Kilka problemów el. Audi A6 C6!

Kilka problemów el. Audi A6 C6!

Postprzez szafan93 » 2016-03-21, 08:18

Witam, od kilku dni jestem właścicielem Audi A6 C6 z 2004 r. po zakupie zauważyłem, że w bocznych drzwiach pasażera jest przepalona listwa led z tego pakietu doświetlenia wnętrza, czy muszę ją wymienić na nową czy możliwe że po prostu jakieś złącze przestało działać,a jeśli nowa to jaka? Druga sprawa to czujniki parkowania, czy przy włączaniu wstecznego na wyświetlaczu MMI zawsze ukazuje się wam sylwetka samochodu ze strefami cofania i podjeżdżania? Bo u mnie sprawa wyglada tak że przy włączeniu R następuje ciągły sygnał w głośnikach i podjeżdżam do przeszkody i nic.. cisza... nie rozumiem dlaczego to samo wygląda z przodem, jest przycisk na panelu z symbolem P i rozumiem, że współpracuje z czujnikami, jednak nie mogę go rozgryźć w jaki sposób. Trzecia sprawa to nie działający klakson, sprawdziłem bezpieczniki i to nie to, czy możliwe, że został jakoś odłączony a jeśli tak to gdzie go szukać? Pozdrawiam, Kamil.
szafan93
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2016-03-15, 11:41
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Kamil

Re: Kilka problemów el. Audi A6 C6!

Postprzez zibi06 » 2016-03-21, 19:31

szafan93 napisał(a): czy muszę ją wymienić na nową czy możliwe że po prostu jakieś złącze przestało działać,

Zanim wymienisz przynajmniej wydaje mi się że warto sprawdzić czy jest to wina listwy. Niestety w kwestii demontażu nie potrafię pomóc.

szafan93 napisał(a):a jeśli nowa to jaka?


4F0 919 173 A lewy przod

4F0 919 174 A => prawy przód (bardzo możliwe że "A" uległo zmianie na "B")

4F0 919 177 B lewy tyl

4F0 919 178 B prawy tyl

Jednakże myślę że warto dodatkowo podać nr VIN


szafan93 napisał(a):wyglada tak że przy włączeniu R następuje ciągły sygnał w głośnikach

Jeżeli "czasowo" jest to dłuższy sygnał => Bardzo możliwe że jest to sygnał informujący o uszkodzeniu czujnika/jego podłączeniu, itp.
Dlatego na samym początku jakichkolwiek działań wypada sprawdzić czy nie zapisały się jakieś błędy ( np. VCDS-em).
Uszkodzenie któregoś z czujników powoduje wyłączenie całego systemu PDC ( mam przód/tył).
Na dobrą sprawę sprawdzenie błędów powinno być wykonane w trakcie zakupu ale czy było, to Ty powinieneś wiedzieć najlepiej.

szafan93 napisał(a): że został jakoś odłączony a jeśli tak to gdzie go szukać?


Obrazek

Bardziej dokładną wizualną lokalizację znajdziesz w tym temacie :arrow: klimatyzacja-czujnik-cisnienia-t3637.html#p49606
Oczywiście aż taka rozbiórka raczej nie jest potrzebna.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości