Błąd 01119

Błąd 01119

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-23, 15:51

Hejka <luzik>

Jako, ze raz na jakiś czas skanuje sobie ( profilaktycznie ) wszystkie sterowniki :arrow: dziś pojawił mi się właśnie tytułowy błąd :

Obrazek

Dodam , ze jest to jedyny błąd , który zapisał się w ECU ( silnik jak i skrzynia - " 0 " błędów ).
Nie ukrywam , że na innym forum czytałem wypowiedź Piotrusia na temat tego błędu i sposobu - jak się go pozbyć.

Pozwolę sobie zacytować ( mając nadzieję , ze autor mi to wybaczy ;) ) :

" Hallo.

Bardzo krótko: jeżeli sterownik ABS od czasu do czasu wywala Wam błąd 01119, ale pamięć usterek w sterowniku skrzyni biegów jest czysta - zazwyczaj pomaga staranne przeczyszczenie wtyczki (okrągłej) przy skrzyni biegów oraz znajdującego się na tej samej wysokości (nieco w bok po stronie kierowcy) złącza modułu zmiany biegów.

Najlepiej rozłączyć jedno i drugie, bardzo delikatnie przedmuchać niskim ciśnieniem, zastosować niewielką ilość "kontak-spray-u" (ale wysokiej jakości i nieagresywny), a wtyczki i gniazda dodatkowo zabezpieczyć ("na szczelność") śladową ilością smaru silikonowego (nie łapie brudu).

Do napisania topiku skłonił mnie fakt, że coraz więcej osób ma taki problem(-ik) rwąc sobie niepotrzebnie włosy z przerażenia myślami, że psuje się sterownik skrzyni biegów :galy: :P ... .

Błąd 01119 pojawia się również sporadycznie wtedy, kiedy np. kończą się klocki hamulcowe ale po wykasowaniu już nie wraca. Błąd wygenerowany zakłóceniami sygnału spowodowanymi minimalnym (wręcz niewidocznym dla oka) zabrudzeniem wtyczki/gniazda skrzyni biegów - lubi się powtarzać (sporadisch/intermittent). "



Proszę o fotkę ( jeżeli sie da ) gdzie dokładnie znajduje się ta wtyczka przy skrzyni i złącze modułu , którymi mam się zająć ? <mysli>
Błąd skasowałem ( od razu nie wrócił ) - zobaczę / sprawdzę za dzień lub dwa czy znów się zapisze (?) <mysli>

Pozdrawiam <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Błąd 01119

Postprzez Piotruś » 2014-08-23, 20:38

Dobry na wieczór :) .

Adrian - obydwa złącza znajdzieszu u dołu skrzyni biegów po stronie kierowcy, mniej więcej na wyskości łączenia z sinikem.
Pomyłka praktycznie jest wykluczona ze względu na okrągły kształt wtyczki.

Przykro mi ale nie dysponuję zdjęciem.
Druga gorsza wiadomość jest taka, że parokrotnie spotkałem się z sytuacją, w której pojawienie się 01119 prawdopodobnie było zwiastunem trwałego uszkodzenie "przełącznika programów" w skrzyni biegów F125.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Błąd 01119

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-23, 21:03

Piotruś napisał(a):Druga gorsza wiadomość jest taka, że parokrotnie spotkałem się z sytuacją, w której pojawienie się 01119 prawdopodobnie było zwiastunem trwałego uszkodzenie "przełącznika programów" w skrzyni biegów F125.


Toś mnie pocieszył :mrgreen:
Mam nadzieję , ze mnie akurat ten problem nie dotyczy <stres>

Czytam sporo różnych for (często też zagranicznych) i sporo przypadków wystąpienia tego błędu spowodowana jest czujnikami ABS. Po wyczyszczeniu wszystkich czterech czujników :arrow: problem ( niby ) znika.
http://forums.quattroworld.com/allroad/msgs/65591.phtml
http://forum.a8parts.co.uk/showthread.php?t=1871

No nic ( latka robią swoje ) - czeka mnie trochę czyszczenia ( i przy skrzyni i przy kołach ) na pączątek i ... na koniec ( mam nadzieję ) <mysli>

Dzięki Piotruś za podpowiedź i pozdrowionka <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Błąd 01119

Postprzez Piotruś » 2014-08-24, 16:15

Nie pamietam 82, straszenie Cię jest ostatnią rzeczą jaką chciałbym osiągnąć.
O możliwym uszkodzeniu F125 wspomniałem tylko "z obowiązku", bo tak zaobserwowałem ale też wcale nie mam żadnej pewności ani dowodów, że to pewnik a nie tylko kolejny zbieg okoliczności.

nie pamietam 82 napisał(a):Czytam sporo różnych for (często też zagranicznych) i sporo przypadków wystąpienia tego błędu spowodowana jest czujnikami ABS. Po wyczyszczeniu wszystkich czterech czujników problem ( niby ) znika.http://forums.quattroworld.com/allroad/ ... php?t=1871


Sorry ale ja w to ABSOLUTNIE nie wierzę.
Błąd 01119 jest nierozerwalnie związany z (teoretycznym) problem w komunikacji sterowników skrzyni biegów oraz ABS'u. I tylko z tym.
Wobec faktu, że w modelach C5 01119 pojawia się nagminnie, a w zasadzie (całe szczęście) najczęściej nic więcej z tego nie wynika można by się długo zastanawiać czy nie jest to jedynie skutek niewielkiej wady oprogramowania czy czegoś równie bagatelnego.

Rozszerzanie problemu na czujniki ABS nie ma żadnego, nawet najmniejszego uzasadnienia merytorycznego (wg. mnie).
Oczywiście masz całkowitą rację, że czujniki ABS z czasem obrastają syfem, którego zdecydowanie nie powinno tam być i w pełni popieram zadbanie o ich higienę. Ale to naprawdę całkiem odrębne zagadnienie od "problemu" 01119".

nie pamietam 82 napisał(a):Dzięki Piotruś za podpowiedź i pozdrowionka


Dzięki i z przyjemnością odwzajemniam <luzik>
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość