gdzie trzymacie smartfony z navi?

Urządzenia techniczne w które możemy doposażyć dodatkowo swój samochód - alarmy, rejestratory..

gdzie trzymacie smartfony z navi?

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-01-28, 20:39

Wiatm, temat raczej do kierowców, którzy podczas jazdy korzystają z navi w smartfonie. Mianowicie - dość długo myślałem nad sensownym zamocowaniem swojego tel z AM w aucie. Wszystkie marketowe i salonowe uchwyty do smartfonów mnie nie satysfakcjonują. Nie lubie jeździć z czymś przyklejonym do szyby. Nie wyobrażam sobie tez przykręcania czegokolwiek do deski zeby zamocowac w tym telefon.

Tego typu patenty też mnie nie urzekają:

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zro ... -samochodu

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zro ... telefon-v2

Może macie jakieś pomysły, jak w prosty sposób zamocowac tel i bezpiecznie korzystać z navi podczas jazdy. Ja mam swój mały patent (może nie jest idealny) ale o tym w późniejszych postach ;-)
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Postprzez Andi » 2014-01-28, 21:01

niepamietam 82 napisał(a):Tego typu patenty też mnie nie urzekają:

sa oryginalne uchwytyz moliwoscia montazu na szybie lub w mocowane w kratkach nawiewu .
Terazniejsze mapy na smartfony sa tez gadajace wiec nie trzeba patrzec na nie , wystarczy sluchac wskazowek i patrzec na droge, Tel moze wted lezec pod "popielniczka" szufladka na papierki.
Elektryka, Automatyka,Zabezpieczenia,zdalne sterowanie
Serwis Turbin Wiatrowych
Avatar użytkownika
Andi
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2013-06-05, 20:23
Lokalizacja: NNM/Viborg
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Andrzej

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-01-28, 21:44

Andi napisał(a):
niepamietam 82 napisał(a):Tego typu patenty też mnie nie urzekają:

sa oryginalne uchwytyz moliwoscia montazu na szybie lub w mocowane w kratkach nawiewu .
Terazniejsze mapy na smartfony sa tez gadajace wiec nie trzeba patrzec na nie , wystarczy sluchac wskazowek i patrzec na droge, Tel moze wted lezec pod "popielniczka" szufladka na papierki.


Nic na szybie nie montuje, nie chce, nie lubie, wkurza mnie to. Nie wierze też do konca w to, ze jedziesz w trase i jesteś w stanie korzystać z navi tylko w wersji audio. Mase manewrów AM np. przegapia (jezeli chodzi o audio). Po za tym trzeba ściszać muzykę lub uciszać pasażerów <uoee>

W C4 jest idealnie - telefon mozna wcisnąc w zegary tj - zasłonić sobie nim poziom ładowania.

Do kratek powiadasz - moze i jakieś rozwiązanie ... ale czy stabilne?
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Postprzez Andi » 2014-01-28, 21:51

niepamietam 82 napisał(a): Mase manewrów AM np. przegapia (jezeli chodzi o audio). Po za tym trzeba ściszać muzykę lub uciszać pasażerów <uoee>
nie nie, telefon gada gra muzyka => gamma-cc-mp3-aux-zestaw-glosno-mowiacy-t1348.html w glosnikach
jezeli korzystam z navi Garmin efekt ten sam ,ma taransmiter fm wbudowany ;)
niepamietam 82 napisał(a):Do kratek powiadasz - moze i jakieś rozwiązanie ... ale czy stabilne?

tak to wyglada http://www.sklep.iopen.pl/pl/p/PURO-Uni ... Czarny/804
Obrazek
Elektryka, Automatyka,Zabezpieczenia,zdalne sterowanie
Serwis Turbin Wiatrowych
Avatar użytkownika
Andi
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2013-06-05, 20:23
Lokalizacja: NNM/Viborg
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Andrzej

Postprzez Koenig » 2014-01-29, 08:21

No cóż, chyba jednak wolałbym na szybie niż do kratek. Nie wiem skąd taka niechęć do wieszania navi na szybie, przecież to nie na stałe, a widoczność urządzenia jest najlepsza.
A pomysleć że nie tak dawno navi na szybie to był szpan... :mrgreen:
- Tatusiu, czy ten samochód jest zepsuty?
- Nie synku, to diesel...
Avatar użytkownika
Koenig
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2013-06-20, 11:12
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Janusz

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-01-29, 14:07



niby ok ale nie ma opcji przekręcenia go o 90st ;-)

Koenig napisał(a):No cóż, chyba jednak wolałbym na szybie niż do kratek. Nie wiem skąd taka niechęć do wieszania navi na szybie, przecież to nie na stałe, a widoczność urządzenia jest najlepsza.
A pomysleć że nie tak dawno navi na szybie to był szpan... :mrgreen:


Na szybie najbardziej odbija sie słonce i g..no widać czasami, po za tym miałem już troche tych uchwytów i często sie po prostu odklejają (czyszczenie, odtłuszczanie, ślina), nic nie pomaga, no i ... o tym juz nie wspomne - zostaje ślad na szybie, który wygląda jak pieczątka z dyskoteki <uoee>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-01-29, 16:41

Mój prosty patent opiera sie na dwóch rzeczach. Dwie gumki "recepturki" i troche podkładki filcowej samoprzylepnej (mały arkusz do wycięcia) - koszt tego wszystliego tak niski, ze nie warto o nim pisać - praktycznie żaden. Aha... nie dodałem ze AM mam zainstalowana w starym tel., który leży w schowku i jest używany tylko jako navi. Gumki przyklejone za pomocą filcu do tylnej pokrywy telefonu i zaczepione o boczne krawędzie uchwytu na napoje. Uchwyt normalnie sie wysuwa/zamyka nie przeszkadza to w niczym. Dodatkowo filc ochrania powłokę uchwytu, nie ma mozliwosci porysowania itp. Dobrze dobrana gumka (musi byc mała) powoduje, ze tel bardzo stabilnie przylega do deski i nie lata, nie kolysze się podczas jazdy. Nawet kabel zasilający (ładujący) baterie nie jest w stanie go nagiąc w dół.

Moze i "turbo-prostackie" ale to na prawde działa.

<hura>

Obrazek
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Postprzez mrporpoise » 2014-01-29, 23:56

Wystarczy telefon z czytelnym w pełnym słońcu wyświetlaczem i już miejsce przestaje być problematyczne :D
Nokia dodaje do niektórych uchwytów specjalną podkładkę którą przyklejamy na dowolnej powierzchni w miarę płaskiej na kokpicie i do niej 'kleimy' podstawkę, jeśli nie chcemy na szybie :)
mrporpoise
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-01-21, 22:28
Lokalizacja: Wrocław
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999

Re: gdzie trzymacie smartfony z navi?

Postprzez _Bartek_ » 2014-07-21, 22:19

Troche odgrzeje.
Juz ktorys raz z kolei, w kolejnym aucie uzywam tzw. "kopyta" firmy Kuda oraz dedykowanego uchwytu firmy Brodit. Nic innego tego zestawu nie przebije ;)
Mozna wybierac pomiedzy uchwytami pasywnymi (bez wbudowanego portu zasilajacego smartfona) oraz aktywnymi. Uchwyty wyscielane sa flokiem, wiec telefon kompletnie sie nie rysuje.
Obecnie korzystam z pasywnego uchwytu dedykowanego do iPhone 5/5S w bumperze! Uchwycik ma regulowana szerokosc :)
A gdyby ktos byl zainteresowany pasywnym uchwytem Brodit do iPhone 3G lub nawet 4/4S to mam taki na sprzedaz. Zostal po poprzednich tel.
Przykladowa aukcja dotyczaca systemu Kuda http://m.allegro.pl/kuda-konsola-montaz ... 42712.html
Pzdr Pany


Sent from my domofon using Tapatalk
_Bartek_
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2014-05-25, 19:53
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005
Imię: Bartek

Re: gdzie trzymacie smartfony z navi?

Postprzez kashubx » 2015-10-05, 15:45

nie pamietam 82 napisał(a):Mój prosty patent opiera sie na dwóch rzeczach. Dwie gumki "recepturki" i troche podkładki filcowej samoprzylepnej (mały arkusz do wycięcia)

Pozwolę sobie trochę odkopać temat :)
Czy to rozwiązanie nadal działa? Można prosić zdjęcie z tyłu (od strony filcu).
Chcę zamontować starego smartfona do sterowania muzyką. Uchwyt na kubek wydaje się najlepszym miejscem z racji najkrótszej odległości fot-radio. Nie lubię widocznych kabli i chcę by było ich jak najmniej.
Byłe pojazdy: LR Freelander 1.8 4x4 '02r., Yamaha XV250 '95r., Audi A4 B5 1.8 '96r. [RIP]
Obecnie: Mercedes W210 2.9TD '97r., Audi A6 C5 2.4 '98r.
kashubx
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2015-09-07, 12:02
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AJG 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998
Imię: Maciej

Re: gdzie trzymacie smartfony z navi?

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-10-06, 06:48

Witam.

kashubx napisał(a):Czy to rozwiązanie nadal działa? Można prosić zdjęcie z tyłu (od strony filcu).


DziałałoBY nadal gdybym z własnej nieuwagi/głupoty a i pośpiechu nie wrzucił smartphone'a do schowka razem z naciągniętymi gumkami w środku (tamtego) lata. Mało tego - auto stało w pełnym słońcu w godzinach jego największego "operowania".
Nawet nie pytaj jak a raczej CO się z tymi gumkami stało i ile potem musiałem się naskrobać :-P .

Ale podkreślę - stało się tak tylko i wyłącznie z mojej winy. Pośpiech zgarnął żniwa :-D .

Zdjęcia nie mam :| .

Obecnie mam uchwyt z Media M przyssany do szyby ze zdjęciem Córki (taki fajny patent wymyślili - jak nie masz wsadzonego tel. w uchwyt to widzisz zdjęcie) za 5 dyszek.

Oczywiście jak coś to pytaj - postaram się jak tylko mogę wszystko Ci zobrazować (słowami) ;-) .

Pozdrawiam.


Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian


Powrót do Retrofitting - CB radio, nawigacje niefabryczne, antyradary.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości