ktore audi A4B7, A6C5/C6 diesel a lpg. koszta utrzymania

Czyli wszystko to co nie powinno się znaleźć w Dziale Technicznym.

Re: ktore audi A4B7, A6C5/C6 diesel a lpg. koszta utrzymania

Postprzez Matifcb » 2017-07-04, 09:51

witam, kombi kupie jak mi sie rodzina powiekszy. Jednak nie jest to takie proste jakby sie wydawalo :) ciagle walcze i dzialam wiec dopoki nie dostane info ze narzeczona w ciazy nie podchodze konkretnie pod ogladanie egzemplarzy. Jak tylko to sie stanie napewno bede was zasypywac o opinie. Czasu troche minelo wiec i gotowki przybylo. Zdecyduje sie na A6 c6 w kombi 2.4 zeby gazowac. Mam gotowke wiec 40k na auto + 4k lpg + nawet 10k na naprawy na poczatek jakis pakiet jest. Na jakies niezapowiedziane naprawy tez 15k bede na boku trzymac. Auto nie nalezy do najtanszych w eksploatacji.. ( jezdze teraz golfem IV i ta kz ciekawosci co wymianiam w golfie sprawdzam odrazu ile by mnie takie czesci kosztowaly w audi a6c6 ) mysle ze jest znosnie narazie.


tak jak pisalem tydzien temu napewno a6c6 tylko teraz mysle czy moze nie diesel 2.0tdi albo 2.7?

raporty spalania :

2.4 V6 24V 177KM 13,2 L 27,5 zł

2.0 TDI 140KM 7,3 L 30,4 zł

2.7 V6 TDI 180KM 8,3 L 34,5 zł

różnice jak widać sa 4-7 zl. Wiadomo ze w najblizszych latach gaz raczej podrozeje, ropa pewnie tez pojdzie do gory. Patrzac na te roznice przy zakupie instalacji z wyzszej polki do 4000 zl to na kazdych 100km zarabiajac te 6zl srednio zwroci mi sie to dopiero po niecalych 70 000km. Co sprawia, że zaczynam myśleć o dieslu też.

Ofert jest o wiele wiecej porownujac 2.4 do silnikow diesla ( celuje w wersje tylko bogato wyposazone).

Czy koszty eksploatacji diesla sa duzo wyzsze niz benzyny z lpg ? wiem ze w dieslu trzeba wziac pod uwage filtr czastek stalych ( nie wiem jak rozrzad i co tam sie psuje ) w benzynie 2.4 kolektor i rozrzad to chyba najwieksze bolaczki.


Co o tym myslicie ? kombi kupie jak mi sie rodzina powiekszy i mam jeszcze czas poczytac i pomyslec nad wyborem!

z góry dziekuje za dyskusje :)
Matifcb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2015-07-18, 15:46
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AML 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Mati

Poprzednia strona

Powrót do Na luzie - "Motoryzacyjnie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości