allroad C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.2 ASG 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Kamil

Re: Allroad C5 Problem z pneumatyka

Postprzez Blokersik » 2016-12-30, 01:02

Problem częściowo rozwiązany, nieszczelny był prawy przedni miech. Wstawiłem nowe oringi i wszystko ok, auto podniosło sie do góry. Nadal świeci kontrolka od awarii pneumatyki, ale to ten nieszczęsny czujnik. Czy ktoś by mi mógł odpowiedzieć czy to jest ten sam czujnik co do xenonów ??
Blokersik
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-12-08, 17:46
Model: Allroad C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.2 ASG 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Kamil

Re: Allroad C5 Problem z pneumatyka

Postprzez Piotruś » 2016-12-30, 08:05

Blokersik napisał(a):Czy ktoś by mi mógł odpowiedzieć czy to jest ten sam czujnik co do xenonów

W kontekście "montażowym" tak. Strona pasażera :!:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron