Raport z malowania wnętrz lamp na czarno

Raport z malowania wnętrz lamp na czarno

Postprzez pantego » 2015-10-04, 14:09

W ręce wpadły mi przednie lampy w dobrej cenie, więc będzie można pobawić się w mały tuning nie narażając ori lamp na spapranie :)

Mały raport z całej operacji:

Lampy wsadziłem do piekarnika na 90 stopni na 10 minut, bez problemu puścił klej i można było zdjąć klosze.

Papierem ściernym wydrapałem chrom, zarówno dookoła soczewek jak i plastik w wnętrzu kloszy.

Obmyłem rozpuszczalnikiem, żeby odtłuścić.
(Teraz zorientowałem się, że zrobiłem to rozpuszczalnikiem bo pomyliła mi się butelka, miała być benzyna ekstrakcyjna ;) )

Zabezpieczyłem "światła" wraz z boczkami, malowana będzie tylko "ściana" wokół.

Pomalowałem podkładem uniwersalnym szarym Dupli-Color (czarnego nie spotkałem..)

Jeszcze później dwie warstwy lakieru matowego czarnego Motip.

Aktualnie wszystko sobie schnie, niestety operacja przeprowadzona w kuchni, więc nie obyło się bez drobinek syfu na malowanej powierzchni, ale myślę, że jak dojdą jeszcze klosze to chyba nie powinno być tego aż tak widać..

Poniżej galeria jak to wyglądało w praktyce, co myślicie?

Niestety mam delikatny dylemat, bo jak wspomniałem na początku, nie chcę ruszać ori lamp, a niestety klosze od tych co maluje chyba się za bardzo nie nadają, myślicie, że można coś z nimi zrobić?
Na zdjęciach tego nie widać, ale są tak jakby popękane, nie wiem czy da się to spolerować..

Próbowałem je spolerować pastą tempo lekkościerną, ale jak przyłożyłem do drugiej jeszcze nie spolerowanej lampy to nie widać różnicy...

Może ktoś z Warszawy ma smykałkę do tego i przy piwku by mi je doprowadził do kultury?:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomalowane podkładem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Klosze chyba nie nadają się za bardzo... Czy ktoś z Warszawy ma smykałke do polerowania i pomógł by przy piwku?:)
Obrazek

Po malowaniu czarnym matem:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
pantego
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2015-07-23, 06:13
Lokalizacja: Warszawa
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 APR 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1997
Imię: Paweł

Re: Raport z malowania wnętrz lamp na czarno

Postprzez Piotruś » 2015-10-04, 16:17

Pantego,
osobiście nie mam za bardzo czasu na takie tuningi (pomijając już i to, że w moim aucie środki lamp są czarne fabrycznie), ale wielki szacuneczek dla Ciebie za przygotowanie powyższego raportu :-D :!:

Myślę, że dzięki Tobie niejednemu zachciało się podobnej sztu(cz)ki :-P ... .

Co do kloszów na pewno są dostępne gotowe zestawy renowacyjne ale jestem całkowicie pewny, że każdy lakiernik (byle tylko życzliwy) powinien Ci je spolerować od ręki w ciągu kilku minut i za przysłowiowego browarka. Potem jednak i tak będziesz musiał jakoś zabezpieczyć zregenerowaną powierzchnię.
Ale komu ja to mówią ... . Na fotach ewidentnie widać, że świeżakiem w tych tematach to Ty na pewno nie jesteś :) . Profeska aż kłuje po oczach :lol: :!:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Raport z malowania wnętrz lamp na czarno

Postprzez pantego » 2015-10-04, 17:27

Piotruś napisał(a):Pantego,
Na fotach ewidentnie widać, że świeżakiem w tych tematach to Ty na pewno nie jesteś :) . Profeska aż kłuje po oczach :lol: :!:


No to zaskoczę Cię bo pierwszy raz w życiu robiłem coś takiego :)
Niestety co do kloszy będę musiał zostac przy kloszach ori, ale jeszcze się wacham... bo to jednak ori i szkoda je rozklejać...
Te co mam chyba są "popękane" bo w niektórych miejscach jest jakby taka pajęczyna, i to chyba już nie da się spolerować...

Lakier już dojrzał i wyschnął, bandaże zdjęte więc daje fotki efektu końcowego:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jak wyszło?:)
pantego
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2015-07-23, 06:13
Lokalizacja: Warszawa
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 APR 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1997
Imię: Paweł

Re: Raport z malowania wnętrz lamp na czarno

Postprzez pantego » 2015-10-05, 12:06

2x2=3.75 napisał(a):Ładnie wyszło ale...czy dałeś wcześniej podkład pod farbę aby malować elementy z Tworzywa sztucznego czy po prostu pomalowałeś sam plastik ?

Malowana część nie jest narażona an uszkodzenia mechaniczne więc teoretycznie może będzie OK ale nie bądź zaskoczony jak zacznie sie np łuszczyć.


Jest i podkład co widać na zdjęciach nr 4,5,6 :)
pantego
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2015-07-23, 06:13
Lokalizacja: Warszawa
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 APR 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1997
Imię: Paweł


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości