ŁADNE FELGI

Nie możesz czegoś kupić, wykonać, znaleźć ? Pytaj o wszystko czego Ci obecnie potrzeba bo dobrze trafiłeś.
Regulamin działu
19. W działach Kupię oraz Help Line nie obowiązują limity postów do zamieszczenia ogłoszenia.
Ogłoszenie musi zawierać opis poszukiwanej części, samochodu lub usługi oraz formę kontaktu z ogłoszeniodawcą.

ŁADNE FELGI

Postprzez Radek666 » 2015-01-24, 09:14

Panowie posiadam Audi A6c5 jest moim oczkiem w głowie,postanowiłem kupić jakieś ładne felgi i tu pytanie JAKIE?Niewiem co podejdzie bo się nie znam na tym temacie 18''czy 19'' jakie opony do tych felg ? :) :-/ Zawieszenie oryginalne.
Radek666
-#Nowicjusz
-#Nowicjusz
 
Posty: 0
Dołączył(a): 2015-01-24, 09:06
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AYM 155KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: radek

Re: ŁADNE FELGI

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-01-24, 10:20

Siema.

Ja jak kiedyś poprosiłem Panią zza lady o jakiś ładny krawat (tak go określiłem) to prawie mnie nimi zasypała a w sumie to nic z Jej typów nie wybrałem ;-) . Kumasz czacze ? ;-)

Może zacznijmy od przedziału cenowego i czy to ma być nowe koło czy używane ? Firmowe czy "firmowe inaczej" (te odradzam) ?

Pozdrawiam

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: ŁADNE FELGI

Postprzez Radek666 » 2015-01-25, 18:32

Felgi używane i raczej w przedziale do 1500 zl .Chodzi oto czy 19'' nie bedą obcierać o nadkola z tyłu albo z przodu przy skręcie.18'' raczej bezpieczniejsza opcja.Jest jeszcze coś takiego jak ET chyba to jest jak głeboko na piaste wchodzi felga.Co to jest oznaczenie J .Proszę o pomoc od kogoś kto kupował do swojego audi,żeby to miało ręce i nogi ,żeby nie wystawały za nadkole i przede wszystkim żeby nie obcierały.
Radek666
-#Nowicjusz
-#Nowicjusz
 
Posty: 0
Dołączył(a): 2015-01-24, 09:06
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AYM 155KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: radek

Re: ŁADNE FELGI

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-01-25, 20:34

Radek666 napisał(a):Felgi używane i raczej w przedziale do 1500 zl .


No - teraz wiemy coś więcej <okok> . Rozumiem , ze to max cena za same felgi ( bez gum ) <mysli> . Spokojnie cos ładnego trafisz za 1,5k plnów ;) .

Radek666 napisał(a):Chodzi oto czy 19'' nie bedą obcierać o nadkola z tyłu albo z przodu przy skręcie.


Jak dobrze dobierzesz to i 20'' nie będzie obcierać . Kolega The Rock woził sie na takich walcach i jakoś nie narzekał , że mu coś obcierało/haczyło itp :arrow: http://a6forum.pl/audi-a6-by-the-rock-t480.html#p7781 .



Radek666 napisał(a):18'' raczej bezpieczniejsza opcja.


Wiesz... , ja Ci nie powiem : kup sobie 16'' , 17'' , 18'' czy coś większego :roll: - musiałbyś sie przejachać na takich i na takich żeby mieć porównanie - po prostu .
Jeden mówi , że nic większego niż 16'' nie wchodzi w grę . Drugi powie , że optymalnym rozmiarem jest 17'' i mniejsze to tylko na zimę a większe absolutnie . A trzeci zaś - nie widzi sensu zakładać nic poniżej 18'' czy 19'' bo... takie jest jego widzimisie , tak mu się podoba i tak/z tym rozmiarem dobrze mu sie podróżuje <okok> . To tak jak z Kobietami : jeden woli małe cycuszki , drugi - większe , a trzeci takie , których tak szybko nie ogarnie :mrgreen: .

Jeżeli ja mogę Ci coś doradzić to... 17'' z oponką 225/45 daje równowagę pomiędzy wyglądem auta a komfortem jazdy . Ale... skoro masz parcie i podobają Ci się "cepiątki" na 18'' ( mi też ;) ) z gumą 235/40 - to OK <okok> . Nie widzę problemu - da się na tym spokojnie jeździć - oczywiście biorąc pod uwagę po jakich drogach najczęsciej sie poruszasz <okok> .

Radek666 napisał(a):Jest jeszcze coś takiego jak ET chyba to jest jak głeboko na piaste wchodzi felga.Co to jest oznaczenie J .


Myślę , ze to powinno rozwiązać temat ;) :

Obrazek

Radek666 napisał(a):Proszę o pomoc od kogoś kto kupował do swojego audi,żeby to miało ręce i nogi ,żeby nie wystawały za nadkole i przede wszystkim żeby nie obcierały.


Jest przynajmniej kilka tematów ( wystarczy poszukać/pogrzebać ) gdzie poruszane/omawiane były kwestie wyglądu felg z ich ET / i ich szerokośćią J <okok> .

Radek , 8J i ET 30 masz prawie na krawędzi - mówię o przodzie . Tył możesz sobie odsadzić dystansem ( widzę , że masz FWD - także spoko <okok> ) jeżeli kupisz 4 takie same . Wiedząc co wychodzi prawie na równo a mając/patrząc na inne felgi z innym ET i/lub J możesz sobie wszystko ładnie obliczyć . Zmniejszając ET odsadzasz felgę na zewnątrz ( np. ET 25 przy 8J odsadzi Ci ją o 5mm i bedzie wystawała za nadkole ) . Szerokość J ( podawana jest w calach ) - każda zmiana szerokości (J) o cały cal - zmniejsza lub zwiększa Ci o połowę cala ( czyli o ok. 1,3 cm ) odsadzanie na zew. lub chowanie do środka nadkola felgi .
Jeżeli mało czytelnie - pytaj <okok> .

Pozdrawiam <luzik>

btw , co do samych wzorów to... nie wiem czy mamy Ci coś proponować/pokazywać ? <mysli>
Wydaje mi się , że jest to kwestia gustu <okok> . Jeżeli jednak chcesz - damy radę i z tym ;) .
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian


Powrót do Help Line czyli Poszukuję

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość