Audi A6 c5. Prośba o pomoc w ocenie ciekawego egzemplarza

Audi A6 c5. Prośba o pomoc w ocenie ciekawego egzemplarza

Postprzez pr1nce7 » 2016-12-09, 09:11

Witam.
Jestem nowy na forum, więc pozdrowienia dla wszystkich :)
Od dłuższego czasu przymierzam sie do zakupu Audi A6 c5 w sedanie, chcąc z biegiem czasu zrobić z niej piękny egzemplarz a`la S-line. W internecie natrafiłem na całkiem ciekawe ogłoszenie za niezłe pieniądze, jednak niepokoi mnie kilka rzeczy:
https://www.olx.pl/oferta/pilnie-audi-a ... 896b3c9e4e
Po pierwsze: wszystkie usterki wymienione przez sprzedającego.
- Swiecące sie kontrolki airbag. Że niby to przez odłączony przedni prawy fotel i brak czasu na załatwienie tej usterki.
- Przy wyższych prędkosciach, "bicie" w układzie kierowniczym przez zużyte opony.
Być może opisane usterki nie skrywają głębszego problemu z autkiem ale obawy zawsze są. Jakie ? Że auto zaliczyło gdzieś konkretny dzwon, wywaliło jakieś poduszki przez co swieci się kontrolka, a "bicie" kół przy większych prędkościach to efekt poważnej usterki układu kierowniczego ;) Co o tym myślicie ?
Po drugie: Zużycie ogólne silnika i skrzyni biegów. 380 tyś km to nie byle co dla samochodu, nawet jak sie o niego dba.
Dość długo zbierałem na zakup autka i chciałbym się nim cieszyć przez co najmniej kilka lat, dlatego staram się ostrożnie podchodzić do tego tematu żeby sie nie nadziać na jakiś wadliwy egzemplarz ;) Na taki po prostu mnie nie stać.
Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i opinie z Waszej strony.

P.S Wieczorem będę miał więcej zdjęć autka, jeśli będzie trzeba to dodam je również tutaj.
P.P.S Na oku mam również tą ofertę. http://moto.gratka.pl/tresc/audi-a6-ii- ... cc2dd1ed,1
Wydaje sie pewniejsza, ale z zewnątrz jest więcej rzeczy do wymiany by stworzyć z A6 coś a`la s line (przednie xenony, tylnie światła led, lotka, zderzak przód-tył i boczne progi). Ale ma Quattro ! :)
pr1nce7
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-12-09, 08:34
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.5 M54B25 192KM
Napęd: Haldex
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998

Re: Audi A6 c5. Prośba o pomoc w ocenie ciekawego egzemplarz

Postprzez SerQ » 2016-12-09, 17:54

Skłaniałbym się ku opcji numer 2. Quattro to mega napęd, szczególnie zimą. Ten egzemplarz ma jednak krótkie opłaty, choć przegląd wydaje mi się, że aktualny właściciel raczej zrobi. Sprawdź silnik pod kątem wycieków oraz stan przedniego zawieszenia.
Avatar użytkownika
SerQ
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2016-11-13, 14:33
Lokalizacja: Opole
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2005
Imię: Romek

Re: Audi A6 c5. Prośba o pomoc w ocenie ciekawego egzemplarz

Postprzez pr1nce7 » 2016-12-14, 00:02

Jednak nie zdecydowałem się na egzemplarz o którego się pytałem wcześniej, ale w tej chwili moją uwagę najbardziej przykuły dwa ogłoszenia. Byłbym wdzięczny za wasze spostrzeżenia oraz wszystkie "za" i "przeciw" co do tych aut.
1. https://www.olx.pl/oferta/niemiecka-sli ... 3849897693
2. http://moto.gratka.pl/tresc/audi-a6-ii- ... cc2dd1ed,1

Jak widzicie oba egzemplarze mają silnik V6: Pierwszy 2.4 a drugi 2.8. Tylko że ten drugi ma napęd quattro** :) Oba zagazowane, więc mimo większego zapotrzebowania na "paliwko" w wersji 2.8 zapewne nie odczuje wielkiej różnicy w kosztach eksploatacji. Co najwyżej OC może być troche droższe, ale biorąc pod uwagę przyjemność z jazdy takim samochodem to chyba jest akceptowalna cena :)
Zapewne będe miał okazję obadać oba egzemplarze (Radom i Lublin dzieli tylko 140km więc pojadę tu i tu), ale chciałbym również wcześniej poznać opinię doświadczonych użytkowników tego forum. :)
P.S Wiem że oba egzemplarze mają już swój wiek oraz dość dużą ilość przejechanym kilometrów na liczniku, ale dysponuje tylko kwotą ok 11tyś zł na samo auto, wiec wybór nie jest zbyt duży. Ale i tak wierzę że uda mi sie znaleźć w miarę zadbany egzemplarz w tej cenie :)
** Niestety nigdy nie miałem okazji jeździć samochodem 4x4 czyli w przypadku Audi, napędem Quattro, ale naczytałem się tylu pochwał na jego temat że mimo wszystko moje serce jest bardziej za egzemplarzem z 2.8Q. Radość z jazdy pewnie będzie jeszcze większa :)
pr1nce7
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-12-09, 08:34
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.5 M54B25 192KM
Napęd: Haldex
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości