Likwidacja Szkody - brak dowodu rejestracyjnego

Cennik, rodzaje ubezpieczeń, własne doświadczenia oraz opis Waszych zdarzeń drogowych - wypadki, kolizje, przestrogi etc

Likwidacja Szkody - brak dowodu rejestracyjnego

Postprzez Lechu » 2015-04-16, 11:22

Mam taką głupią sytuację i nie wiem tak naprawdę po czyjej stronie leży wina, wydaje mi się, że po stronie Ubezpieczalni.

20 marca miałem wypadek i zabrano mi dowód rejestracyjny za pokwitowaniem. Szkoda zgłoszona dnia następnego 21 marca. 14 kwietnia dostaje maila z ubezpieczalni że pilnie chcą dowód rejestracyjny. Wtf ? Otrzymali pokwitowanie od policji.
Mieszkam teraz w innym miejscu zamieszkania niż teraz jest dowód rejestracyjny( Wydział Komunikacji w rodzinnym mieście) . U siebie będę dopiero za 1,5 tygodnia (o czym już poinformwałem Ubezpieczyciela) .

I jak to teraz jest oni będą czekać aż im dam ten dowód. ?? Cały czas korzystam z auta zastępczego a 30 dni mija im chyba w poniedziałek.

Co w takiej sytuacji ??
Protestujmy przeciw rejestrowaniu aut z kierownicą nie po tej stronie.
Avatar użytkownika
Lechu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 495
Dołączył(a): 2013-05-30, 21:06
Lokalizacja: 127.0.0.1
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 AUW 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001

Re: Likwidacja Szkody - brak dowodu rejestracyjnego

Postprzez Bezi » 2015-04-16, 12:19

Musisz tak jak oni chcą.
Mi ukradli auto na AC.
Aby zgłosic szkkodę musuałem oddać dowód do UM i pokazać w PZU pokwitowanie wyrejestrowania auta.
Po miesiącu piszą do mnie pismo że jak chcę odszkodowanie to musze i dać dowód rejestracyjny dać do skserowania. Ja im mówie ze maja pokwitowanie zdania i to chcieli. Oni mówią że jak im nie dam ksera to nie będzie kasy....dramat.
Pismo do Urzedu Miasta , czekanie az UM z archiwum dostanie mój stary dowód . 15zł za kopie zgodna z oryginałem....
I dipoero wtedy bylo Ok. :[ :[ :[
Avatar użytkownika
Bezi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 679
Dołączył(a): 2013-05-30, 20:58
Lokalizacja: Wrocław
Model: BMW 330xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2011
Imię: Tomek

Re: Likwidacja Szkody - brak dowodu rejestracyjnego

Postprzez heuk » 2015-04-16, 18:50

Tylko to jest Absurd bo kolega nie dostanie dowodu bez naprawionego samochodu i badania technicznego. Bierz telefon i dzwoń do Ubezpieczalni i zapytaj czy oni są nie kompetentni? Że jak to masz zrobić? Oni zawsze coś kombinują, jeżeli oni coś chcą to sami mogą a wręcz muszą wystąpić do Wydziału komunikacji o kopię dowodu i lub do Komendy o notatke policyjną. Nie daj się wrabiać w czas nerwy i koszty. Zresztą pisz do Mecenasa on jest specem w dziedzinie ubezpieczeń
Avatar użytkownika
heuk
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 2014-09-01, 16:46
Lokalizacja: korfantów
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Kamil


Powrót do Ubezpieczenia komunikacyjne OC, AC, NW, zdarzenia drogowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości