Allroad nie zapamiętuje ustawień adaptacji

Allroad nie zapamiętuje ustawień adaptacji

Postprzez Jedras » 2016-10-28, 09:54

Witam

Na początek chciałem wszystkich serdeczne pozdrowić ponieważ jest to mój 1 post.
Znajomy i piszę tutaj w jego imieniu posiada Audi Allroada C5 2.5TDI i wysypał mu się sterownik zawieszenia, kupiliśmy używkę z innego auta z końcówką F - seryjnie był z końcówką A, ale wyczytaliśmy że sterowniki są zamienne (jeżeli nie to proszę wyprowadźcie mnie z błędu)

Sterownik został założony, podnoszenie auta góra---> dół działa bez zarzutów ale auto minimalnie krzywo stoi
zrobiliśmy adaptację zawieszenie zgodnie ze wskazówkami z forum ale sterownik nie chce jej zapamiętać, jeżeli silnik chodzi to jest wszystko dobrze, lecz po nocy w sterowniku jest błąd, że nie są zapamiętane żadne wartości

załączam filmik z kalibracji, w kanale 05 wyskakuje ERROR - i teraz pytanie czy trzeba mieć pełnego VCDSa czy wystarczy wersja Lite żeby zaadoptować zawieszenie

https://youtu.be/F9iasyaaN5w

w filmiku są jeszcze inne wartości z pozostałych bloków zawieszenia

Gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy? auto stoi równo tylko jedno koło jest 1cm wyżej niż pozotałe
załączam również jeszcze kilka screenów z rana gdy sterownik nie pamięta ustawień

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

dzięki z góry za odpowiedzi i pomoć
Jedras
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-10-28, 09:39
Model: Allroad C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Andrzej

Re: Allroad nie zapamiętuje ustawień adaptacji

Postprzez Piotruś » 2016-10-29, 10:47

Na Twoim filmiku trzy rzeczy bardzo rzucają się w oczy.

1.
Po zalogowaniu do sterownika powinno nastąpić oczekiwanie na "samoczynne" wypoziomowanie nadwozia do pozycji serwisowej.
Być może tak było ale na filmie tego nie widać, zaś wygląda tak jakbyś bezpośrednio po wejściu w adaptacje zaczął kalibrować.
Więc albo nagrywałeś dopiero od pewnego momentu albo cała kalibracja jest o kant d..y potłuc już od samego początku.
Może to mieć bezpośredni związek z pkt.3 .

2.
Podczas kalibracji ostatniego koła wpisujesz zmierzoną wartość 410, a program i tak podstawia własne standardowe 402 i z tak wytestowaną wadliwą wartością zapisujesz ustawienia. Zdecydowanie nie powinno tak być.

3.
Po przejściu na kanał 05 (zapamiętywanie nowo wprowadzonych pomiarów) w okienku "stored value" pojawia się cyfra jeden, a powinno się tam pojawiać 0 właśnie dlatego, że poprzednio wyuczone wartości zostają wymazane po zalogowaniu do sterownika kodem 31564 gdy tylko nadwozie ustawi się w pozycji wyjściowej do pomiarów, A WŁAŚNIE TEGO ZABRAKŁO NA TWOIM FILMIE.
W "new value" Ty prawidłowo wpisujesz, testujesz i też zapisujesz jedynkę, ale (moim zdaniem) KOMPLETNIE NIC TO NIE DAJE gdyż wszystko zostaje po staremu, tak jak było skalibrowane w poprzednim samochodzie.

Taki jest stan faktyczny. Być może (??) problem wynika tylko z ograniczonej funkcjonalności VCDS Lite, ale nie próbuję tego oceniać, bo nigdy się taką wersją programu nie "bawiłem".

Poza wszystkim, w mojej osobistej ocenie sterownik z literką "F" w żadnym przypadku NIE STANOWI ZAMIENNIKA dla steru z literką "A".
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Allroad nie zapamiętuje ustawień adaptacji

Postprzez Jedras » 2016-10-29, 18:17

Dzięki Piotrze za odpowiedź, to teraz ja odpowiem na Twoje odpowiedzi pokolei :)

Na filmie nie jest pokazane jak sie zawieszenie samoczynnie poziomuje bo nie chciałem żeby film trwał zbyt długo - auto opuszcza sie na samym początku w dół a następnie podnosi do góry na poziom 2

Ad 2

właśnie czasami sterownik nie pamięta wartości wpisanej tylko sam narzuca 402, aczkolwiek udaje się też zapisać z wartościami zmierzonymi

Ad 3

właśnie w kanale 05 cały czas jest 1, odkąd podpiąłem sterownik wartość jest taka sama, poszukam kogoś kto ma pełną wersję VCDSa bo może właśnie tak być że to przez to
Natomiast na naklejce sterownik ma końcówkę "A" a sterownik odczytuje go jak widzisz jako "F"

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź

p.s mógłbyś wysłać na prv nr kom jak to nie jest problem? będzie łatwiej coś wymyślić
Jedras
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-10-28, 09:39
Model: Allroad C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Andrzej

Re: Allroad nie zapamiętuje ustawień adaptacji

Postprzez Piotruś » 2016-10-29, 18:32

Tylko Forum.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Allroad nie zapamiętuje ustawień adaptacji

Postprzez mati3c » 2017-01-13, 19:35

Czy problem został rozwiązany? mam to samo i chyba tą sama wersje vcds. kabel KKL VIAKEN <mysli>
mati3c
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2017-01-13, 18:52
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Mateusz


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości