Problem abs/esp ?! elektryka

Problem abs/esp ?! elektryka

Postprzez sztukens » 2015-01-22, 19:34

Witam, już mnie tu dawno niebyło, ale jak to bywa z moim audi musiało dać znów o sobie znać. Niewiem czy pamiętacie mój problem z wariującą elektryką w aucie, po czym się okazało że zawilgotniały bezpieczniki.Problemu nie było do dziś. Odpaliłem auto i po chwili włączyły się kontrolki esp którego nie idzie wyłaczyć, kontrolka abs oraz mruga kontrolka świec żarowych. Abs działa normalnie, esp również. Ewidentnie znów to wygląda na jakieś zwarcie, domyślam się że znowu problem z bezpiecznikami ale niestety niesprawdziłem tego. Nie zauważyłem więcej problemów. Przy okazji nie działa mi pompka spryskiwaczy, mogła się spalić ? Co radzicie? gdzie może leżeć problem? Nie ukrywam że auto stoi ciągle na świeżym powietrzu, na dworze. Może być to powód moich wilgotniejących bezpieczników? raczej tak nie powinno być, a jednak ;/ Bardzo proszę o jakiekolwiek porady. Pozdrawiam
sztukens
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2014-09-08, 15:29
Lokalizacja: Rybnik
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Szymon

Re: Problem abs/esp ?! elektryka

Postprzez Piotruś » 2015-01-23, 08:26

A może odczytałbyś błędy ? Kontrolki ABS/ESP i świec żarowych rozświetlają się z różnych powodów.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Problem abs/esp ?! elektryka

Postprzez sztukens » 2015-02-01, 09:55

Piotrek niemusiałem błędów odczytywać, po wyciągnięciu bezpiecznika o ile dobrze pamietam nr 6 odpowiadającego za w/w układ - bezpiecznik zawilgocony, "zaruściały" . Znowu musiałem użyć specjalnego preparatu do styków bezpiecznikk wyczyścić ew. wymienić i problem znikł. Nie wiem dlaczego dostaję mi się wilgoć do bezpieczników ;/
sztukens
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2014-09-08, 15:29
Lokalizacja: Rybnik
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Szymon

Re: Problem abs/esp ?! elektryka

Postprzez Piotruś » 2015-02-01, 10:38

sztukens napisał(a):Nie wiem dlaczego dostaję mi się wilgoć do bezpieczników

Też nie wiem ale na pewno nie możesz tego bagatelizować, bo "pójdziesz z torbami" ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Problem abs/esp ?! elektryka

Postprzez sztukens » 2015-02-01, 11:51

No tak, ale jeżeli byłaby to woda to szlo by to zdiagnozować i usunąć nieszczelność,ale wilgoć? jestem bezradny wlaściwie, jedynie preparaty na wciąganie wilgoci mi pozostają do wyprobowania ;/
sztukens
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2014-09-08, 15:29
Lokalizacja: Rybnik
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Szymon

Re: Problem abs/esp ?! elektryka

Postprzez Piotruś » 2015-02-01, 12:01

Już nie przesadzaj Szymon.
Przy takim zawilgoceniu że "wszystko aż śniedzieje" raczej nie ma mowy o mokrym obuwiu, tylko coś ewidentnie namaka wodą, która prędzej czy później (ale raczej prędzej) spowoduje dużo gorsze konsekwencje od obecnych.
Wiem, ze temat wcale nie jest taki łatwy jak się może pozornie wydawać ale wiem również i to, że jeśli nie zaczniesz natychmiast działać, dzieło zniszczenia obejmie zasadniczo wszystko co może zaśniedzieć we wnętrzu kabiny, a to już taka mała Apokalipsa może być ... .

Sztukens, uwierz, że ja naprawdę rozumiem Twój problem, a woda w aucie wqurwiała by mnie bardziej (przykładowo) od wydartych wałków rozrządu ale to działa jak nowotwór. Im później zaczniesz leczyć tym szanse na uratowanie samochodu mniejsze.

WALCZ :!:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość