Padnięty akumulator

Padnięty akumulator

Postprzez pastaldo » 2017-02-17, 22:50

Przykra sprawa, z siedzimy już z rodzinką w samochodzie a tu ledwo się świeca kontrolki nie mówiąc o tym by przekręcił.
Bardzo dziwne bo tydzień wcześniej jeździłem i nic się nie działo a po dwóch tyg przerwy w jeździe tez nie było problemów.
Co ciekawe był tydzień wcześniej na wymianie miski i nie wiem po co ale odpinali akumulator. Odpalony od strzała na kablach przyjechałem do teściów i korzystając z garażu sprawdziłem pobór prądu. Po zamknięciu i uzbrojeniu pobór prądu jest na poziomie 0.03A - 0.04A tak więc wydaje mi się poprawny.

Jakie moje zdziwienie było jak zabierając się do pomiarów zobaczyłem że klema + była poluzowana (pewnie po odpinaniu).

Zastanawiam się czy może jak była poluzowana klema to gdy było mokro i mroźno na przemian samochód się wybudzał i zasypiał i w trakcie tego pobierał większe ilości prądu aż wyssał akumulator.

Jak myślicie taka opcja możliwa? Czy raczej drążyć temat?

Dodatkowo jest dziwna sytuacja która kilka razy się powtórzyła od kiedy mam samochód ale nigdy tak często żeby to zdiagnozować. Mianowicie Po otwarciu samochodu normalnie zapaliło się oświetlenie w środku. Na otwarcie drzwi i zamknięcie lampki w drzwiach i oświetlenie nóg zadziałało poprawnie. Jednak po przekręceniu kluczyka na zapłon lampki na suficie nie zgasły (zawsze je mam w środkowej pozycji na auto). Dopiero przełącznikiem musiałem je wyłączyć żeby jechać. W trakcie jazdy kilka razy sprawdzałem i przełączałem w pozycję auto ale się świeciło.

Zastanawiam się też czy może ta lampka a raczej wszystkie sufitowe nie wyładowały akumulatora. Co o tym sądzicie?
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Padnięty akumulator

Postprzez zoran » 2017-02-19, 14:40

Miałem podobną sytacje z zapalonymi na stałe osw wnętrza, u mnie to był źle zamknięty bagażnik mimo tego nie było sygnalizacji na FISie a ośw paliło się cały czas.
Jeżeli auto stało dłuzszy czas to tego typu straty sa możliwe, naładuj akumulator, dokęc klemy i poobserwuj, podór prądu na poziomie 0,03 mA przy włączonym immo i alarmie wydaje się ok.
zoran
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 2017-02-04, 16:06
Lokalizacja: Warszawa
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Robert

Re: Padnięty akumulator

Postprzez pastaldo » 2017-02-19, 22:13

W weekend poobserwowałem, pomierzyłem i wiem na pewno że co do lampki sufitowej ale i całych pozostałych problemów z dzwiami pasażera czyli brak info na fis i podświetlenia problem leży we wtyczce podłączonej do zamka. Mianowicie jak się rusza całym gniazdem na boki to miga oświetlenie i wskazania. Niestety wykluczyłem wtyczkę co było by prostrze w naprawie a winne jest gniazdo zamka (prawdopodobnie jakiś zimny lut albo coś się urwało choć dziwne).
Niestety żeby się tam dobrać musze mieć specjalny klucz bo producent czyli AUDI zrobiło psukusa i akurat te dwie śruby od zamka sa inne. Zna ktoś jaki to dokładnie numer i model klucza? To bym sobie kupił, wykręcił zamek i naprawił.

Pokładam też nadzieje że to mogła być tez przyczyna wyładowania akumulatora ale to będe dalej obserwował.
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Padnięty akumulator

Postprzez golfr20 » 2017-04-04, 20:34

golfr20
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2017-03-23, 20:59
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Andy


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości