Niestabilne obroty na LPG - 2.8 V6

Niestabilne obroty na LPG - 2.8 V6

Postprzez pr1nce7 » 2017-01-12, 22:17

Witam wszystkich. :-D
Od niecałego miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A6 z silnikiem 2.8. Autko ma instalacje LPG (stag) od około 3 lat. Po zakupie szybko rzuciło mi się w oczy to że silnik po przełączeniu na gaz (ustawione na 26 stopni C) ma nierówne obroty i dość mocno szarpie. Po rozgrzaniu jest już troche lepiej, jednak nie jest to ta sama stabilność jak na samym PB. Auto co dopiero wróciło od znajomego mechanika-gazownika który naprawił mi reduktor (odłączało mi gaz gdy troche depnąłem na pedał - za małe cisnienie), oraz wymienił dwie sondy lambda na nowe jednak problem wciąż pozostaje. Silniczek ewidentnie sie męczy dlatego postanowiłem zapytać Was na tym forum czy macie jakiś pomysł co to takiego może być. Może ktoś miał podobny problem z LPG :)
Dzięki za pomoc i pozdrawiam
pr1nce7
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-12-09, 08:34
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.5 M54B25 192KM
Napęd: Haldex
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998

Re: Niestabilne obroty na LPG - 2.8 V6

Postprzez Mefiu » 2017-01-13, 10:01

Życzę długiego i bezawaryjnego użytkowania <okok>

26°C to trochę mało, biorąc pod uwagę obecne temperatury za oknem. Weź pod uwagę, że temperatura gazu również spada. Podnieś próg przełączenia na 35°C. Co do naprawy reduktora, to przełączenie na benzynę przy deptaniu dzieje się również przy sprawnych reduktorach - to zależy również od konfiguracji. Na rozgrzanym silniku czuć, że samochód jest słabszy na gazie względem benzyny ?
Avatar użytkownika
Mefiu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 393
Dołączył(a): 2015-11-13, 07:18
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.9TD 1Z 90KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 00


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości