Siłownia.

Opisz swoją pasję, hobby to co Cię interesuje - znajdź bratnią duszę.

Postprzez egoonn » 2014-01-15, 21:35

wychodzi z rozpiski 2400/2500 kalori to po dodaniu okolo 500 masz kolo 3000 takie masz zapotrzebowanie ? sprawdz w necie pelno tego i oblicz. nie wiem ile masz tluszczu , wzrostu itd. sprawdz sam
po treningu moze zostac te wafelki , jak ich nie masz wal cukry proste jak glukoza czy dekstroza to jest tylko do uzupelnienia glikogenu
teraz podstawa do redukcji musza byc krecone aeroby jak pisalem w dni treningu zaraz po nim narazie po 25 minut w dni bez treningu do godziny najlepiej rano
teraz dieta nie wiem jak dzialaja na ciebie weglowodany ale na mnie zle bo zaraz mnie podlewa , ciekawe jak by dzialalo na ciebie bialko plus tluszcze i troszke wegli tylko w dni trenongowe lub wcale nawet
trening obczaje cos i dam znac ;-)
ANIMAL
Avatar użytkownika
egoonn
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 279
Dołączył(a): 2013-12-16, 21:30
Lokalizacja: IRL
Model: BMW 530xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 M57N2 231KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2003

Postprzez roberto » 2014-01-15, 22:10

egoonn, tak na szybko

wzrost-183

waga-97

Zawartość tkanki tłuszczowej: 22.25% ± ~3%

Współczynnik BMR: 2072

Dzienne zapotrzebowanie na kalorie: 2570 kcal

Dzienne zapotrzebowanie na tłuszcz: 86 g

Dzienne zapotrzebowanie na białko: 161 g

Dzienne zapotrzebowanie na węglowodany: 290 g
egoonn napisał(a):nie wiem jak dzialaja na ciebie weglowodany ale na mnie zle bo zaraz mnie podlewa

W moim przypadku może być podobnie ale jestem za krótko na diecie żeby to jednoznacznie stwierdzić
Poranne aeroby odpadają(niestety)wieczorne tak,np.orbiterek,tabata,HIIT
Boże daj mi zdrowie...a resztę zrobię sam.
Avatar użytkownika
roberto
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 246
Dołączył(a): 2013-06-02, 20:54
Lokalizacja: Wiedeń
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Robert

Postprzez Rubio » 2014-01-16, 13:09

Trening lepiej zrobić pon, środa, piatek i sobota lub niedziela
Jeśli przejdziesz na 4 dni to odpowiednio zmień/dodaj ćwiczenia
Rubio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 138
Dołączył(a): 2013-06-07, 11:09
Lokalizacja: Kraków
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 APR 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999
Imię: Dawid

Postprzez roberto » 2014-01-16, 19:55

BADIX napisał(a):roberto,

Robert...dostałeś takie instrukcję, ze zapomniałeś tylko o jednym - wymianie drzwi wejściowych na 100 bo sie na szerokośc nie zmieścisz :-D


Hahaha BADIX,jedno z przykazań na siłowni brzmi"Nie bujaj się na siłowni jak statek na sztormie".Jeśli się nie będę bujał może się zmieszczę w moje drzwi 80tki :mrgreen:,problem będzie wejść do łazienki-tam mam 70tki :-/

O tym właśnie mówiłem :lol:
Obrazek
Boże daj mi zdrowie...a resztę zrobię sam.
Avatar użytkownika
roberto
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 246
Dołączył(a): 2013-06-02, 20:54
Lokalizacja: Wiedeń
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Robert

Postprzez egoonn » 2014-01-16, 20:58

roberto napisał(a):egoonn, tak na szybko

wzrost-183

waga-97

Zawartość tkanki tłuszczowej: 22.25% ± ~3%

Współczynnik BMR: 2072

Dzienne zapotrzebowanie na kalorie: 2570 kcal

Dzienne zapotrzebowanie na tłuszcz: 86 g

Dzienne zapotrzebowanie na białko: 161 g

Dzienne zapotrzebowanie na węglowodany: 290 g
egoonn napisał(a):nie wiem jak dzialaja na ciebie weglowodany ale na mnie zle bo zaraz mnie podlewa

W moim przypadku może być podobnie ale jestem za krótko na diecie żeby to jednoznacznie stwierdzić
Poranne aeroby odpadają(niestety)wieczorne tak,np.orbiterek,tabata,HIIT



dobra jutro policze wszystko i napisze cos dla ciebie dzis nie dam rady
pozdro
Avatar użytkownika
egoonn
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 279
Dołączył(a): 2013-12-16, 21:30
Lokalizacja: IRL
Model: BMW 530xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 M57N2 231KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2003

Postprzez roberto » 2014-01-16, 21:01

egoonn, szybkie pytanie-na początek lepszy split czy fbw?
Boże daj mi zdrowie...a resztę zrobię sam.
Avatar użytkownika
roberto
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 246
Dołączył(a): 2013-06-02, 20:54
Lokalizacja: Wiedeń
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Robert

Postprzez roberto » 2014-01-18, 20:55

Ynos666, jest dobrze.Przypomniałem sobie że przecież mojego kolegi syn zajmuje się siłownią,ma parę kursów ukończone.Niestety jesteśmy umówieni dopiero za dwa tygodnie na ułożenie nowego planu i diety,do tego czasu będę ćwiczył jak do tej pory :-D
Boże daj mi zdrowie...a resztę zrobię sam.
Avatar użytkownika
roberto
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 246
Dołączył(a): 2013-06-02, 20:54
Lokalizacja: Wiedeń
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Robert

Postprzez roberto » 2014-01-21, 22:09

BADIX, tzn.wyciskanie ?Jeśli tak to nie źle,ja dopiero wyciskam 25 kg.
Boże daj mi zdrowie...a resztę zrobię sam.
Avatar użytkownika
roberto
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 246
Dołączył(a): 2013-06-02, 20:54
Lokalizacja: Wiedeń
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Robert

Postprzez roberto » 2014-01-22, 08:35

BADIX, ja przy takim samym wzroście miałem prawie 105 kg,teraz mam 96.60 w wyciskaniu jak dla mnie jeszcze nie realne :-/
Boże daj mi zdrowie...a resztę zrobię sam.
Avatar użytkownika
roberto
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 246
Dołączył(a): 2013-06-02, 20:54
Lokalizacja: Wiedeń
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Robert

Postprzez egoonn » 2014-01-23, 18:21

roberto napisał(a):egoonn, szybkie pytanie-na początek lepszy split czy fbw?

fbw jak dla mnie i dla Ciebie tez z tego co czytam cwiczenia izolowane nie sa potrzebne na poczatku
ps poszlo pw
Avatar użytkownika
egoonn
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 279
Dołączył(a): 2013-12-16, 21:30
Lokalizacja: IRL
Model: BMW 530xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 M57N2 231KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2003

Postprzez roberto » 2014-01-23, 19:35

egoonn, dzięki za PW. :-D
Boże daj mi zdrowie...a resztę zrobię sam.
Avatar użytkownika
roberto
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 246
Dołączył(a): 2013-06-02, 20:54
Lokalizacja: Wiedeń
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Robert

Re: Siłownia.

Postprzez anusiak » 2014-02-04, 20:10

W internecie znajdziemy dziesiątki planów treningowych, które mają pomóc zbudować wymarzony „sześciopak”. Rzadko jednak porównuje się skuteczność poszczególnych ćwiczeń i tego jak wpływają na rozwój mięśni brzucha. Spróbujemy to teraz zrobić.

Mówi się, że nie ma ćwiczeń niezastąpionych. I jest w tym dużo racji. Okazuje się jednak, że nie wszystkie ćwiczenia tak samo oddziałują na organizm, a wymyślne, kosztowne maszyny często są mniej skuteczne niż proste formy ruchowe, które można wykonać w domowym zaciszu.

Kilka miesięcy temu na Uniwersytecie w San Diego przeprowadzono badanie, którego celem było określenie najlepszych i najgorszych ćwiczeń na brzuch. Do badania użyto elektromiografu, który sprawdzał czynność mięśni podczas ćwiczeń. Oceniano mięsień prosty brzucha oraz mięsień skośny brzucha. To badanie pozwoliło obiektywnie wyłonić najlepsze i najgorszećwiczenia na brzuch. Oceniano również przydatność popularnych przyborów w tego rodzaju treningu. Należy pamiętać, że mięśnie brzucha często przykryte są warstwą tkanki tłuszczowej i, by stały się widoczne, należy ją spalić - tu typowe ćwiczenia się nie sprawdzą, a rozwiązania należy szukać w diecie i treningach cardio. Niżej opisywane ćwiczenia wpływają jedynie na lepszy lub gorszy rozwój umięśnienia tej okolicy ciała.

To ciekawe porównanie jasno podpowiada nam, jakie ćwiczenia wybrać podczas planowania treningu brzucha, tak by sam wysiłek był nie tylko przyjemny, ale również niezwykle skuteczny.

Najlepsze ćwiczenia!

Na pierwszym miejscu w rankingu będącym wynikiem wspomnianych badań, uplasował się rowerek w leżeniu na plecach i został uznany najlepszym ćwiczeniem na brzuch. Zajął odpowiednio pierwszą i drugą pozycję w przypadku stymulacji mięśni prostych i skośnych brzucha.
Avatar użytkownika
anusiak
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2013-11-28, 14:19
Lokalizacja: LONDON/WROCLAW
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Michał

Re: Siłownia.

Postprzez anusiak » 2014-02-04, 20:13

Ranking 5 najlepszych ćwiczeń - mięśnie proste brzucha:

1 - Rowerek w leżeniu na plecach.

2 - Unoszenie ugiętych w stawach kolanowych nóg w zwisie - Do wykonania ćwiczenia niezbędna jest specjalna ławeczka lub drążek. Ciało pozostaje w zwisie, a ruch polega na unoszeniu i przyciąganiu miednicy do klatki piersiowej z ugiętymi nogami w stawach kolanowych. W klubach często spotyka się ludzi, którzy wykonują owo ćwiczenie z wyprostowanymi nogami. Jest ono wówczas trudniejsze, niestety pracują wtedy głównie mięśnie biodrowo-lędźwiowe, a nie brzucha!

3 - Wypychanie nóg ku górze w leżeniu na plecach - Kolejne popularne ćwiczenie, pozycja wyjściowa to leżenie na plecach, ruch polega na unoszeniu wyprostowanych nóg górze.
Avatar użytkownika
anusiak
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2013-11-28, 14:19
Lokalizacja: LONDON/WROCLAW
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Michał

Re: Siłownia.

Postprzez anusiak » 2014-02-04, 20:14

4 - Tors Track - Na czwartym miejscu uplasowało się urządzenie do treningu mięśni brzucha, nie jest ono popularne w Polsce, przypomina rodzaj prowadnicy, a ruch podobny jest do tego, jaki wykonujemy przy użyciu dobrze znanego kółka do ćwiczeń mięśni brzucha. W przeciwieństwie jednak do tego ostatniego, Tors Track znacznie silniej angażuje mięśnie brzucha.

5 - Brzuszki z wyprostowanymi rękami za głową - To odmiana popularnych brzuszków. Różnica polega na tym, że trzymamy wyprostowane w stawach łokciowych ręce za głową, a nie trzymamy je na karku. To sprawia, że zwiększa się ramię dźwigni, a sam brzuch ma dodatkową pracę. Można je jeszcze dodatkowo utrudnić przez niewielkie obciążenie (np. hantlę lub butelkę z wodą) trzymaną w dłoniach.

Ranking 5 najlepszych ćwiczeń - mięśnie skośne brzucha:

1 - Unoszenie ugiętych w stawach kolanowych nóg w zwisie - 2 miejsce w rankingu mięśni prostych brzucha.

2 - Rowerek w leżeniu na plecach - 1 miejsce w rankingu mięśni prostych brzucha.

3 - Odwrócone brzuszki - Nazywane też "brzuszkami sterowanymi dołem". Pozycja wyjściowa to - podobnie jak w przypadku tradycyjnych brzuszków - leżenie na plecach. Ruch polega na unoszeniu nóg za głowę, które powinny być nieco ugięte w stawach kolanowych - przypomina to nieco "zwijanie się w kłębek". Innymi słowy, różnica polega na tym, że nie unosimy górnej części tułowia, lecz dolną.

4 - Deska - ćwiczenie izometryczne, (podczas jego wykonywania występuje napięcie mięśni, ale nie zachodzi ruch w stawach) Polega na utrzymywaniu prostego tułowia w pozycji podporu na przedramionach. Pozycja taka powinna być utrzymana przez kilkadziesiąt sekund.
Avatar użytkownika
anusiak
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2013-11-28, 14:19
Lokalizacja: LONDON/WROCLAW
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Michał

Re: Siłownia.

Postprzez anusiak » 2014-02-04, 20:19

5 - Wypychanie nóg ku górze w leżeniu na plecach - 3 miejsce w rankingu mięśni prostych brzucha.
PS Oryginalny text jest stądhttp://m.onet.pl/styl-zycia/facet/forma,7txmy
Ps mody jeśli możecie zróbcie z tego jeden post ja próbowałem ale mi nie poszło pewnie przez to że jestem na telefonie a to co tu napisali przyda się ku potomnosci
Ps Roberto soorki za ot
Avatar użytkownika
anusiak
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2013-11-28, 14:19
Lokalizacja: LONDON/WROCLAW
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Michał

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pasje, hobby, zainteresowania.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości