Rejestrator jazdy MIO Mivue 358 - videorejestrator, kamerka

Urządzenia techniczne w które możemy doposażyć dodatkowo swój samochód - alarmy, rejestratory..

Postprzez krzysztofput » 2013-06-07, 11:07

BADIX, może jeszcze tak orientacyjna cena , bo to też ważne


“ Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność u kierowcy ”
krzysztofput
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 217
Dołączył(a): 2013-05-30, 20:27
Lokalizacja: Southend-on-Sea. UK
Model: VW Golf
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.6 FSI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2005
Imię: Bogus³aw

Postprzez krzysztofput » 2013-06-07, 18:12

BADIX napisał(a):Fakt - słuszna uwaga. Ceny zaczynają się od 420 zł za sam czysty rejestrator. DO tego karta pamięci 32GB - od 100 zł do góry. Micro SD.

Poz
i teraz jest full info :mrgreen:


“ Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność u kierowcy ”
krzysztofput
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 217
Dołączył(a): 2013-05-30, 20:27
Lokalizacja: Southend-on-Sea. UK
Model: VW Golf
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.6 FSI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2005
Imię: Bogus³aw

Postprzez jakos78 » 2013-11-02, 19:26

Dobra, kto ma jaką kamerkę bo szukam dla siebie ale takiej ab była jak najmniej widiczna
Avatar użytkownika
jakos78
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 456
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:46
Lokalizacja: Holandia
Model: A6 C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 BPJ 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Jarek

Postprzez Przemcio » 2013-11-02, 19:32

jakos78 napisał(a):Dobra, kto ma jaką kamerkę bo szukam dla siebie ale takiej ab była jak najmniej widiczna
też myśle o kamerce na ebay'u jest pare maleństw, ale myślałem czy nie dobrze by było do szybera zamontować szyba czysta a kabel podłączysz do tylnej zapalniczki <lol>
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Postprzez jakos78 » 2013-11-02, 20:23

Przemcio, ja myślałem o malutkiej przed lustro a prąd z podsufitki :mrgreen:
Avatar użytkownika
jakos78
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 456
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:46
Lokalizacja: Holandia
Model: A6 C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 BPJ 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Jarek

Postprzez Wyrwiząb » 2013-11-21, 12:30

jakos78 napisał(a):Przemcio, ja myślałem o malutkiej przed lustro a prąd z podsufitki :mrgreen:


Chyba kupię tą kamerę mio 358. Ktoś od nas to używa? Zasilanie do niej można chyba pociągnąć z oświetlenia wnętrza, albo szyberdachu i jakoś wyprowadzić przewód z przodu podsufitki za pomocą sztywnego drutu?
Dziś kobieta dosłownie wbiegła mi przed auto na pasach i gdybym nie skręcił nagle i nie wyjechał na lewą stronę jezdni to z pewnością bym ją potrącił, a że na pasach i pizda mi wybiegła to jestem ugotowany.
Tutaj w Krakowie wypatrzyłem zestaw za 525 z 32 gigową kartą.

http://allegro.pl/kamera-samochodowa-mi ... 43884.html
Nie znam się na tym, karta 32gb powinna być ok, bo pojemna bardzo. Brać to, jak sądzicie?
Miała długie, czarne, kręcone zęby
Wyrwiząb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 250
Dołączył(a): 2013-06-04, 09:38
Lokalizacja: Kraków
Model: Allroad C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDYA 240KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2010
Imię: Wojciech

Postprzez Wyrwiząb » 2013-11-21, 22:11

BADIX napisał(a):Zasilanie z podsufitki ale - nie wiem czy jest tam + przy włączonym zapłonie.
Jeżeli tak - bez problemu.
Ja mam z zapalniczki ze względu na to iż użytkuje to nie tylko w jednym aucie.


Powinien być + po zapłonie, bo mam szyberdach a on działa po kluczyki. Napisałeś, ze masz z zapalniczki a tam jest stały prad. Jak mam to rozumieć? Może być podpiete pod stały i spadek napięcia przy rozruchu kamera odbiera jako impuls do rozpoczęcia nagrania? Bo tak ma to chyba działać, prąd po zapłonie po prostu nie zasili mi kamery jak zostawię auto.

[ Dodano: 2013-11-22, 09:05 ]
Wyrwiząb napisał(a):
BADIX napisał(a):Zasilanie z podsufitki ale - nie wiem czy jest tam + przy włączonym zapłonie.
Jeżeli tak - bez problemu.
Ja mam z zapalniczki ze względu na to iż użytkuje to nie tylko w jednym aucie.


Powinien być + po zapłonie, bo mam szyberdach a on działa po kluczyki. Napisałeś, ze masz z zapalniczki a tam jest stały prad. Jak mam to rozumieć? Może być podpiete pod stały i spadek napięcia przy rozruchu kamera odbiera jako impuls do rozpoczęcia nagrania? Bo tak ma to chyba działać, prąd po zapłonie po prostu nie zasili mi kamery jak zostawię auto.


Zacząłem czytać o tej kamerze:

http://autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28 ... &start=176

I nie wypada ona różowo. Bardzo wielu użytkowników wspomina o problemach z poucinanymi plikami, problemach z zasilaniem. To mio to jakiś badziew, poczytam trochę więcej jeszcze.

[ Dodano: 2013-11-22, 12:06 ]
BADIX napisał(a):Zasilanie z podsufitki ale - nie wiem czy jest tam + przy włączonym zapłonie.
Jeżeli tak - bez problemu.
Ja mam z zapalniczki ze względu na to iż użytkuje to nie tylko w jednym aucie.


Napisz proszę, czy rzeczywiście nie masz problemów z poucinanymi plikami, czy wręcz nie nagranymi całymi minutami. Jak działa u Ciebie ta funkcja czuwania na parkingu?

Dla mnie ideałem będzie wpięcie się w "stały prąd" korzystając z panelu oświetlenia wnętrza, pewnie nie zmieszczę fabrycznego zasilacza więc coś wyszukam co zredukuje napięcie do 5v. Zastanawia mnie, jak w przypadku wpięcia do zapalniczki (czyli stały prądowy) kamera rozpoznaje rozpoczęcie nagrania? Opisz dokładnie jak u Ciebie wygląda sekwencja uruchamiania nagrania automatycznie. Uchwyt rzeczywiście jest tak mało funkcjonalny i zatrzask można łatwo wyłamać?
Miała długie, czarne, kręcone zęby
Wyrwiząb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 250
Dołączył(a): 2013-06-04, 09:38
Lokalizacja: Kraków
Model: Allroad C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDYA 240KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2010
Imię: Wojciech

Postprzez Wyrwiząb » 2013-11-22, 17:25

BADIX napisał(a):
Wyrwiząb napisał(a):Napisałeś, ze masz z zapalniczki a tam jest stały prad


Nie mam tego na stałe w samochodzie. Jak wychodze to zabieram wszystko z auta co ma jakąś wartość. Kiedyś w peugeocie wybili mi szybe bo cholerny złodziej myślał, ze jak mam uchwyt do nawigacji na szybie to nawigacje mam pod fotelem. Kupe strat miałem. Nic więcej.
Z tym uważam. Po prostu wypinam i wychodzę.
Wiec jeśli chcesz zrobić na stałe to uważaj na kradzieże.

Wyrwiząb napisał(a):I nie wypada ona różowo. Bardzo wielu użytkowników wspomina o problemach z poucinanymi plikami, problemach z zasilaniem. To mio to jakiś badziew, poczytam trochę więcej jeszcze.


To może być wina kiepskiej jakości kart.
Mam kaurat 32 GB - i jest ok. Nie mam go za długo ale działa.
To na chwile obecną najlepszy rejestrator jaki jest na rynku.
Reszta to qupa.


Do samochodów miałem w sumie 7 włamań, zawsze przez szybę. 8 lat temu ukradziono mi kasete video taką zwykłą vhs na której był mój syn jak jeszcze był niemowlakiem i wczesne dzieciństwo. Strata właściwie niemożliwa do oszacowania. Kamerę bym sobie zasłaniał jakąś idiotyczna maskotką, albo tymi odpustowymi kostkami co sobie wieszają pod lusterkami.
W zeszłym roku ktoś mi wjechał w tylny błotnik i oczywiście odjechał, miesiąc temu ochrzcili lewy przód, sprawca też uciekł zatem funkcja czuwania dla mnie ideał.

Co do kart, to może lepiej kupić osobno samą kamerkę i jakąś lepszą kartę. Możesz podać parametry tej karty? (prędkość zapisu głównie) Kupowałeś zestaw, czy osobno? Miałeś już jakieś zdarzenie, które kamera zabezpieczyła automatycznie?
Miała długie, czarne, kręcone zęby
Wyrwiząb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 250
Dołączył(a): 2013-06-04, 09:38
Lokalizacja: Kraków
Model: Allroad C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDYA 240KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2010
Imię: Wojciech

Re: Rejestrator jazdy MIO Mivue 358 - videorejestrator, kame

Postprzez Piotruś » 2014-02-26, 09:39

Odświeżając kotleta - osobom zainteresowanym zakupem kamerki Mio radzę się głęboko zastanowić czy aby na pewno firma jest tego warta.

Od tygodnia jestem posiadaczem modelu Mio MiVue 366, czyli jak podaje producent technicznie jest to bliźniak modelu 388, tylko bez zapisu prędkości i ostrzegania przed radarami (moim zdaniem tak jest lepiej, bo po co wychodzić z zapisem prędkości "przed orkiestrę", a jeśli kamerka miałaby pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia - bez zapisu prędkości nikt nie powie, że nie dostosowaliśmy się do panujących warunków) .

Opis producenta: http://eu.mio.com/pl_PL/mivue-366.htm#.Uw2jY2eYbDc .

Moje (subiektywne) odczucia po tygodniu używania:

1. Jeżeli jest to model z super-hiper poprawioną optyką od Nikona i tak ma wyglądać jakość Full HD, to ja nawet nie chcę wiedzieć jak przedstawia się jakość teoretycznie słabszych urządzeń.

2. Czujnik ruchu to jakaś ściema - urządzenie pozostawione w tym trybie po prostu nagrywa non stop tak samo jakby pojazd normalnie się poruszał. Żadne "uśpienie" nie ma miejsca i żre akumulator non-stop. Dla mnie żaden problem - ale samochód pozostawiony na kilka dni - może zrobić sceny podczas próby odpalenia ... . Kompletnie nie rozumiem po co producent chwali się funkcjonalnością, której nie ma ... :( .

3. Jakość nagrań o świcie i zmierzchu oraz gdy jest całkiem ciemno jest tak tragiczna (pomimo wyboru wysokiej jakości zapisu), że nawet nie będę wstawiał przykładów. Po co mi filmiki, z których nie sposób odczytać numeru rejestracyjnego samochodów nadjeżdżających :evil: :?:

Generalnie urządzenie zakupiłem jakby na próbę, zanim dokonam ostatecznego wyboru do nowego auta.
Nie mam doświadczenia, więc truno mi porównywać ale miałem możliwość sprawdzenia koreańskich urządzeń typu BlackSys oraz Winycam (niby nie FullHD) i powiem, że to całe Mio wypada przy nich po prostu słabo, oj słabo ... .

Osobiście odradzam - niby tylko 450 zł.- ale napracować się trzeba i ja ponownie nie dam się złapać na reklamowe obiecanki-cacanki.
Kamerka żeby dobrze spełniła swoją rolę musi oferować naprawdę krystaliczny obraz we wszystkich warunkach jazdy, a tego to całe Mio kompletnie nie zapewnia więc - w mojej opinii - szkoda kasy i złudzeń.

Osobiście szukam dalej, a zakupione MioVe 366 pozostaje mi potraktować edukacyjnie, w kategoriach "nauka kosztuje" :shock: :roll: ... .

Tyle ode mnie, jeśli sprawa kogoś zainteresuje bliżej - chętnie zdam relację (już niedługo) z poszukiwań czegoś bardziej wiarygodnego pod względem jakości zapisu 8-) .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Rejestrator jazdy MIO Mivue 358 - videorejestrator, kame

Postprzez Koenig » 2014-02-26, 09:46

Często filmy na youtube są wręcz krystalicznej jakości, ciekawe czym to kręcą.
- Tatusiu, czy ten samochód jest zepsuty?
- Nie synku, to diesel...
Avatar użytkownika
Koenig
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2013-06-20, 11:12
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Janusz

Re: Rejestrator jazdy MIO Mivue 358 - videorejestrator, kame

Postprzez Piotruś » 2014-02-26, 09:48

Koenig napisał(a):Często filmy na youtube są wręcz krystalicznej jakości, ciekawe czym to kręcą.


Dobre pytanie - z tego właśnie powodu dałem się wkręcić w MIo ... :roll: .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Rejestrator jazdy MIO Mivue 358 - videorejestrator, kame

Postprzez Koenig » 2014-02-26, 09:52

Pierwszy z brzegu kręcony MiVue 366 http://www.youtube.com/watch?v=shycZUfauO4 wygląda też całkiem przyzwoicie...

Ale nocny już słabo http://www.youtube.com/watch?v=v_H6FrZGf9I
- Tatusiu, czy ten samochód jest zepsuty?
- Nie synku, to diesel...
Avatar użytkownika
Koenig
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2013-06-20, 11:12
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Janusz

Re: Rejestrator jazdy MIO Mivue 358 - videorejestrator, kame

Postprzez Piotruś » 2014-02-26, 10:00

Koenig napisał(a):Pierwszy z brzegu kręcony MiVue 366 http://www.youtube.com/watch?v=shycZUfauO4 wygląda też całkiem przyzwoicie...


Jak na Full-HD, sorry ale nie wygląda "przyzwoicie" :| . Zobacz, że co drobniejsze detale są zwyczajnie zamazane ... <uoee> .

Koenig napisał(a):Ale nocny już słabo http://www.youtube.com/watch?v=v_H6FrZGf9I


Dokładnie jakbym widział swoje "dzieła".

Powtórzę - odradzam Mio - ze swoją "jakością" powinno kosztować nie więcej niż o połowę tańsza konkurencja.
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Rejestrator jazdy MIO Mivue 358 - videorejestrator, kame

Postprzez Piotruś » 2014-02-26, 14:01

1976Avant, dzięki za naprowadzenie ale na pytanie czego ja oczekuję od Mio odpowiedź mam bardzo prostą - oczekuję tego co (fakt, że widziałem tego jak dotąd bardzo niewiele) prezentują sobą inne rejestratory o rzekomo tych samych parametrach. Nic ponadto. Gdybym kupił rejestrator za 80 - 150 zł.- dzisiejszego postu wcale by nie było ... .

Po kiepskich doświadczeniach z MioVue - do nowego auta - pomijając typowe rejestratory jazdy - biorę też pod uwagę tzw. kamery sportowe (np. GoPro czy jakoś tak).
Nie będę miał czujnika ruchu (funkcja parkingowa, która w MiVue i tak nie działa) ale za to cała reszta parametrów po prostu nieporównywalna.

Nie wiem (nie rozumiem) co chciałeś powiedzieć słowami, że :
1976Avant napisał(a):nie ma się co czepiać tego rejestratora bo w obecnej chwili jest to najlepszy sprzęt tego typu

ale jak już wspominałem - nawet taki lamer jak ja (w dziedzinie rejestratorów) - miałem okazję porównać jakość Mio z innymi urządzeniami podobnej klasy i zostaje mi tylko żałować, że było to po zakupie MiVue a nie przed ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Rejestrator jazdy MIO Mivue 358 - videorejestrator, kame

Postprzez Greg » 2014-02-26, 17:55

Piotruś, własnie miałem Ci podpowiedzieć GoPro bo widziałem kilka filmiików nim kręconych (co prawda za dnia) i majty mi opadły. Jakość rewelacyjna
Obrazek
Avatar użytkownika
Greg
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 423
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:53
Lokalizacja: Włoszczowa
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999

Następna strona

Powrót do Retrofitting - CB radio, nawigacje niefabryczne, antyradary.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron