Odszkodowanie z OC sprawcy - poradnik

Cennik, rodzaje ubezpieczeń, własne doświadczenia oraz opis Waszych zdarzeń drogowych - wypadki, kolizje, przestrogi etc

Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - poradnik

Postprzez malboro » 2016-02-06, 10:42

Zdaje się, że szykują się zmiany w temacie wypłaty odszkodowań z OC sprawcy:
http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,1 ... rects=true
Avatar użytkownika
malboro
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 2686
Dołączył(a): 2013-06-07, 20:25
Lokalizacja: Śląsk
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002

Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - poradnik

Postprzez Piotruś » 2016-02-06, 16:41

Najlepszym lekarstwem na "dobrą zmianę" byłoby odesłanie PISiorów do wszystkich diabłów.
Do szewskiej pasji wkurwia mnie ich pazerność połączona z wydumanym monopolem na mądrość.
Ehhhh. Szkoda słów.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - poradnik

Postprzez malboro » 2016-02-06, 17:05

Rozumiem, że na naprawienie szkody, którą ktoś nam wyrządził trzeba by wyłożyć z własnej kieszeni, a dopiero później starać się o zwrot kosztów z TU.
Faktycznie - na razie Kodeks Cywilny definiuje naprawienie wyrządzonej szkody zupełnie inaczej.
Ciekawe w jaki sposób mają zamiar zmienić ten zapis...

BTW: Zastanawia mnie też w jaki sposób miało by wyglądać naprawienie szkody, kiedy nie decydujemy się na naprawę - tylko sprzedaż samochodu.
Avatar użytkownika
malboro
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 2686
Dołączył(a): 2013-06-07, 20:25
Lokalizacja: Śląsk
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002

Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - poradnik

Postprzez Piotruś » 2016-02-06, 17:34

Absolutny brak poszanowania najważniejszych norm prawnych już przerobiliśmy. Dla PISu jak wiemy nie jest to żadna bariera ... .
Nie wchodząc w szczegóły co i jak zechcą przeprowadzić idę o absolutnie każdy zakład, że wyprodukują gniota, na którym stracą wszyscy, a najbardziej jak zwykle najuczciwsi.
Powiększy się szara strefa i nastąpi wyraźna specjalizacja na tych, co będą się WŁACZNIE trudnili pisaniem faktur do ubezpieczenia i ich tych, którzy będą te auta na ich zlecenie "naprawiali" w stodołach, lasach i tak dalej.

Co za debile niepojęte. Nie potrafią zabrać się uporządkować prawdziwych patologii toczących rynek samochodowy (ot, choćby przyszpilić brudasów od korekty licznika, faktur pisanych na kolanie i unikaniu terminowego opłacania AKC od złomu zalegającego w milionach ton na większości placów oferujących perełki), to zabierają się za popsucie czegoś co jako tako jeszcze funkcjonuje i pozwala właścicielowi samodzielnie decydować o losach jego własności.

W najgorszym razie szkody będą likwidowane nie z OC a z AC, co na moje oko często będzie mniejszą stratą w zniżkach, niż koszt wystawienia nawet całkiem legalnej Faktury VAT.

Był czas, że zachwycałem się prawdziwą Zachodnią Europą. Gdy widzę co PIS robi biednym Polakom zaczynam się zastanawiać czy reżim Północnokoreański za jakiś czas nie będzie jak wakacje w porównaniu z reżimem tych opętanych szaleńców.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Poprzednia strona

Powrót do Ubezpieczenia komunikacyjne OC, AC, NW, zdarzenia drogowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości