Montaz tylnych czujnikow parkowania

Montaz tylnych czujnikow parkowania

Postprzez Rafal » 2013-06-07, 07:12

Przedstawie montaz czujnikow parkowania na przykladzie czujnikow ktore sam zamowilem na allegro.
Najzwyklejsze bezprzewodowe czujniki jakie mozna kupic za 130zl za zestaw

Ja swoje zamontowalem w miejscu oryginalnego parktronika czyli w dolnej listwie zderzaka
Znajduja sie dokadnie na wysokosci 38 cm od ziemi i dzialaja bardzo dobrze mimo iz powinny byc minimum pol metra od jezdni

zaczynamy od odmierzenia w jakich miejscach powinny byc czujniki
W tym celu uzylem zwyklej metrowki i olowka ktorym odrysowywalem gdzie beda czujki
Wazne jest zeby cala powierzchnia czujnika przylegala do zderzaka
Dwa zewnetrzne umieszczone sa u mnie na krawedzaich dolnej listwy a srodkowe w odleglosci okolo 35cm od nich odleglos pomiedzy srodkowymi wybosi 37cm wiec jest w mimare rowno
roznica nie jest natyle znaczna zeby sie rzucala w oczy
Obrazek

Otwory na czujniki zostaly wywiercone spejalnym dolaczonym do zestawu wietlekiem wiec o ewentualna wielkosc dziu nie musialem sie martwic

Czujniki wciskamy bo wchodza bardzo ciezko upewniajac sie zeby nie byly skerowane ku dolowi
Kazdy czujnik mianowice jest tak zrobiony ze obkrecajac go jestesmy w stanie skierowac promien w gore lub w dol
Gumowe odpusty wciskamy za pomoca czegos waskiego tak zeby cale czujniki znalazly sie z zderzaku

Kiedy juz to zrobimy najlepszym sposobem na puszczenie kablii od czujnikow bedzie wywiercenie otworu w miejscu gumowej uszczelki ktora powinna znajdowac sie w moiejscu kola zapasowego
Obrazek
Obrazek
Kable puszczone tamtedy trzeba scisnac opaska zaciskowa zeby nie uciekaly na zewnatrz
polozenia na nie kola zapasowego dodatkowo bedzie zapobiegac ich wypadaniu

Pozniej wybieramy miejsce w ktorym umiescimy pudeleczko fdo ktroego zbiegaja sie kjable
Ja wybralem polke po prawej stronie w ktorej powinna byc zmieniarka
Kable puscielm pod podloga bagaznika tak zeby nie bylo ich widac
Obrazek
Obrazek
Z jednej strony pudelka powinno byc wejscia na 4 kabel od czujek
Obrazek
a po przeciwnej dwa wejscia jedno od kabli idacych do swiatla cofania a drugi do podlaczenia do wyswietlacza
Obrazek
( ja mialem tylko jeden ze wzgledu na to ze wyswietlacz komunikuja sie za pomoca wi-fi ze skrzyneczka wiec porblem przeprowadzania kabli przez caly samochod zniknal automatycznie sam)
Kable (czerwony i czarny)jak juz wczesniej pisalem podlalczylem jedno pod swiatlo cofania a drugi pod mase
Obrazek
To wszystko jezeli chodzi o tyl samochodu

Teraz przyszla pora na montaz wysietlacza
Wyswietlacz najduje sie na podszybiu z przodu deski rozdzielczej
Obrazek
Dwa waziutkie kable puszczone sa szczelina pomiedzy szyba a deska rozdizelcz i ida do bezpiecznikow
Jeden podpiety pod mase a drugi wlozony razem z bezpiecznikiem od switel cofania co oznacza ze wlacza mi sie tylko wtedy kiedy cofam
Obrazek


To wszystko
mam nadzieje ze komus to howto pomoze
Staralem sie opisac wszystko jak tylko moglem
Wyszlo tak jak wyszlo bo zdjecia robione juz po zamontowaniu wszystkiego
Dziala znakomice sprawdzone wszystko dokladnie pomierzone odleglosci czy sie zgadzaja
Rafal
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2013-06-06, 21:51
Lokalizacja: Claregalway IRL
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Rafal

Postprzez lukidb » 2013-07-03, 20:03

Zrobiłem dokładnie to samo, z tym, że kabelki wpuściłem do środka przez kratkę znajdującą się po lewej stronie pod zderzakiem. Wszystkie kabelki weszły ładnie do schowka po lewej stronie w bagażniku. Chciałem zamontować czujnik bez wyświetlacza, jednak przy zakupie nie zwróciłem uwagi na to, że brzęczyk jest wbudowany właśnie w niego i... w dodatku wyświetlacz jest "na kabelek". Zdemontowałem zatem tapicerkę z lewej strony, słupek z przodu - przy szybie czołowej, przy podsufitce przód i tył, całą lewą stronę w bagażniku i tamtędy puściłem kabelek. Wyświetlacz znajduje się po lewej stronie zegarów - nie rzuca się tak w oczy.
lukidb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2013-07-02, 06:33
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: £ukasz


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości