Cewki zapłonowe

Cewki zapłonowe

Postprzez grzechu » 2014-04-23, 17:18

witam wszystkich. mam pytanie odnośnie cewki zapłonowej, mój kłopot polega na tym że siadają po kolei co dwa tygodnie jedna. morze ktoś miał tego typu problem przy swoim aucie. czy problemem mogą być świece . dziękuje za wszystkie wskazówki pozdrawiam.
Avatar użytkownika
grzechu
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-03-10, 17:13
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8 APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: grzegorz

Re: cewki zapłonowe

Postprzez gregor » 2014-04-23, 19:41

Jeśli świece mają sporo nalatane to zacznij od ich wymiany. Nowe świece powinny odciążyć prace cewki.
A co do cewek to warto zamienić je miejscami i sprawdzić czy missfire przeniesie się za podejrzaną cewką.
Lpg jest ??
gregor
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2013-12-05, 22:15
Lokalizacja: mazowsze
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8T AGU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999

Re: cewki zapłonowe

Postprzez grzechu » 2014-04-24, 04:58

Lpg jest zamontowane w marcu 20014r nowa instalacja,dodam że ciężko mi powiedzieć na temat sprawowania się auta bez instalacji Lpg. Audi kupiłem sprowadzone w marcu instalacje montowałem w trakcie załatwiania formalności związanych z rejestracją. Jeśli chodzi o samo Lpg to wydaje mi się że działa jak na razie poprawnie,spalanie na poziomie 11 l. brak jakichkolwiek niedogodności.Gazownik dość kumaty montował mi instalacje do A4 też śmigała bez problemowo. Zainwestuje w nowe świece morze problem się rozwiąże. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
grzechu
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-03-10, 17:13
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8 APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: grzegorz

Re: cewki zapłonowe

Postprzez gregor » 2014-04-24, 20:16

Podłącz vaga i sprawdź czy nie masz zapisanych błędów.
grzechu napisał(a):Jeśli chodzi o samo Lpg to wydaje mi się że działa jak na razie poprawnie,spalanie na poziomie 11 l.

Bo co do Twojego spalania to jak na avanta w budzie c5 to wydaje mi się że trochę mało. A jak będzie ubogo to będą misfire i nie tylko :(
gregor
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2013-12-05, 22:15
Lokalizacja: mazowsze
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8T AGU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999

Re: cewki zapłonowe

Postprzez grzechu » 2014-04-25, 05:13

Na jakim poziomie wygląda spalanie w Twoim aucie? jeśli mieszanka byłaby zbyt uboga czy nie skutkowało by to obniżeniem mocy,dławieniem przy wyprzedzaniu. Kiedy padła druga cewka zapaliła się kontrolka silnika, po wymianie cewki po krótkim czasie zgasła. Wizyta u znajomego i podłączeniu testera wykrył on trzy błędy związane z brakiem komunikacji z cewkom,błędy zostały skasowane. Odwiedzę dzisiaj gazownika i sprawdzimy czy mieszanka nie jest zbyt skromna.
Avatar użytkownika
grzechu
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-03-10, 17:13
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8 APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: grzegorz

Re: Cewki zapłonowe

Postprzez gregor » 2014-04-25, 21:03

grzechu napisał(a):Na jakim poziomie wygląda spalanie w Twoim aucie?

U mnie w A3 z takim samym silnikiem około 10 litrów.
grzechu napisał(a):jeśli mieszanka byłaby zbyt uboga czy nie skutkowało by to obniżeniem mocy,dławieniem przy wyprzedzaniu. Kiedy padła druga cewka zapaliła się kontrolka silnika, po wymianie cewki po krótkim czasie zgasła.

W naszych autach check wyskoczy gdy korekty paliwowe wyjdą poza +-25%, a to dość duża tolerancja :(
Warto sprawdzić jak zachowują się korekty po jeździe na lpg, i najlepiej żeby pracowały jak na pb. Wtedy będzie wiadome że silnik otrzymuje odpowiednią mieszankę.
gregor
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2013-12-05, 22:15
Lokalizacja: mazowsze
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8T AGU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości