Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez trucker » 2014-05-12, 21:20

Witam, A wiec tak nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby? Pompka pracuje. Jak moje ucho dobrze słyszy to koło komputera chyba mam dziuke ? czy może jest złączka przewodu ? Czy ktoś miał już z tym do czynienia ?
trucker
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2014-04-07, 19:02
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Kamil

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez skywalker1977 » 2014-05-24, 21:20

P560 napisał(a):Jeżeli pompa pracuje to skads musi Ci wypływac płyn do spryskiwacza.
Zerknij w bagazniku po lewej stronie nad zmieniarka i tunerem TV czy nie masz tam wycieków. Jest tam złączka do tego wężyka.

Nie jestem pewien czy w wersji UK wszystko idzie ta sama strona auta EU, (raczej bedzie to lustrzane odbicie).
U mnie po lewej stronie (pasazera) w rogu pod przednia konsola, spadl wezyk ze zlaczki (pewnie wywalilo go z powodu cisnienia kiedy zapchalo sie sikadlo na tylnej scierce :P ) - Diagnoza prosta - sprawdz czy nie masz mokrej podlogi w rogu pod konsola, a naprawa polega na wlozeniu wezyka w drugi jego koniec, no i ja jeszcze zanim to zrobilem, dalem koszulke termokyrczliwa zeby tak latwo juz nie wyskoczylo :P
Zeby sie tam dostac, trzeba odkrecic oslone progu i wykladzina da sie odchylic na tyle zeby tam wsadzic "grabki" i pomacac :p
Drugie miejsce do sprawdzenia, to tylna klapa - miejsce pod "harmonijka" gumowa laczaca klabe z buda - czesto tam peka pod wplywem wielokrotnego otwierania klapy i uplywu czasu nie dzialajacego kozystnie na material z ktorego wykonany jest owy wezyk :P <luzik> <okok>
W serwisie COOO zestaw naprawczy kosztuje okolo 120 zl.
Trzecie miejsce do sprawdzenia, to juz pod tapicerka tylnej klapy - Czesto lamie sie kolanko plastikowe laczace wezyk z dysza spryskiwacza (nie mam pojecia czy jest dostepne jako osobna czesc zamienna <mysli> <mysli> nie przyjzalem sie kiedy tam gmeralem <uoee> <uoee>
Ostatnia zecz ktora mogla wyzionac ducha, to sam silniczek wycieraczki w ktorym jak dobrze pamietam <mysli> <mysli> , jest owe kolanko do dyszy sikajacej.
U mnie ten problem odpadl, bo poprzedni wlasciciel wstawil nowy ori motorek, prawie doszczetnie przy tym niszczac cala tapicerke klapy, bo zasr...y ulomek nie wiedzial jak zdemontowac tapicerke w ktorej standardowo jest roleta przeciwsloneczna <nerwus> <wnerw> <killer> <killer> <killer>
Dla potomnych - rolete wyciaga sie z tapicerki przed demontarzem calosci, przy pomocy kart telefonicznych, debetowych, tudziez kredytowych ktore sa juz nie uzywane, wtyka sie je pomiedzy rolete a otwor w ktorym siedzi roleta, aby zrobic "ploze" umozliwiajaca przejscie po zapadkach, oraz przy pomocy jednego srubokreta i wtedy nalezy odkrecic dwie sruby trzymajace tapicerke <dokuczacz> <dokuczacz>
Sprawdz rowniez stan obudowy (kolnierza) zarowki od swiatla przeciwmgielnego, bo kiedy kolanko peka, plyn (u oszczednych :p ) woda, leje sie prosto na zarowke, powodujac powolna smierc <dokuczacz>
W moim przypadku, nawet nie zdolalem wyciagnac zarowki z obudowy, wiec zakupilem z allledrogo za pare zlociszy nowke funkiel nie smigana i <luzik> <luzik>
Wiecej problemow raczej nie powinienes napotkac.
Mam nadzieje ze udalo mi sie pomoc <luzik> <luzik> <okok> <okok>
RS6 C5 - bylo, ale nie ma :(
Avatar użytkownika
skywalker1977
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2014-03-12, 14:48
Lokalizacja: NUNEATON / SZCZECIN
Model: S6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 AQJ 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Sylwek

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-30, 21:13

I ja dołącze do grona " szczęśliwych poszukiwaczy zaginionego " po drodze do tylnego sprysku płynu <glupek>

Więc tak :
1. Naocznie i namacalnie sprawdzone połaczenie nad zmieniarką - sucho i wszystko wygląda jak nowe <okok>
2. Silniczek/pompka pracuje tak samo wydajnie i okazale jak jej właściciel w pracy <glupek>
3. Po zdjęciu wężyka z " dolotu " do sprysku i psiknięciu na zdjetym - sucho jak pieprz <mysli>
4. Przelotka ( buda/klapa) - OK <okok>
5. Gniazdo żarówki przeciwmgłowego wymieniłem ( przerdzewiało prawie "na wylot " :shock: ) - pewnie juz kiedyś leciało na nie a teraz susza :(

Jakieś pomysły/sugestie ?

<luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez RomanS » 2014-08-31, 14:53

nie pamietam 82 napisał(a): Silniczek/pompka pracuje tak samo wydajnie i okazale jak jej właściciel w pracy <glupek>


Jeżeli masz na myśli, że widziałeś jak pompuje płyn w wężyk (a nie tylko, że słyszałeś jej pracę) to nie ma chyba innej rady jak "iść" po wężyku i znajdziesz ;-)
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-31, 17:10

RomanS napisał(a):tylko słyszałeś jej pracę


Tylko słyszałem jej pracę <mysli2> . Czyli mogło się zsunąć z pompki <mysli> . No ale widziałbym jakis wyciek w okolicach przedniego koła ( chyba ) . Mniejsza o to - trzeba sprawdzić i tyle.
Pytanko ( przy okazji ) : w zbiorniku z płynem do szyb są dwie pompki ( przód/tył ) ? Czy jedna pompka obsługuje dwie szyby tylko coś się tam w niej zamyka/otwiera w zalezności od tego czy manetka idzie na maxa do siebie lub od siebie ? No i drugie pytanko , czy pompki ( jezeli są dwie ) sa umieszczone na jednym poziomie ? Mam na myśli : czy niższy stan/poziom płynu może skutkować tym , ze przód pryska a tył nie (?) <mysli>

Pozdrawiam <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez RomanS » 2014-08-31, 18:21

nie pamietam 82 napisał(a):Tylko słyszałem jej pracę <mysli2> . Czyli mogło się zsunąć z pompki


Tak, mogło sie zsunąć z pompki :mrgreen: (jak to brzmi, hehe) ale niekoniecznie. Może być awaria wewnętrzna pompki (buczy a nie działa- co prawda nie wiem czy działałby w takim przypadku "przód") - bo pompka jest jedna, pompuje na przednie i tylne spryskiwacze szyb. Tak czy siak, jak nie zajrzysz to się nie dowiesz :-)
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-31, 19:22

RomanS napisał(a):Tak, mogło sie zsunąć z pompki :mrgreen: (jak to brzmi, hehe)


O kurde , faktycznie - zabrzmiało to jak z " Pamiętnika 18-letniego tatusia " :mrgreen:
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-09-03, 17:25

RomanS napisał(a): pompka jest jedna, pompuje na przednie i tylne spryskiwacze szyb. Tak czy siak, jak nie zajrzysz to się nie dowiesz


Tak , dokładnie - pompka jest jedna ( tzn . są dwie :mrgreen: ale... ta druga pompuje tylko w spryski w zderzaku ) . Zajrzałem i wszystko działa , nic się nie zsunęło i ciśnie na tył jak należy . Chyba odpuszczam temat bo... skończyły mi się pomysły <mysli2>
Gdzieś się zagięło czy jaki czort w to paluchy maczał ? :|

Pozdrawiam <luzik>

btw , rozłączę jeszcze w bagaju w schowku i zobaczę czy tam dochodzi <mysli>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez skywalker1977 » 2014-09-03, 18:34

Adrian, zerknij czy po zdjeciu wezyka/rurki z dyszy spryskiwacza w tylnej klapie, wogole dochodzi tam plyn. Czesto sama dysza sie zapycha, nie wiem czy to sprawdzales/probowales w nia "dmuchnac" po zdjeciu wezyka <mysli> <mysli>
Jak juz pisalem wczesniej/wyzej, pod nogami na przodzie, na przejsciu z scianki na prog jest laczenie tego wezyka - moze zdemontuj nakladke progu i jesli wezyk nie spadl, to rozlacz to miejsce i wyprowadz przedluzenie tego wezyka (najlepiej zeby byl to przezroczysty wezyk) na zewwnatrz i zapodaj spryskiwanie zeby zobaczyc czy cosik poleci. Sprobuj tez lekko przytkac wezyk palcem i sprawdz czy choc powietrze pcha jesli nie bedzie lecial plyn/woda.
Jesli nic tam nie bedzie sie dzialo, to sprobuj zlokalizowac owy wezyk na pompce i dmuchnij w niego, zeby zobaczyc, czy jest droznosc i nie leci powietrze gdzies indziej <mysli> <mysli>
Nie wiem czy jestes palaczem, ale ja na takie szukanie dziury/nieszczelnosci stosuje dym z papierosa, tylko bez zaciagania sie, bo wtedy wiadomo dymu wiecej <luzik>
Daj znac do czego doszedles...
Pozdro
RS6 C5 - bylo, ale nie ma :(
Avatar użytkownika
skywalker1977
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2014-03-12, 14:48
Lokalizacja: NUNEATON / SZCZECIN
Model: S6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 AQJ 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Sylwek

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez jaras » 2015-01-25, 11:27

Ogrzewam kotleta, dzisiaj mnie naszło na sprawdzenie spryskiwacza, i jak się okazało dysza zapchana na amen, wyciągnąłem ją kombinerkami, prześciłem zmywaczem do hamulców i śmiga aż miło :-D
jaras
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2015-01-16, 13:51
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.2 ASG 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Jarosław

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez oli80 » 2015-03-27, 18:05

Korzystając z tematu spytam czy dysza ma się obracać razem z ramieniem wycieraczki czy stać nieruchomo na środku mimo obrotu osi silnika?to moje drugie a6
i w każdym było inaczej :]
Avatar użytkownika
oli80
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2013-08-11, 22:20
Lokalizacja: Głubczyce
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDG 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998
Imię: Bartek

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-03-27, 18:51

Siema Bartek <luzik> .

Dysza psika tylko pionowo <okok> .

pzdr'a <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez oli80 » 2015-03-27, 19:19

Chej Adrian dzięki za odp,mi się ona właśnie kręci razem z osią silnika,da sie to jakoś zregenerować?czy silnik trzeba zmienić :roll:
Avatar użytkownika
oli80
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2013-08-11, 22:20
Lokalizacja: Głubczyce
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDG 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998
Imię: Bartek

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-03-27, 22:36

Nie wierzę, że Twoim "małym" składziku nie znajdziesz jakiegoś innego silniczka :-D ;-) .
Tak na serio to nie wiem - oprócz ustawienia dyszy/strumienia nie miałem potrzeby nigdy tam zaglądać i zagłębiać się w jego tajniki ;-) .

Pozdrawiam

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Przewód spryskiwacza do tylnej szyby AVANT

Postprzez oli80 » 2015-03-27, 23:18

No niby mam drugi silnik ale też sie kręci dysza :]
Avatar użytkownika
oli80
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2013-08-11, 22:20
Lokalizacja: Głubczyce
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDG 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998
Imię: Bartek

Następna strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości