Słabnie ogrzewanie w trasie.

Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez micklbn » 2014-12-07, 10:33

Witam, prosta sprawa ;p miałem problem z ogrzewaniem jak wrocilem z trasy, poczytalem tu i tam wymienilem filtr kabinowy i ogrzewanie wrocilo, tylko ze nie sprawdziałem tego na jezdzie w trasie a tylko po miescie;/ Jezdzac po miescie nawet godizne czy 2 mam ogrzewanie, na 23.5C grzeje ciepło tak że musze wyalczac. Wczoraj pojechalem troche dalej, tzn. jechalem jakies pol godziny te 100km na godzine i pozniej chcialem wlaczyc ogrzewanie, i klops;/ nawiew duzo chlodniejszy niz zawsze czyli jezdzac w trasie nawiew mi slabnie. Dziwna sprawa bo jak to mozliwe ze dopiero w trasie nawiew sie pogarsza, poczytalem troche i duzo osob stawia na czujnik temperatury klimatronika. Chcialbym zapytac was o zdanie, nie chce jechac do mechaniorow wolalbym sam to zrobic. Jezeli bylby to czujnik temp. to gdzie on sie znajduje?
Wpisalem na allegro te czujniki i są jakby dwa rodzaje, jeden przypomina taki duzy rezystor czy coś takiego duży "klocek" taki wiem że on znajduje się w schowku pasażera, kiedyś go wymieniałem ponieważ nie otwierał mi klap nawiewu, drugi z allegro jest taki mały czarny przypominający zapalniczke, i własnie nie wiem gdzie on się znajduje i jak go wymienic. Zaczał bym chyba od tego nie? bo jakie mogą byc jeszcze przyczyny?

Dodatkowo w lecie nie działała mi klima, mam dosyc nowwą sprezarke, byłą nabita ale nie załaczała się, moze to ma coś wpsolnego z tym czujnikiem.
micklbn
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2014-11-29, 10:36
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9 TDI BPZ
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez RomanS » 2014-12-07, 12:59

micklbn napisał(a):Zaczał bym chyba od tego nie? bo jakie mogą byc jeszcze przyczyny?


A ja bym chyba zaczął od odczytu błędów. To może być dobra podpowiedź co do przyczyn <okok>
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez micklbn » 2014-12-07, 13:36

Błąd miałem G65 czyli właśnie od ciśnienia temperatury, ale to przyczyna raczej do klimatyzacji, że mi się nie załacza. Teraz poczytałem trochę na forach i z ogrzewaniem może być problem z termostatem, niby trzyma temperature 90C ale właśnie przy jezdzie w trasie pęd powietrza chłodzi silnik i termostat otwiera się na duzy obieg czy jakoś tak i nawiew może słabnąć, a druga sprawa ile czasu powinno zajać nagrzanie się tak żeby wskazówka była na 90C? bo mi to trochę zajmuje.
micklbn
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2014-11-29, 10:36
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9 TDI BPZ
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez RomanS » 2014-12-07, 15:14

micklbn, trudno będzie Ci pomóc bo jak na razie mylisz wszystko ze wszystkim :-) a najbardziej to temperaturę z nawiewem <mysli> :

micklbn napisał(a): wymienilem filtr kabinowy i ogrzewanie wrocilo


micklbn napisał(a): w trasie nawiew sie pogarsza, poczytalem troche i duzo osob stawia na czujnik temperatury klimatronika.


micklbn napisał(a):w trasie pęd powietrza chłodzi silnik i termostat otwiera się na duzy obieg czy jakoś tak i nawiew może słabnąć,


Byc może cos innego masz na mysli, no ale piszesz to co piszesz :-)

Nawet przy całkowicie otwartym termostacie i tak powinno działąć ogrzewanie - nagrzewnica wpięta jest wprost w obieg chłodzenia, bez dodatkowego zaworu czy termostatu. Więc jeśli trzyma silnik 90 stopni

micklbn napisał(a):niby trzyma temperature 90C ale właśnie przy jezdzie w trasie pęd powietrza chłodzi silnik i termostat otwiera się na duzy obieg czy jakoś tak i nawiew może słabnąć,


to właśnie płyn o takiej temperaturze zasila nagrzewnicę, więc jak miałoby to słabnąc ? Jezeli temp miałaby spadać to termostat się przymyka i znowu jest 90 stopni :-)

micklbn napisał(a):ile czasu powinno zajać nagrzanie się tak żeby wskazówka była na 90C? bo mi to trochę zajmuje.


Każdemu "trochę zajmuje" :mrgreen: . Zależy od warunków jazdy, temp. otoczenia itp. Chciałbyś aby ktoś podał w minutach i sekundach ?
Jesli chcesz sprawdzić termostat to go wyciagnij i zrób próbę termometrem.
A jesli byś chciał za wszelką cenę jak najszybciej rozgrzewać silnik to zawsze jedź z 5 osobami na pokładzie (i to jak najcięższymi) do bagażnika ładuj tyle worków cementu ile się zmieści, staraj się jechać tylko pod górkę, zawsze na 1 biegu i max obrotach. Efekt murowany :-D
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez M_a_N_i_e_K » 2014-12-07, 15:22

Kłopot u Ciebie opisany, to jak u mojej narzeczonej.
Niby w mieście było ok, ciepło było w aucie. Niestety, w trasie byłem w kurtce i myślałem że zamarznę :-D
Oczywiście po wymianie termostatu wszystko wróciło do normy, temperatura trzyma się równiutko.
Szczerze, w żadnym aucie nie spotkałem się aby na trasie temp. na zegarach spadła więcej niż 1mm.
Teraz chwila moment i cieplutko w aucie :)
Avatar użytkownika
M_a_N_i_e_K
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2014-11-08, 22:24
Lokalizacja: Grodzisk Maz. - Wawa
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.7 ARE 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Mariusz

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez micklbn » 2014-12-07, 19:12

Czyli u Ciebie to termostat?;] Romans czego nei rozumiesz;p napiszę jeszcze raz, powietrze z klap nawiewów przy jeździe normlanej, po miescie jest ciepłe. Przy 23.5C na klimatroniku mam cieplutko, temp. wody podchodzi do 90C ale zajmuje to 20 minut, i raczej się trzyma, może delikatnie spada dosłownie na ułamek kreseczki ale na ogół jest 90 i stoi. Lecz przy jeździe w trasie powietrze czyli można powiedzieć temperatura z nawiewów jest chłodniejsza, przeczytałem gdzieś że właśnie jak termostat jest walnięty to przy tkaiej jeździe jest ciągle otwarty ponieważ pęd powietrza ochładza silnik i walnięty termostat daje na "duzy obieg" - ile w tym prawdy nie wiem, ja to tylko wyczytałem. A to że pytam ile czasu zajmuje nagrzanie się wody to chyba normalne żebym miał jakieś porównanie ;] ponieważ zakładam że to właśnie termostat, nie chodzi mi o dokładnie z sekundami ale mniej więcej 5-10 minut normalnej jazdy czy może więcej. Akurat przy otwartym termostacie nie zawsze będzie dawać ciepłe powietrze z nawiewów.
micklbn
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2014-11-29, 10:36
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9 TDI BPZ
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez RomanS » 2014-12-07, 22:12

micklbn napisał(a): może być problem z termostatem, niby trzyma temperature 90C


micklbn napisał(a):emp. wody podchodzi do 90C ale zajmuje to 20 minut, i raczej się trzyma, może delikatnie spada dosłownie na ułamek kreseczki ale na ogół jest 90 i stoi.


Ano tego nie rozumiem właśnie <nerwus>

To trzyma te 90 stopni czy nie ???
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez micklbn » 2014-12-08, 10:44

No tak jak napisałem, trzyma te 90 stopni;]
micklbn
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2014-11-29, 10:36
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9 TDI BPZ
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez RomanS » 2014-12-08, 10:53

micklbn napisał(a):No tak jak napisałem, trzyma te 90 stopni;]


No więc jeśli TRZYMA te 90 stopni to w nagrzewnicy masz wtedy też zawsze płyn o temp. 90 stopni. Pomijam tu oczywiście jakiś możliwy spadek np. o 1 stopien na wężach ale za to nagrzewnicę masz w środku auta i żeden pęd powietrza jej nie wychładza.

Przypadek o który podejrzewasz, czyli że w czasie jazdy wychładza oznaczałby że NIE TRZYMA 90 stopni i to faktycznie sugerowałoby otwart stale termostat.

No chyba, że tylko Ci pokazuje wskazówka ciagle 90 st a naprawdę jest inaczej ???

Tylko, ze nawet wtedy temperatura też nie spada przecież do 20 st. Jeździłem z uszkodzonym termostatem (otwarty) zarówno w benzynie jak w dieslu i po rozgrzaniu silnika nie miało to jakiegoś zauważalnego wpływu na ogrzewanie, wskazówka zjeżdżała na 70-80 st no ale to też niezła temperatura i taki płyn trafiał do nagrzewnicy.
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-12-09, 06:10

Cześć.

Czyli jak jeździsz po mieście to masz ciepło, jak wyjedziesz w trasę to zimno i jak znowu zwolnisz i kręcisz się po zabudowanym to znowu ciepło - tak?
Zapytam jeszcze: w jakim trybie działa/masz ustawiony klimatronik (Auto/góra/środek/dół) ?

Pozdrawiam

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez micklbn » 2014-12-09, 20:11

Jak jeżdżę po mieście mam cieplutko, ale też zauważyłem że jak pojeżdzę po tym miescie długo tzn no ze 2 godizny to ogrzewanie słabnie nawet po mieście. Na trasie jest to chyba bardziej zauważalne przejadę powiedzmy 100km włączam nawiew środkowy na 23.5C i mam juz chłodne dosyć powietrze, i nawet jak wjadę do miasta postoję w korkach to ciepło nie powraca, jak juz się przestawi na ten chłodniejszy nawiew to póki samochód nie postoi jakiś czas wyłączony to ciepło nie będę miał. Możliwe ze tylko wskazówka pokazuje mi 90C a faktycznie jest inaczej, moim zdaniem jest to coś z tą wodą związane, ale może się mylę, jutro planuje wymienić termostat i na dniach zobacze czy coś się zmieniło. Płyn w zbiorników mam w miarę, nie jest go jakoś dużo ale jak zajrze to widać go spokojnie gołym okiem, także stan jest chyba ok.
micklbn
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2014-11-29, 10:36
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9 TDI BPZ
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez RomanS » 2014-12-09, 20:48

micklbn napisał(a):Płyn w zbiorników mam w miarę, nie jest go jakoś dużo ale jak zajrze to widać go spokojnie gołym okiem, także stan jest chyba ok.


<lol> Coś wygląda mi na to, ze jestes kolego żartownisiem i żarty sobie tu robisz albo kompletnym laikiem w dziedzinie motoryzacji i w zaden sposób nie powinieneś się do niczego przy aucie zabierać. Poszukaj mechanika.

A dla Twojej informacji (bo trzeba wierzyć ludziom przecież i zakładam, żeś jednak laik a nie jajcarz :mrgreen: ) to na zbiorniczku masz 2 poziome kreski. Przy niższej masz napis MIN a przy wyższej MAX. Poziom płynu na zimnym silniku powinien zawierać się między kreskami <okok>
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez micklbn » 2014-12-09, 20:55

Jesus christ, a co ja takiego zabawnego napisałem? To że mam na zbiorniczku to jasna sprawa, raczej oczywista ale to nie znaczy że nie można zajrzeć i sprawdzic ponieważ taki zbiorniczek (przynajmniej u mnie) jest porządnie upierdzielony nie za bardzo widać na tej podziałce MIN/MAX jeżeli jest taki zbiorniczek gdzie mogę zajrzec to go zawsze otwieram po prostu i widzę płyn;] nie rozumiem, wybierasz z moich postów tak bardzo nieistotne kwestie i podciągasz to pod mój cały stan informacji o furach.

Zresztą nie rozumiem, pisać kilka zdań o tym że napisałem że zaglądałem do zbiorniczka, bez sensu. Jak chciałeś zwrócić mi uwagę było napisac że jest podziałka MIN/MAX jakby co i już.
micklbn
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2014-11-29, 10:36
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9 TDI BPZ
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez RomanS » 2014-12-09, 22:30

OK, już się nie wtrącam <okok> Powodzenia <okok>
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: Słabnie ogrzewanie w trasie.

Postprzez bendzji » 2014-12-10, 08:58

Sprawdź vagiem jaki masz odczyt temperatury w silniku a jaki na zegarach
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP JEST : Ford Smax 2.0TDCI automat , A4 B7 2.0TDI MULTI
bendzji
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 1460
Dołączył(a): 2014-05-25, 07:40
Lokalizacja: Września
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Michał

Następna strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości