Stukanie przy hamowaniu.

Stukanie przy hamowaniu.

Postprzez konnaz14 » 2014-09-14, 01:45

Witam

Chcialbym zaznaczyc iz bede bardzo wdzieczny przy pomocy w rozwiazaniu mojego problemu.
Przeszukalem juz prawie caly internet i odpowiedzi nie znalazlem.
Otoz w mojej Audicy czasami podczs hamowania slychac stuk tak jakby klocek wracal na miejsce i sie obijal. Ciekawi mnie to iz slychac to raz z przodu a raz z tylu auta. Zawsze przy hamowaniu z niskich predkosci. Po ruszeniu z dluzszego postoju i zdjeciu z hamulca recznego, pierwsze wcisniecie pedalu hamulca powoduje stuk z tylu, raz slychac obicie jednego kolcka a raz dwoch. Potem to juz loteria casem stuknie a cazsem nie, czasem z przodu a czasem z tylu.
Zawsze jeden stuk po dotknieciu padalu. Na dziurach nie slychac jakby klocki lataly w zacisku, tylko przy hamowaniu.

Hamulce ogolnie dzialaja idealnie, poza tymi stukami.

Jest to naprawde bardzo drazniace zwlaszcza latem przy otwartych szybach.

Mam nowe tarcze Brembo i klocki ATE ( bez tego paska klejacego, co dziwne bo do C5 kupowalem tez ATE ale z samoprzylepna tasma, ale to chyba nie problem), teoretycznie jedne z lepszych, wymieniony plyn hamulcowy. Zaciski sa sztywne nic sie nie rusza. Przed wymiana bylo to samo, te same stuki tylko czesciej niz teraz. Myslalem ze wymiana pomoze. A tu nic.

Moj mechanik rozbieral zaciski 3 razy, czyscil i powiedzial ze to tylko moga byc jarzma, bo sa delikatnie wyrobione. Tylko dziwne ze wszystkie 4.

Ok, jarzma do A6 C6 2.0 tfsi dostepne sa tylko do tylnich zaciskow, nigdzie nie moge znalesc do przodu. Dlaczego??? Przeciez one tam sa, i czy to mozliwe zeby wszystkie 4 tak sie wyrobily?

Co o tym sadzicie??? Prosze pomocy.


Ps. Stuki nie sa zwiazane z zawieszeniem. Wachacze ok, amory tez. Bylem na szarpakach i cisza nic nie stuka.
konnaz14
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2014-09-14, 01:10
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 BPJ 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Konrad

Re: Stukanie przy hamowaniu.

Postprzez sztukens » 2014-09-14, 21:40

Kolego powyżej, podłaczam się do tematu, po wymianie tarcz i klocków mam identyczny problem, mechanik sprawdzam i twierdzi ze wszystko jest okey, myslalem ze to cos w zawieszeniu, ale niestety moje wahania nastepny mechanik i stacja diagnostyczna wykluczyla. Moj mechanik po kolejnej probie naprawy tego nieprzyjemnego stukania stwierdzil ze mozliwe ze to wina klocków. Przynajmniej u mnie poniewaz stwierdzil ze maja dziwny krój przy końcu, ale nie sprawdziłem tego ponieważ ledwo co je kupiłem a żeby to sprawdzić musiałbym kupić kolejne. Jężeli ktoś zna rozwiązanie na ten problem będę niesamowicie wdzięczny ponieważ jest to dość krępujące gdy podjeżdzasz pod np "sklep" a tu dość głośny stukot ;o I tak jak mówisz wystepuję to tylko przy niskich predkosciach...
sztukens
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2014-09-08, 15:29
Lokalizacja: Rybnik
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Szymon

Re: Stukanie przy hamowaniu.

Postprzez Piotruś » 2014-09-17, 07:56

Konnaz14, ja myślę, że albo powinieneś (mimo pozytywnej weryfikacji) wymienić gumowe tulejki zacisków hamulcowych, albo opisujesz (moim zdaniem) normalne odgłosy układu hamulcowego. Oczywiście pod warunkiem, że jarzma nie są rozciągnięte ani wyrobione w miejscach prowadzenia klocków hamulcowych.
Mam świadomość, że kilku użytkowników zgodnie z prawdą może zaraz napisać, że u nich nic takiego się nie zdarza ale radzę uwzględnić, że stopień ewentualnego zużycia i kompletacja najczęściej zróżnicowanych jakościowo części zamiennych każdego używanego auta są inne, co też ma swoje znaczenie.

Na koniec warto chyba zauważyć, że poruszając się samochodem benzynowym do Twoich uszu dociera kilka takich dźwięków, których właściciele diesli nie "wyodrębniają" :] ... .

Zestawy naprawcze (gumowe) pewnie bym wymienił, jarzma szczegółowo zweryfikował i tyle ... <luzik> .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Stukanie przy hamowaniu.

Postprzez konnaz14 » 2014-09-17, 17:26

Witam Piotrus

Dziekuje za twoja opinie.

Niestety nie sa to normalne odglosy uladu hamulcowego. Nawet mechanik powiedzial ze tak nie powinno byc. Jest to dzwiek jakby metal stukal o metal pdczs wcisniecia pedalu hamulca, i jest to naprawde dosyc glosne. Jezdzilem juz kilkoma autami miedzy innymi C5 2.4 i nigdy wczesniej czegos takiego nie slyszalem. Stukanie ustalo po wymianie klockow i tarcz lecz po tygodniu znowu sie pojawilo.

Jak napisalem wczesniej ze diagnoza mechanika to ( wyrobione jarzma ).


Chcialbym je wymienic i oczywiscie zmienic wszystkie gumki oraz sworznie tak na wszelki wypadek.

Problem polega na tym ze o ile zestaw naprawczy, sworznie i jarzma TYLNE sa ogolnie dostepne o tyle PRZEDNICH nigdzie nie moge znalesc.
W sklepach motoryzacyjnych mowia ze Audi A6 C6 nie ma jarzma z przodu ( ale ono tam jest ). Dostepne sa tylko zaciski ( bez jarzma ) :-?

Czy macie jakies pomysly gdzie moglbym je dostac ???
konnaz14
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2014-09-14, 01:10
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 BPJ 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Konrad

Re: Stukanie przy hamowaniu.

Postprzez Piotruś » 2014-09-20, 07:41

konnaz14 napisał(a):Problem polega na tym ze o ile zestaw naprawczy, sworznie i jarzma TYLNE sa ogolnie dostepne o tyle PRZEDNICH nigdzie nie moge znalesc.W sklepach motoryzacyjnych mowia ze Audi A6 C6 nie ma jarzma z przodu ( ale ono tam jest ). Dostepne sa tylko zaciski ( bez jarzma ) Czy macie jakies pomysly gdzie moglbym je dostac ?


A wiesz może jaki to jest układ hamulcowy ? ATE, Gerling, czy coś jeszcze innego ?
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Stukanie przy hamowaniu.

Postprzez konnaz14 » 2014-09-20, 23:37

Witam


Uklad hamulcowy to ATE.
konnaz14
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2014-09-14, 01:10
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 BPJ 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Konrad

Re: Stukanie przy hamowaniu.

Postprzez Piotruś » 2014-09-22, 14:45

konnaz14 napisał(a):Witam


Uklad hamulcowy to ATE.


W takim razie masz (jak sądzę) tarcze hamulcowe o średnicy 314mm z jarzmami o numerze katalogowym 4B0615125C.
Do tego potrzebujesz 4 czopy prowadzące (jeśli są wyrobione ale bardzo wątpię) nr : 251615219 .
Bezwzględnie wymieniłbym 2 komplety naprawcze tulejek prowadzących (to te gumki w zaciskach w których pracują czopy prowadzące przykręcone do jarzma).
Numer katalogowy jednego kompletu : 4D0698647 .

Konnaz14, podałem Ci powyższe numery po to żeby ułatwić poszukiwanie zamienników (choć nie sądzę żeby jarzma były dostępne poza ASO) lub używek (ale to z kolei średni pomysł) .
Nie mniej mały krok do przodu zrobiliśmy, chyba, że masz hamulce TEVES - to zabawę w numerki należałoby powtórzyć.

Niestety oryginalne jarzma są drogie. Jedna sztuka w ASO przed rabatem kosztuje ok. 550 zł.- .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Stukanie przy hamowaniu.

Postprzez konnaz14 » 2014-09-22, 18:31

Witam Piotrus

Jestem bardzo wdzieczny za twoja pomoc ale chyba musze przeprosic bo namieszalem.
ATE to ja mialem w C5.

To co mam teraz w C6 to ( 1LG i 1KD - kody z ksiazki serwisowej ). Przod TEVES , rozmiar tarczy 312mm (typ tarczy 321), Tyl LUCAS - 302mm


Dalbys rade namierzyc numery katalogowe do tego?
Z gory dzieki.

Pozdrawiam
konnaz14
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2014-09-14, 01:10
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 BPJ 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Konrad

Re: Stukanie przy hamowaniu.

Postprzez Piotruś » 2014-09-22, 21:02

konnaz14 napisał(a):To co mam teraz w C6 to ( 1LG i 1KD - kody z ksiazki serwisowej ). Przod TEVES , rozmiar tarczy 312mm (typ tarczy 321), Tyl LUCAS - 302mm


Dalbys rade namierzyc numery katalogowe do tego?


Jasne, że tak. postaram się jutro <luzik>
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Stukanie przy hamowaniu.

Postprzez Piotruś » 2014-09-23, 04:58

Konnaz14,

1. Jarzmo zacisku przedniego: 4F0615125 .

2. Komplet tulejek prowadzących: 4D0698647 .

3. Czopy prowadzące : 251615219 .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Stukanie przy hamowaniu.

Postprzez sztukens » 2014-09-23, 14:17

kolego Konnaz1 jeżeli usuniesz usterkę bardzo proszę o podanie Twojej przyczyny, jestem bardzo ciekawy jak pozbyć się tego problemu.
sztukens
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2014-09-08, 15:29
Lokalizacja: Rybnik
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Szymon


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość