Odgięta listwa ozdobna drzwi jakiego użyć kleju ?

Wszystko o nadwoziu nie koniecznie powiązane z marką Audi.

Odgięta listwa ozdobna drzwi jakiego użyć kleju ?

Postprzez zibi06 » 2013-08-05, 14:53

Witam
Jakiś czas temu małżonce przytrafiło się bliskie spotkanie ze słupkiem <uoee> . Efekt jak na zdjęciu.
Obrazek
Próbuję to przykleić ale z miernym skutkiem. Listwę "podgiąłem". Teraz lekko przyciskając palcem ładnie dochodzi. Próbowałem na klej elastyczny i dwuskładnikowy.
Dociskałem ściskiem stolarskim, próbowałem rozpórką opartą o ścianę i drzwi. Dwa dni ok i lipa. Zakładam że muszę użyć lepszego kleju (chociaż co oznacza lepszy ?).
Kupiłem w markecie niby extra strong i elastyczny 20 ml Soudal Ultra ( niby lepszego nie było) i lipa. Drugi jakiś epoksydowy i też nic z tego.. Chcę to zrobić/naprawić bo mnie to po prostu wk.... Jakie "kleiwo" proponujecie bo nie mam pomysłu ?
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Postprzez Piotruś » 2013-08-05, 15:28

zibi06 napisał(a):Jakie "kleiwo" proponujecie bo nie mam pomysłu ?


Proponowałbym listwę całkiem zdemontować, ułożyć do stanu "bezwypadkowego" i założyć zgodnie z technologią fabryczną (pewnie jakieś kołki być może wspomagane taśmą dwustronną).
Jeżeli przywrócenie listwy do stanu fabrycznego nie jest możliwe - zostaje wymiana na nową lub mega-mega druciarswo, które może odbić się czkawką w przypadku kolejnej szkody.
Tym megadruciarsim sposobem jest zastosowanie kleju do szyb ale musisz mieć świadomość, że jest to rozwiązanie jednorazowe. Jakakolwiek próba ponownego demontażu skończy się finalnym zniszczeniem listwy i lakieru. Raczej nie warto ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez zibi06 » 2013-08-06, 00:15

Piotruś napisał(a):Proponowałbym listwę całkiem zdemontować, ułożyć do stanu "bezwypadkowego" i założyć zgodnie z technologią fabryczną

Listwy są dwie "plastik" i częściowo nachodząca na nią metalowa ozdobna. Ja przyklejam metalową. Jak zdemontować metalową po prostu nie wiem, a "szarpać" nie chcę.
Nie wiem czy mogę ją zdjąć/ wyjąć bez demontażu tej plastikowej (która jest chyba przyklejana do drzwi(?))

Piotruś napisał(a):Jeżeli przywrócenie listwy do stanu fabrycznego nie jest możliwe


Oceniając wzrokowo raczej nie będzie problemu, metalowa nigdzie nie jest przełamana.. Plastikowa też jest ok, ta trzyma się dobrze.
Te "brzydkie" wystające "farfocle" są elastyczne i łatwo ściągalne. Po prostu z braku czasu nie zdążyłem oczyścić, lakier dookoła listwy plastikowej dodatkowo zabezpieczałem taśmą. Naklejka ochronna na nadkolu która była zarysowana jest wymieniona.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Postprzez Piotruś » 2013-08-06, 06:07

zibi06 napisał(a):Listwy są dwie "plastik" i częściowo nachodząca na nią metalowa ozdobna. Ja przyklejam metalową. Jak zdemontować metalową po prostu nie wiem, a "szarpać" nie chcę.


Szczerze mówiąc chyba nigdy nie demontowałem listew drzwiowych z SuperB'a (i to jeszcze w wersji Platinium) ale podejrzewam, że niczym (konstrukcyjnie) nie różnią sie od innych wynalazków (np. Passata Highline B5FL), zatem jestem niemal w 100% pewny, że "przed kolizją" to była jedna listwa, a nie dwie ;-) ... .

zibi06 napisał(a):Nie wiem czy mogę ją zdjąć/ wyjąć bez demontażu tej plastikowej (która jest chyba przyklejana do drzwi(?))

Ee. Raczej nie. Jeżeli ta plastikowa listwa, bezpośrednio stykająca się z płaszczyzną drzwi trzyma się dobrze, to podklejenie tej metalowej klejem do szyb niczego nie popsuje ... bo w przeciwnym razie i tak cała listwa będzie do wywalenia.

Naturalnie ostateczna decyzja należy do Ciebie, bo nie mam na podorędziu takiego ezgezmplarza Skody żeby naocznie zweryfikować swoje domysły, ale sądzę, że za bardzo się z faktami nie mijam ... .
Poprzygladaj się dobrze i daj znać czy moje domysły się potwierdzają ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez zibi06 » 2013-08-06, 12:46

Piotruś napisał(a):(np. Passata Highline B5FL), zatem jestem niemal w 100% pewny, że "przed kolizją" to była jedna listwa, a nie dwie ;-) ... .

Masz rację, oddzielnie nie występują. Sugerowałem się listwami na przedni zderzak które są dwie. "Pomyszkowałem" na alledrogo w częściach Paska (poglądowo) i znalazłem listwy chromowane oddzielnie więc zakładam że można je odkleić.
Piotruś napisał(a):podklejenie tej metalowej klejem do szyb niczego nie popsuje ..
:) . Pewnie nie pamiętasz ale listwa na tylnych drzwiach po przeciwnej stronie też była lekko "odstająca". Podkleiłem ją tym samym klejem i jest ok. Widocznie działanie tego kleju z "podwójną siła wodospadu" jest zbyt słabe na tą drugą listwę.
Piotruś napisał(a):że niczym (konstrukcyjnie) nie różnią sie od innych wynalazków (np. Passata Highline B5FL)

No dobra, ale pod "warunkiem" że COOO to też wynalazek <milczek> <rotfl>
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Postprzez Piotruś » 2013-08-06, 13:18

zibi06 napisał(a):"Pomyszkowałem" na alledrogo w częściach Paska (poglądowo) i znalazłem listwy chromowane oddzielnie


Zapewniam Cię, że nie trafiłeś na oryginały.
Do Passata(B5FL) listwy z chromowaną nakładką, tak samo jak np. do niektórych modeli A8 i zapewne do Superba też - występują jako jedna nierozłączna część.

A że Allegro zapewnia zwolennikom tombaku podaż gadżetów do wieśtjuninku - to w sumie dobrze - ale to nie dotyczy Twojej Skodovki z ori chromami zarezerwowanymi dla wersji Platinium ... .

zibi06 napisał(a):więc zakładam że można je odkleić.

Raczej dokleić jeśli ktoś akurat odczuwa taką potrzebę ... .

zibi06 napisał(a):podklejenie tej metalowej klejem do szyb niczego nie popsuje ..
. Pewnie nie pamiętasz ale listwa na tylnych drzwiach po przeciwnej stronie też była lekko "odstająca". Podkleiłem ją tym samym klejem i jest ok. Widocznie działanie tego kleju z "podwójną siła wodospadu" jest zbyt słabe na tą drugą listwę.

Fakt, nie pamiętam ale skoro jakiś klej nie daje rady a nie ma strachu o zniszczenie lakieru - użyj kleju do szyb - złapie na pewno.
Jedyny minus jest taki, że przy ewentualnej następnej obcierce nie obejdzie się bez zakupu nowej listwy i tyle ... .

zibi06 napisał(a):Piotruś napisał/a:
że niczym (konstrukcyjnie) nie różnią sie od innych wynalazków (np. Passata Highline B5FL)

No dobra, ale pod "warunkiem" że COOO to też wynalazek


Spoko - nie chciałem zdyskredytować Twojej Skody 8-) .
Ja bardzo lubię te samochody pomimo minimalnie mniej wytwornych materiałów we wnętrzu niż w Audi A6.
Akurat moim zdaniem jest w pełni uzasadnione (i coraz bardziej powszechne) powiedzonko wśród użytkowników Skody, że oni jeżdżą na myjnie dopiero wtedy gdy ich Superby już za bardzo przypominają Audi :-P :-D ... <rotfl> .

Także izi - ja do Skody nie mam żadnych uprzedzeń, a wręcz odwrotnie - z każdym liftingiem i nowym modelem zaczynam je fanatycznie lubić :!:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:-o :-P ...
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez zibi06 » 2013-08-06, 18:33

Piotruś napisał(a): ja do Skody nie mam żadnych uprzedzeń, a wręcz odwrotnie - z każdym liftingiem i nowym modelem zaczynam je fanatycznie lubić :!:

Nie powiem "kombi" coś w sobie ma. W sedanie nie podoba mi się "kufer". Tak jakoś dziwnie wygląda ( moje zdanie).
Klej już kupiłem więc będę dzisiaj "mazać" <wysmiewacz>.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości