Kilka porad przed zakupem

Kilka porad przed zakupem

Postprzez qba001 » 2016-05-06, 15:15

Witam
Planuję zamienić swoją A6 C6 z 2006 na nowszy model. Planuję zakup Audi A6 Avant z silnikiem 2.0tdi z roku 2012. Mam takie zapytanie:
- Czy wszystkie modele z tego roku posiadają lampy przednie , tylne i kierunkowskazy w technologii led? Spotkałem się z opinią że tak, ale nie jestem przekonany do końca. Chodzi mi oczywiście o światła do jazdy dziennej( nie o pełne LED) Podobno jest tak, że jak auto ma reflektory ksenony to także ma ledy - w tym konkretnym roczniku 2012.
- Czy jeżeli na zdjęciu prezentowanego auta widać, ze pod przednimi reflektorami są spryskiwacze, to wtedy samochód na 100% wyposażony jest w reflektory typu ksenon a i zarazem ledy?
- czy silniki 2.0 w tym roczniku są godne polecenia (na 3.0 raczej się nie skuszę po zbyt duże koszty)
- wybrać skrzynię manulaną 6 biegów czy automat - podobno pewniejsza jest ręczna bo nie wiadomo jak kto eksplaotował automat
Zamierzam nabyć auto za granicą poprzez aukcję internetową gdzie wystawiane są samochody poleasingowe i nie mam możliwości zobaczyć auta przed zapłatą i dostarczeniem go, a do Belgii specjalnie nie będę jechał. Już kupowałem w ten sposób swoje obecne Audi i jestem bardzo zadowolony. Wszystkie przebiegi są udokumentowane i prawdziwe, mam raport uszkodzeń, zarysowań, wgnieceń itp. Wszystkie auta są serwisowane w ASO. Stąd jestem przekonany do takiej formy zakupu, wielu znajomych już tak kupowało i każdy był zadowolony. Jedynym minusem jest to , że nie ma jak zobaczyć auta przed zakupem, a opis nie zawsze jest aż tak dokładny. Stąd chciałby wiedzieć jak na zdjęciu można łatwo rozpoznać czy auto ma oświetlenie ledy czy nie. Z góry dziękuje za pomoc. pozdrawiam Jakub
qba001
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2016-05-06, 15:09
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDI CFHF 110 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Jakub

Re: Kilka porad przed zakupem

Postprzez miron3333 » 2016-05-06, 15:17

A gdzie kupujesz ? Tzn. Za pośrednictwem jakiej strony www.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
miron3333
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-07-21, 11:32

Re: Kilka porad przed zakupem

Postprzez qba001 » 2016-05-06, 15:23

miron3333 napisał(a):A gdzie kupujesz ? Tzn. Za pośrednictwem jakiej strony www.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Kupuję na stronie www.carsontheweb.pl
qba001
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2016-05-06, 15:09
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDI CFHF 110 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Jakub

Re: Kilka porad przed zakupem

Postprzez qba001 » 2016-05-06, 20:57

Może ktoś wie czy oznaczenie takiej wersji A6 tj. Audi A6 11 SW 2.0 Tdi Multitronic Avant oznacza coś konkretnego, chodzi mi co oznacza 11 SW. Tu jest link do tej oferty https://www.carsontheweb.com/pl/car/inf ... id=1574584
PS. Czy warto interesować się wersją 2.0 tdi ze skrzynią multitronic i przebiegami ok. 170.000km czy lepiej szukać z ręczną skrzynią?
qba001
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2016-05-06, 15:09
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDI CFHF 110 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Jakub

Re: Kilka porad przed zakupem

Postprzez Piotruś » 2016-05-06, 21:27

Nie mam pojęcia o co chodzi z tą 11, ale SW być może (?) oznacza station wagon ??
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Kilka porad przed zakupem

Postprzez dan » 2016-05-07, 00:24

Jesli chodzi o auta z Belgii :
Nie kazde c7 ma ksenony. Ledow tym bardziej moze nie byc. Podstawowa wersja c7 w Belgii nie ma ani ksenonow,ani ledow.Ani z przodu,ani z tylu.
Jesli sa spryskiwacze - sa ksenony/badz ledy jako swiatla glowne. Jesli sa ksenony - jako dzienne sa ledy.
Silniki 2.0 tdi sa dobrze dopracowane w tym modelu. Wybor wersji mocowej jest oczywiscie sprawa indywidualna.
Ja tam wzialbym automat - jezdzilem wczesniej dlugo a6 automatami,przesiadlem sie na manual i zaluje. Koszty obslugi sa takie same,a nawet wychodzi na to ze obecnie manual kosztuje wiecej w obsludze,bo co 100 tys pada sprzeglo,dwumasa - z roznych przyczyn. Czesci sa coraz gorsze,jakosc spada,koncerny tna koszty a silniki sa coraz mocniejsze.
Oczywiscie,jak automat 'poleci' no to moze zabolec,ale wymiana sprzegla i dwumasy w np. dsg wystepuje w podobnym odstepie czasu i kosztuje podobnie jak wymiana sprzegla i kola 2masowego w manualu. Komfort jazdy wogole bez porownania na korzysc automatu. Jak olej zmieniany byl regularnie i skrzynia chodzi dobrze - nie ma sie czego bac, trzeba byc tylko przygotowanym na ewentualne wydatki. Tak samo zreszta jak i przy manualu. Zreszta - kupujac audi chyba kazdy wie,ile kosztowac moze obsluga tego auta i chyba jest/powinien byc na to przygotowany.
Avatar użytkownika
dan
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2014-08-16, 07:34
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Dan

Re: Kilka porad przed zakupem

Postprzez qba001 » 2016-05-07, 10:37

dan napisał(a):Jesli chodzi o auta z Belgii :
Nie kazde c7 ma ksenony. Ledow tym bardziej moze nie byc. Podstawowa wersja c7 w Belgii nie ma ani ksenonow,ani ledow.Ani z przodu,ani z tylu.
Jesli sa spryskiwacze - sa ksenony/badz ledy jako swiatla glowne. Jesli sa ksenony - jako dzienne sa ledy.
Silniki 2.0 tdi sa dobrze dopracowane w tym modelu. Wybor wersji mocowej jest oczywiscie sprawa indywidualna.
Ja tam wzialbym automat - jezdzilem wczesniej dlugo a6 automatami,przesiadlem sie na manual i zaluje. Koszty obslugi sa takie same,a nawet wychodzi na to ze obecnie manual kosztuje wiecej w obsludze,bo co 100 tys pada sprzeglo,dwumasa - z roznych przyczyn. Czesci sa coraz gorsze,jakosc spada,koncerny tna koszty a silniki sa coraz mocniejsze.
Oczywiscie,jak automat 'poleci' no to moze zabolec,ale wymiana sprzegla i dwumasy w np. dsg wystepuje w podobnym odstepie czasu i kosztuje podobnie jak wymiana sprzegla i kola 2masowego w manualu. Komfort jazdy wogole bez porownania na korzysc automatu. Jak olej zmieniany byl regularnie i skrzynia chodzi dobrze - nie ma sie czego bac, trzeba byc tylko przygotowanym na ewentualne wydatki. Tak samo zreszta jak i przy manualu. Zreszta - kupujac audi chyba kazdy wie,ile kosztowac moze obsluga tego auta i chyba jest/powinien byc na to przygotowany.


Z tego co piszesz to wynika jeśli auto ma spryski pod reflektorami to ma ksenony a zatem i ledy? Nie do końca się z tym zgadzam, bo ja nie spotkałem się jeszcze z A6 C7 który by nie miał sprysków pod reflektorami. Dla przykładu wklejam linki dwóch wersji (Avant i sedan) gdzie dwie pierwsze wg mnie nie mają ledów a dwa kolejne mają. Uważam że widać to wyrażnie po tylnych lampach, w których jeżeli są ledy to widać takie jakby "kropeczki".

https://www.carsontheweb.com/pl/car/inf ... id=1570589 - Avant bez led
https://www.carsontheweb.com/pl/car/inf ... id=1574114 - sedan bez led
https://www.carsontheweb.com/pl/car/inf ... id=1574353 - Avant z led
https://www.carsontheweb.com/pl/car/inf ... id=1573723 - sedan z led
qba001
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2016-05-06, 15:09
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDI CFHF 110 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Jakub

Re: Kilka porad przed zakupem

Postprzez lyngso » 2016-05-07, 15:59

Witam

1. Auto z halogenami nie ma spryskiwaczy, wydaje mi się, że tam są tylko zaślepki.
2. Każde z ksenonami ma ledy do jazdy dziennej i jest to jedna ciągła linia, nie widać "kropek" ledowych. Tak było w A6C6
3. Jeśli jest z ksenonami, to powinien mieć LED z tyłu. Przy czym tylko kierunek i stop jest "kropkowany"
Ze swojej strony mogę polecić automat. Różnie ludzie mówią o skrzyniach Multitronic. Obecnie użytkuję już drugie A6 z Multitronic i nie narzekam.
Problem z tą skrzynią jest taki, że trzeba przestrzegać wymian oleju co 60k km. Jeśli to było robione, to nie powinno być problemu.
Do jazdy z tą skrzynią trzeba się przyzwyczaić. Nie ma zmian biegów, symuluje je tylko w trybie manual lub sport.

Pozdrov
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: Kilka porad przed zakupem

Postprzez dan » 2016-05-08, 23:57

http://www.kapaza.be/nl/audi/audi-a6-2- ... 409071.htm

bez ksenonow,bez ledow tak z przodu jak i z tylu. Bez spryskiwaczy ( w zderzaku zaslepki)

tutaj to samo:

http://www.kapaza.be/nl/audi/schade-wag ... 311194.htm
Avatar użytkownika
dan
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2014-08-16, 07:34
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Dan


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość