Różnica Lift - przed liftem

Różnica Lift - przed liftem

Postprzez A6_C6_LIFT » 2016-01-27, 14:58

Dzień dobry,
Jestem nowy na forum.
Mam do was prośbę. Otóż moja Audi dostała lekko w pupe. Mam audi po lifcie czyli na LED z tyłu.
Teraz tak. Mechanik powiedział że mi wyciągnie z tyłu kawałek błotnika chodzi o prawą strone nad kołem i przyszpachluje i pomaluje, ale ja wole wstawić nowy element z oryginalem bo nie chce szpachli.
Znalazlem mase ogloszen na allegro. Pytanie tylko czy TZW tylna cwiartka do sedana z tylu bedzie pasowala od modelu z roku np 2006 do modelu 2010
Przed liftem byly inne lampy miedzy innymi i wizualnie wydaje mi sie ze te na LED są węższe, za tym idzie to ze te otwory do lampy moga sie roznic, chyba ze zderzak podchodzi z tylu i to maskuje?
A6_C6_LIFT
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-01-27, 14:54
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2009
Imię: hUBERT

Re: Różnica Lift - przed liftem

Postprzez Piotruś » 2016-01-27, 15:44

A6_C6_LIFT,
przepraszam Cię, że nie w temacie ale jeśli uszkodzenie nie jest dramatyczne i masz dobrego blacharza, z czysto technicznych powodów pozwól mu ten błotnik wyklepać.
Wymiana stałego elementu też zawsze wiąże się ze spawaniem, które będzie ewidentnie bardziej wkurzające do wyrównania niż cieńka warstewka szpachli :!: :!:
W którym miejscu byś tej ćwiartki nie uciął zawsze trzeba połączyć ją z autem a stopień ingerencji jest nieporównywalny żadną miarą do "klepania" jeśli tylko jest co wyklepać :!: :!:
W dzisiejszych czasach, gdy od dawna są dostępne urządzenia do "ściągania" nadwyrężonych/rozciągniętych obszarów blachy i materiały, którymi az chce się pracować - wycinanie i wstawianie nowego błotnika - jeśli tylko nie jest to technologicznie potrzebne, to moim prywatnym zdaniem jak zastąpienie złamanej nogi protezą (zamiast gipsu na kilka tygodni).

Sorry, musiałem ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Różnica Lift - przed liftem

Postprzez Don_Masters » 2016-01-27, 17:13

Poza tym blacharz na spawach będzie musiał zastosować szpachle by wyjść z linią samochodu, więc szpachli się nie ustrzeżesz (przynajmniej tak wynika z moich informacji).
Ja popieram poradę Piotrusia, dobry blacharz i niech klepie :D
Avatar użytkownika
Don_Masters
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 2015-07-08, 11:32
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Paweł

Re: Różnica Lift - przed liftem

Postprzez A6_C6_LIFT » 2016-01-27, 19:01

Dziekuje Panowie za odpowiedz, bede jeszcze rozmawial ze swoim lakiernikiem, aczkolwiek jestem ciekaw jak to jest bo odziwo po wykonaniu okolo 10 telefonow przez allegro - jedni mowia ze to jest ten sam element bo zderzak jest nieco wyzszy i przyslania dziure bo węższej lampie, a inni mowia ze to zupelnie inna ćwiartka.... i wez tu czlowieku badz mądry :) moze jest ktos kto wie jak to jest
A6_C6_LIFT
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-01-27, 14:54
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2009
Imię: hUBERT

Re: Różnica Lift - przed liftem

Postprzez brajan1 » 2019-04-01, 20:50

witam ja też miałem problem z ćwiartką lewą i na ogłoszeniach też pisali że ćwiartka jest kompatybilna od 2004-2011 na informacjach było napisane że po lifcie zmieniły się lampy i zderzaki ale mocowanie lampy tylnej też jest inne bo jak zauważył kolega lampa jest węższa a zderzak jest wyższy
brajan1
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2019-04-01, 20:36
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7 TDI CANA 190KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: darek


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości