Jaka instalacja LPG ?

Jaka instalacja LPG ?

Postprzez hellareisen » 2014-06-11, 14:23

Witam. chcialem zalozyc gaz do mojej Audi A6 C5 1997 rok
Gosciu poleca mi gaz KME barracuda, koszt w granicach 3 tysiecy.
Powinienem taki wziac?
hellareisen
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-05-22, 18:17
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 AFM 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-06-11, 20:18

hellareisen napisał(a):Witam.


Witaj.

hellareisen napisał(a):Gosciu poleca mi gaz KME barracuda...
Powinienem taki wziac?


Jeżeli Gość wie co z czym i jak się je, to jak najbardziej jego wybór instalacji do Twojego silnika jest słuszny - zarówno jakościowo jak i cenowo.
Z tego co wiem to KME robi dobre reduktorki i przy twoim motorze - "silver" powinien sobie doskonale poradzić. Co do wtrysków to (pomijając fakt o wspieraniu polskiego przemysłu) to pomimo tego, ze są to dość nowe produkty na rynku to sprawują sie idealnie. No, może trochę przesadziłem - bardzo dobrze bym powiedział.

Najwazniejsze żeby wysterowaniem całości zajęła się osoba, która bierze kasę za dobrze wykonaną pracę <okok> Najwięcej problemów sprawia instrumentalistom moment, w którym temp płynu/silnika rośnie od ok 35 (przełączanie na lpg) do 90st. Tylko nieliczni "spece" wiedzą jak "ogarnąć" ten trudny czasookres dla całej instalacji.

Pozdrawiam i życzę bezproblemowych doświadczeń z KME+barr... <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez hellareisen » 2014-06-20, 10:20

Dzieki wielkie:)
hellareisen
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-05-22, 18:17
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 AFM 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez Janis » 2014-07-21, 11:18

A ja podepnę się pod wątek, też planuję założyć instalację do mojego A6 3.0 2001. Zastawiam się nad BRC albo STAG. Byłbym też wdzięczny za polecenie jakiegoś dobrego warsztatu który zna się na Audi i tego typu silnikach. Z góry dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
Janis
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2014-07-12, 03:47
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2001
Imię: Aleksander

Re: Odp: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-07-23, 06:44

Witaj.

Do 3.0 polecane (kolejność przypadkowa):

1 opcja:
- sterownik TECH 326 (obd)
- reduktor AC R01 (ten do 250psów)
- wtryski 6 x BARRACUDA

2 opcja:
Kompletna instalka BRC Sequent z reduktorem GENIUS MAX.

Wszystko na orurowaniu FARO.

Do Staga 300 osobiście nic nie mam. Wiadomo, wszystko ma swoje plusy dodatnie jak i ujemne ale... Stag ma dość duży problem z pokryciem map.
BRC za to - troszkę słabszą elektronikę i za długie przewody, które idą od wtrysków a nie wszyscy gaziarze je skracają (niestety :evil:).

Co do warsztatów w stolicy to...nie jestem zorientowany :-)

To tyle ode mnie...

Pozdrawiam

Tapnięte z... Pampersa ;-)
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez adamus87 » 2014-08-04, 15:43

Witam, kolego do swojej audi a6 c5 3.0 zakładałem sam osobiście Staga 300 premium, reduktor ac do 250km, i wtryski Hana zielone. jeżdżę już drugi tydzień i jestem bardzo zadowolony. Płaciłem za wszystkie graty 2370zł. Montaż mnie nic nie kosztował bo zakładałem sam. A taki zestawik z montażem w mojej okolicy kosztuje 3500. Pozdrawiam
adamus87
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014-07-13, 19:13
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Adam

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez Janis » 2014-08-07, 14:16

Dzięki wielkie za porady. STAGA raczej nie chce bo z tego co się orientowałem wychodzi droższy przy montażu i w eksploatacji, niewiele ale jednak. Myślę nad BRC tylko nie wiem jaki rodzaj bo tu kolega nie pamietam 82, pisał że Sequent ale czy on się nada do mojego motoru?
Co do warsztatów na wielu innych forach ludzie pisali żeby do BRC szukać warsztatów związanych z CZAKRAMEM. Znalazłem w Warszawie jeden co przejął ich serwis bodaj Energy Gaz chyba, i tu moje pytanie czy ktoś coś o nich słyszał??? Patrząc na stronę i FB wydają się ogarnięci ale wolałbym poznać wasze opinie na ten temat;)
Avatar użytkownika
Janis
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2014-07-12, 03:47
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2001
Imię: Aleksander

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-07, 19:56

Janis witaj.

Jeżeli faktycznie zdecydujesz się na Sequent'a z BRC to Plug&Drive z "maxem" (+ pomarańczowe wtryski) spokojnie sobie poradzi z Twoim 3.0 <okok>
Problemem może byc jedynie wybór instalatora :|

Powiem szczerze, ze mi do wcześniejszego 2.8 (193 KM) instalacje zakładał właśnie autoryzowany koncesjoner BRC w Opolu - czyli Czakram. Zakładałem u nich rzeczowego Plug/Drive'a i wszytko OK - byłem tak pewny ich roboty i samej instalacji, ze po (około <mysli> ) trzech dniach od założenia lpg pojechałem autem na urlop do Chorwacji.
Dla pewności/formalości i spokoju ciała i ducha po powrocie - sprawdziłem ich, tzn. - wybrałem sie do Wrocławia do jednego z najlepszych gaziarzy w południowej Polsce (Pan Artur Krzyżanowski). Stwierdził, że "jest prawie dobrze" i poustawiał po swojemu tak, ze było "bardzo dobrze" :mrgreen: (podniósł o 5st temperaturę przełączania na lpg i zaznaczył w ustawieniach kolor wtrysków). Nie płaciłem nic <radocha>

Jest kilka niuansów, które są do poprawy przy zakładaniu BRC ale ... gdzieś juz o tym pisałem tu na forum <mysli> (za cholere nie potrafię znaleźć tego tematu <nerwus> a nie chce mi się teraz przetrzepywac wszystkich moich postów :-P - w wolnej chwili to zrobię <okok> )

Pozdrawiam <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez Janis » 2014-08-08, 10:58

Ok, czyli wychodzi że CZAKRAM zna się na montażu BRC, chociaż można poprawić;) Patrzyłem na stronę tego Energy, wychodzi na to że oni ogólnie przejęli serwis CZAKRAMU, więc zdecydowałem że zamontuje u nich. Instalację doradzili mi BRC Sequent P&D do 6 cylindrów. I tu mam jedno pytanie na koniec czy do tego motoru opłaca się montować lubryfikator?
Avatar użytkownika
Janis
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2014-07-12, 03:47
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2001
Imię: Aleksander

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-08, 11:11

Janis napisał(a):czy do tego motoru opłaca się montować lubryfikator?


Moim zdaniem - nie, nie ma takiej potrzeby. W nowszych generacjach silników - owszem <okok> (choć i tu - zdania są podzielone) ;)

P(y)zdr(a) <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez RomanS » 2014-08-09, 15:01

Janis napisał(a):Ok, czyli wychodzi że CZAKRAM zna się na montażu BRC, chociaż można poprawić;) Patrzyłem na stronę tego Energy, wychodzi na to że oni ogólnie przejęli serwis CZAKRAMU, więc zdecydowałem że zamontuje u nich.


Przepraszam za to co napiszę, nie gniewaj się kolego ale takie rozumowanie jest nie tylko naiwne ale i śmieszne. Napisałęś "CZAKRAM zna się" gdy tymczasem to jest cała sieć a nie nawet jeden konkretny zakład. A w gazowaniu auta trzeba szukać duzo wężej: musisz znaleźć konkretnego 1 (jednego !!!) człowieka który będzie wiedział co robi i dlaczego, co Ci tego nie spaprze i który w razie gdybyś szukał później pomocy nie wysle Cię na drzewo i nie każe przyjechać za np. 2 tygodnie bo on teraz ma duzo pracy z zakładaniem nowych instalacji i nie ma dla Ciebie czasu :-D
Tym bardziej gdy widzę, że jeszcze sam nie masz za wiele orientacji w temacie to musisz komuś zaufać. I nie patrz żeby decydującym czynnikiem było parę złotych taniej i parę km bliżej !
To nie jest żaden argument !
Ja jechałem z Poznania ponad 200 km na montaż, a teraz jeżdżę na przeglady i wymiany filtrów, raz na 12 000 km, a poza tym jak na razie (tfu, tfu :-) niewiele sie dzieje :-)
Co do lubryfikacji i jej wpływu na żywotność zaworów to ja nie znalazłem jeszcze żadnego konkretnego technicznego dowodu aby to miało znaczenie dla żywotności czegokolwiek. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie, bo wydaje swoje pieniądze :-)

Najlepiej zarejestruj sie na lpg-forum (a może i inne też), obryj sie na ile możesz w teorii, silnik masz dosyć popularny więc znajdziesz niemalże gotowe rozwiązania, w zakładce "polecane warsztaty" znajdziesz może tez potrzebne informacje ;-)
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-09, 20:16

No - tu Romek ma dużo (jak nie więcej) racji <okok>
To, że ktoś zdobył/dostał koncesję bo był na jakimś szkoleniu (nie wiem jak to się dokładnie odbywa :roll: ) - wcale nie znaczy, ze pozjadał wszystkie rozumy i do końca zna się na rzeczy (tak jak powinien). Znaleźć dobrego majstra od lpg to nie tak hop-siup a i uważać trzeba na fora o tematyce typowej o lpg bo tam też udzielaja się aktywnie osoby, które zakładają instalację i być może w userze, który szuka pomocy widzą potencjalnego klienta <mysli>
Uważaj - tyle Ci moge doradzić i czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj.

Z czystym sumieniem (Ja osobiście) mogę Ci polecić osobę z Wrocławia, o której pisałem wyżej (złego słowa o nim w sieci nie znajdziesz) - gość na prawdę zna się na rzeczy i wie co z czym sie je. Problemem jedynie mogą byc terminy bo wiem, ze ma Klientów również z za granicy, którzy jadą do niego setki kilometrów specjalnie na montaż instalacji. Jak chcesz - dam Ci do niego nr tel - sam jestem ciekaw co Ci doradzi/poleci do Twojego silnika choć... wydaje mi się, ze będzie to coś z mojej listy bo raz na jakiś czas rozmawiam z nim przez telefon na temat doboru instalacji do konkretnego motoru (chociażby po to, zeby tu na forum bzdur nie wypisywać <okok> )

Pozdrawiam <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez daniel3262 » 2014-08-11, 21:10

nie pamietam 82 napisał(a):Kompletna instalka BRC Sequent z reduktorem GENIUS MAX.


Kolego nie wiem czy to przypadek,ale moim znajomym jednemu głowicę rozwaliło po jeżdżeniu 2mc na tym gazie w omedze 3.0 a drugiemu też coś się sypało w samochodzie tylko już nie pamiętam co,może źle założone instalacje albo już silnik był dojechany...Ogółem to BRC ma bardzo dobrą opinie wśród użytkowników. 8-)
daniel3262
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2014-07-16, 16:27
Lokalizacja: Chełm
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Daniel

Re: Odp: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-12, 06:29

daniel3262 napisał(a):... nie wiem ... coś się sypało ... już nie pamiętam ... może... albo ...


Po takich "faktach" ciężko mi się do czegokolwiek odnieść ale... to doskonały przykład jak można spierdzielić dobrą instalację.
Jak ktoś nie ma bladego pojęcia (co, jak i po co robi) to i Landi potrafi narobić szkód ;-)

Pozdrawiam

Wysłane z... telegrafu ;)
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez Janis » 2014-08-12, 10:40

Poczytałem wasze porady, bardzo mi pomogliście. Teraz zdobywam trochę wiedzy na temat instalacji, jak coś wybiorę to dam wam znać;)
Avatar użytkownika
Janis
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2014-07-12, 03:47
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2001
Imię: Aleksander

Następna strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość