Problem - szarpie na zimnym.

Postprzez Martin_Su_1977 » 2013-08-07, 01:58

Jeżeli miały by to być cewki to tzw wypadanie zapłonów objawiało by się czy zimny czy ciepły w różnym zakresie obrotów raczej
Przede wszystkim uzbroj się w Interfejs VAG by odczytać czy są jakieś błędy - wiele rzeczy można sprawdzić samemu bez ingerencji mechaników. Ja podejrzewam że u ciebie pierwsze sondy już nie halo. U mnie jedna pokazywała błąd druga niby ok a problem ustał dopiero gdy wymieniłem obie - czyli tę niby dobrą też.

Teraz popatrzałem - ten temat powinien być w C5 a nie w C6 :)
Martin_Su_1977
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2013-06-22, 23:49
Lokalizacja: Sulechów
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Marcin

Re: Problem - szarpie na zimnym.

Postprzez darkb » 2014-11-24, 23:21

koledzy u mnie objaw wygląda tak , auto zimne

odpalam auto , odpala idealnie bez problemu jade z 100 metrów przyspieszam i jest ok i nagle po tych 100 m auto wtedy gdy przyspieszam lub jadę jednostajnie równym temepem bez przyspieszania jakby przerywa , dławi sie i to tylko takie krótkie chwilowe szarpnięcia , dławnięcia się silnika. Kiedy jadę dalej silnik rozgrzeje się trochę prawdopodbnie wyłacza się już ssanie obroty na wolnych ładnie spadają do 840 i równiutko silnik pracuje bez jakiegoklwiek problemu.

Wymieniałem świece na beru 3 elektrodowe, przewody , fajki , wymieniłem cewkę na używaną , sprawdzałem przepływomierz i jest OK , czujnik temeperatury pokazuje mi w vagu kiedy auto jest wystudzone około 15- 17 stopni i normalnie rośnie. Czytałem że może to być czujnik temp powietrza ale gdzie jest taki w ARG, ADR, AVV silnkach to nie mam pojęcia lub przewody podciśnienia. błędów na VAGu brak, sprawdzenia wypadania zapłonów tzw misfire w moim silniku nie można sprawdzać ( brak takiej komórki)

Załamuje już ręce i nie wiem co może dolegać mojej audi ,pomóżcie
darkb
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2014-11-24, 23:12
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8 ADR 125KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Darson

Re: Problem - szarpie na zimnym.

Postprzez m4n77 » 2014-12-12, 15:16

darkb, Kolego u mnie też były takie objawy. Auto rozumiem zachowuje się tak na Pb? czy na LPG? bo jeśli na Pb to musisz zajrzeć do wtryskiwaczy, układ zapłonowy nie ma nic do szarpania, pozatym jeśli byłby jakiś problem od strony zapłonu to vag-iem łatwo możnaby było to zlokalizować. Zajrzyj do zasilania wtryskiwaczy, poodpinaj kostki zasilające poszczególne wtryskiwacze i postaraj się wyczyścić blaszki itd.. U mnie zaśniedziałe kostki i przerwany jeden kabel spowodował brak pracy na 2 cylindrach.. a objawy miałem takie same jak ty, i też miałem mówione że przepustnica będzie do wymiany... Powodzenia z naprawą, pochwal się jak coś podłubiesz <okok>
od-m4n77-lublin-t2547.html -- zapraszam do oceniania, komentowania, słowa krytyki :)
Avatar użytkownika
m4n77
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 314
Dołączył(a): 2014-11-08, 15:09
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8 AJL 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Bartek


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość