silniki w nowych c7,

Re: silniki w nowych c7,

Postprzez lukaswlkp » 2016-02-12, 15:04

Witam. Prosze o rade ponieważ zastanawiam się nad kupnem audi a6 c7 2,7tdi 180km 2011rok. Auto od dobrego znajomego,jest pierwszym właścicielem w pl.
Auto naprawde piekne,zadbane tylko ze ma 250tys najechane. Jest to orginalny przebieg . Co myślicie kupić?
lukaswlkp
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-02-12, 14:30
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2011
Imię: Łukasz

Re: silniki w nowych c7,

Postprzez Piotruś » 2016-02-14, 15:03

lukaswlkp napisał(a):Witam. Prosze o rade ponieważ zastanawiam się nad kupnem audi a6 c7 2,7tdi 180km 2011rok.

Kolego sorry, ale coś mylisz. Nie ma i nigdy nie było silnika 2,7 w serii C7. Ten motor był tylko w C6 ale w 2011 roku miał 190 PS (a nie jak piszesz 180).
Także teraz nie wiadomo co tak naprawdę pomieszałeś - wersję auta czy wersję silnika.

Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli masz możliwość zakupu auta na poniższych warunkach:
lukaswlkp napisał(a):Auto od dobrego znajomego,jest pierwszym właścicielem w pl.Auto naprawde piekne,zadbane tylko ze ma 250tys najechane. Jest to orginalny przebieg . Co myślicie kupić?

... to niezależnie od wersji modelowej czy tez silnikowej należy je bezwzględnie kupić. Jeśli Ciebie nie interesuje daj namiary na PW. Ja na pewno chętnie się nim zaopiekuję jeśli jest z pierwszej ręki i sprzedaje dotychczasowy właściciel :] <luzik> .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: silniki w nowych c7,

Postprzez Thommas » 2016-03-21, 12:43

3.0 TDI w C7 nie jest już tak bezawaryjne jak w C6 z końca produkcji. Ostatnio zastanawiałem się nad C7 z tym silnikiem, ale mechanik mi odradził - te silniki nie są już tak długowieczne i mają problem z rozszczelnianiem. Pokazał mi fakturę klienta, który ostatnio do niego podjechał z C7 z przebiegiem ok 90tys. Wycieki oleju, koło dwumasowe, przy okazji rozrząd i remont skończył się na kilkunastu tysiącach...
Thommas
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2016-03-17, 16:25
Lokalizacja: Wa-wa
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2007

Re: silniki w nowych c7,

Postprzez aledan » 2018-07-01, 23:59

Witam, widzę,że ostatni post dawno temu, ale mam pytanie o silnik z A6 C7 (rok modelowy 2017)
Według autoDNA (po numerze VIN) w mojej C7 jest silnik 3.0TDI 218 KM QUATTRO, ale o kodzie CZVA (nie ma go w spisie przy rejestracji, jest ta moc z kodem BBJ)
Dodatkowo byłem przekonany, że ta wersja jest tylko z sekwencyjnym automatem (S-tronic) a tutaj napisali Tiptronic , ale jeszcze ciekawiej 7 biegowy -chyba ,że hasło tiptronic nie odnosi się do typu skrzyni (dwusprzęgłowa czy klasyczny automat) ale do funkcji ręcznej zmiany przełożeń

Dodatkowo sprzedawca z AUDI SELECT stwierdził, że to ten sam silnik co 3,0 272 KM ale moc zmniejszono poprzez soft (taki anty chiptuning?), ale już oprogramowanie skrzyni biegów jest takie samo w obu - czy to możliwe
Pozdrawiam i dziękuję z ew info
aledan
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2018-07-01, 23:39
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2016
Imię: Aleksander

Poprzednia strona

Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości