Problem z hamulcami - blokowanie kół.

Problem z hamulcami - blokowanie kół.

Postprzez Mirooo » 2013-10-29, 09:05

pojechałem zrobić przegląd i podczas sprawdzania hamulców na rolkach diagnosta kilkukrotnie próbował sprawdzić skuteczność działania hamulców przedniej osi jednak jak tylko naciskał pedał hamulca auto od razu blokowało koła?? wogule nie można było zobaczyć wykresów pokazujących jaka jest różnica między kołem prawym a lewym , jak wjechał tylną osią bez problemu pokazało .
o co chodzi?
Mirooo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 171
Dołączył(a): 2013-09-04, 06:24
Lokalizacja: Kraj nad Wisłą
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003

Postprzez Mirooo » 2013-10-29, 12:30

badał na włączonym, każdorazowe naciśnięcie powodowało że od razu koła blokowało , nie można było dozować siłę hamowania żeby narysowało wykres. hamulce działają , auta nie ściąga ABS działa ale czy poprawnie? skora taki cyrk wyszedł.
Mirooo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 171
Dołączył(a): 2013-09-04, 06:24
Lokalizacja: Kraj nad Wisłą
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003

Postprzez Mirooo » 2013-10-29, 13:35

podczas jazdy nie odczuwam nic niepokojącego. Ale zmieniając klocki miałem nierówno zużyte prawa strona do lewej. Zaciski sprawdzone lekko chodzą , zapodałem smar ate do zakładania klocków , nowe klocki ate i chciałem teraz sprawdzić jak się zachowują na rolkach i przysłowiowa ,,lipa".
jedyne co mnie niepokoi to jak auto jest na luzie , silnik pracuje oczywiście a ja trzymam cały czas wciśnięty pedał hamulca to on powoli schodzi do podłogi, jakby serwo coraz mocniej działało albo przepuszcza płyn. To jest dla mnie dziwne ale podczas jazdy auto normalnie hamuje, bez problemu zblokuje koła na asfalcie , ABS się odzywa , puszczam kierownice i nic nie ściąga.
Mirooo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 171
Dołączył(a): 2013-09-04, 06:24
Lokalizacja: Kraj nad Wisłą
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003

Postprzez Piotruś » 2013-10-30, 07:08

Mirooo napisał(a):jedyne co mnie niepokoi to jak auto jest na luzie , silnik pracuje oczywiście a ja trzymam cały czas wciśnięty pedał hamulca to on powoli schodzi do podłogi, jakby serwo coraz mocniej działało albo przepuszcza płyn.


Sprawdź czy pedał opada tak samo na wyłączonym silniku. Jeśli tak - koniecznie i bezwzględnie zacznij od odpowietrzenia układu (całego, nie tylko osi przedniej).
Jednak cokolwiek by nie powiedzieć - moim zdaniem ten objaw nie skutkuje zablokowaniem rolek na stacji diagnostycznej.
Przyczyn (jeśli układ nie jest zapowietrzony) może być kilka ale jeśli klocki przejechały dopiero kilka kilometrów ( :?: ) - po ułożeniu się problem może zniknąć nawet samoistnie.

BADIX napisał(a):Poczekaj na Piotrka - jest też dobry w hamulcach.


Przesadzasz :oops: ... .

BADIX napisał(a):Pewnie jak zwykle będzie miał i na to lekarstwo


Szczerze żałuję ale nie mam żadnej koncepcji.

Gdyby sprawa dotyczyła akurat mojego auta - przede wszystkim zacząłbym od wizyty na innej stacji diagnostycznej żeby wykluczyć błąd po stronie rolek ... :roll: 8-) .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez Mirooo » 2013-10-30, 08:14

sprawdziłem i pedał na wyłączonym silniku nie opada. podaje dzisiaj na inne rolki sprawdzić
Mirooo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 171
Dołączył(a): 2013-09-04, 06:24
Lokalizacja: Kraj nad Wisłą
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003

Re: Problem z hamulcami - blokowanie kół.

Postprzez Mirooo » 2014-05-12, 13:57

problem rozwiązany po wymianie łożyska w kole. było je słychać ale nie miało luzów . nie niej musiało przy hamowaniu na tyle skręcać koło że odbijało się to na poprawnym odczycie z czujnik ABS.
temat do zamknięcia
Mirooo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 171
Dołączył(a): 2013-09-04, 06:24
Lokalizacja: Kraj nad Wisłą
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości