[ALLROAD] Problem z adaptacja, blad kanału 5

[ALLROAD] Problem z adaptacja, blad kanału 5

Postprzez mati3c » 2017-01-18, 16:47

Witam serdecznie forumowiczów :)


Po przeszukaniu i przeczytaniu kilkudziesięciu tematów, nie natrafiłem na odpowiedź w moim problemie :/
Pacjent to Allroad C5, Wrzesień 2004, 2.5 TDI BAU z Włoch.

Nie mogę zatwierdzić adaptacji zawieszenia. Gdy już wpiszę odpowiednie wartości dla poszczególnych kół i wchodzę do kanału 5, jest już w nim jedynka i gdy wpisze w wartości "zmierzonej" 1 i zapiszę to wywala błąd "CHANNEL 05 NOT AVAILABLE" i się zamyka. Próbowałem na dwóch kablach, vcds i na vag-com, na win 7 i xp. Auto było podpięte pod prostownik i z włączonym zapłonem, drzwi zamknięte, szyby otwarte. Za każdym rozpoczęciem adaptacji obniżało się i pompowało na 402mm.

zdjęcie z błędem kanału 05
film z mojej adaptacji

Auto nie ma żadnych błędów z wyjątkiem tych w zawieszeniu. Jakiś czas temu zarejestrowałem takie błędy:
01772 - Signal from Level Control Pressure Sensor (G291)
27-10 - Implausible Signal - Intermittent
01400 - Shareware Version. To Decode all DTCs
11-10 - Please Register/Activate - Intermittent
Czyli pewnie rozdzielacz do wymiany.

a dziś po pierwszym podejściu adaptacji wywaliło błąd

01437 - Control Position not Learned
35-00 - -

Czyli że podnosiło i nie osiągnęło wymaganej wysokości?
Ten błąd ostatnio bardzo często się pojawia a od jakiegoś czasu kiedy z tyłu siedzą dwie osoby auto opuszcza się na 1 poziom i nie da się podnieść, i czasem miga kontrola od zawieszenia a czasem się świeci.

a po 3 lub 4 podejściu do adaptacji pojawił się:

01400 - Shareware Version. To Decode all DTCs
11-00 - Please Register/Activate

kompresor jest w średniej kondycji to zrozumiałe ze się pojawił

Pomiar całego 34 kanału

Rozgrzebałem lewy boczek w bagażniku i ktoś przede mną wyjmował sterownik zawieszenia. Mam sterownik o oznaczeniu 4Z7 907 553 F i jest mała data na nim 28.06.04.

Spotkał się ktoś z Was z takim problemem? lub macie jakieś pomysły na rozwiązanie?

Pozdrawiam :)
mati3c
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2017-01-13, 18:52
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Mateusz

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości