Audi Q7 4.2

Może masz lub miałeś pojazd inny niż Audi, którym chciałbyś się podzielić wiedza na jego temat ?

Audi Q7 4.2

Postprzez Voytec » 2013-06-19, 17:32

Jadę obejrzeć Q7 4.2 tdi 07r w S-line. Powiecie że przed chwilą był Passat na tapecie a tu taki przeskok..heh ,no wiec pasek miał być do pracy a Q7 to na handelek ale co prawda nie miałem jeszcze takiego czegoś na pokładzie wiec może jakieś uwagi co do silnika i w ogóle :-D
Z góry dziękuje <jabol>
Avatar użytkownika
Voytec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2013-05-31, 17:51
Lokalizacja: Eindhoven/Wschowa
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2006
Imię: Wojtek

Re: Audi Q7 4.2

Postprzez Przemcio » 2013-06-19, 18:17

Voytec napisał(a):Jadę obejrzeć Q7 4.2 tdi 07r w S-line. Powiecie że przed chwilą był Passat na tapecie a tu taki przeskok..heh ,no wiec pasek miał być do pracy a Q7 to na handelek ale co prawda nie miałem jeszcze takiego czegoś na pokładzie wiec może jakieś uwagi co do silnika i w ogóle :-D
Z góry dziękuje <jabol>
jedyna uwaga to proszę nie oszczędzaj na paliwie i mandatach, na pokład weż operatora z kamerą i dawaj na forum <rotfl>
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Postprzez Bezi » 2013-06-19, 19:43

Koledze w A8 ztym silnikiem siadła skrzynia i turbiny :)
DPF-y do wywalenia. Przy tej masie spalanie straszne.
Ale na handel to sam nie wiem.
Avatar użytkownika
Bezi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 679
Dołączył(a): 2013-05-30, 20:58
Lokalizacja: Wrocław
Model: BMW 330xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2011
Imię: Tomek

Postprzez Piotruś » 2013-06-19, 22:04

Voytec, powiem Ci krótko - jeśli masz klienta, to oczywiście nie ma dyskusji, trzeba pracować.

Jeżeli jednak dopiero masz zamiar się za kimś rozglądać, a w międzyczasie jeździć, to trzymaj się za portfel i to bardzo-bardzo mocno, bo ta pijawa wyciągnie z Ciebe wszystkie soki. Koszt podstawowych części eksploatacyjnych zwyczajnie poraża, nie mówiąc już o trochę bardziej zaawansowanych naprawach, np. pneumatyki ... .

Audi Q7 4,2TDi jest fajne - ale dla pierwszego nabywcy, w okresie gwarancyjnym.
Potem jest masakra i dobrze sobie zapamiętaj, że wersja 8-cylindrowa to przepaść w kosztach obsługi w porównaniu z egzemplarzami 6-cio cylindrowymi.
Uwaga dotyczy nawet niektórych elementów nadwozia, nie mówiąc o takich oczywistościach jak układ hamulcowy, eyc. .. .

O używaniu jakichkolwiek zamienników zapomnij, bo wszystkie naprawy będziesz robił dwukrotnie (co najmniej dwukrotnie ... ).

Szczerze odradzam jakiekolwiek przeróbki typu wycinanie DPF i tak dalej, bo ogarnąć potem takiego inwalidę ... porażka ... (wszystko x 2) .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez Voytec » 2013-06-19, 22:39

Obejrzałem..przedni zderzak do wymiany ,lekki dzwon z małą sarenką czy coś takiego.
Panorama,skóra 7 siedzeń (ale to chyba mają wszystkie i dlatego Q-7) wszystko działa,książka serwisowa i 200 na blacie :-)b Ciemna ale nie corno i to do zabrania za 14 ojro/
Zadzwoniłem też do kolegi który niedawno sprzedał swoją ..i trochę to trwało a była salonowa z PL :-?
Piotrze Ty jak zwykle oświeciłeś mnie jeśli chodzi o serwis :-o
Co prawda to na handel ale muszę się z tym przespać 8-)
Dzięki za wsparcie wszystkim <ok>
Avatar użytkownika
Voytec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2013-05-31, 17:51
Lokalizacja: Eindhoven/Wschowa
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2006
Imię: Wojtek


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron