Test żarników d3s (Bosma i Osram)

Test żarników d3s (Bosma i Osram)

Postprzez Matiz » 2015-12-21, 22:17

TEST ŻARÓWEK D3S BOSMA 6000K I OSRAM 4300K

Witam serdecznie. Dawno tu nie zaglądałem i musiałem zalogować się z innego konta:) na szczęście śledziłem tematy incognito :) a więc zrobiłem mały teścik dla tych którzy się wahają co do wyboru. Nie wiem czy dobry temat ale w razie czego proszę moderatorów o przeniesienie.
W Związku z dużym zainteresowaniem żarówkami firmy Bosma na naszym forum chciałbym przedstawić Wam test żarówek typu ksenon d3s. Dzięki uprzejmości firmy Bosma oraz nowo zakupionych przeze mnie żarówek firmy Osram chciałbym pokazać różnicę miedzy tymi modelami. Wiem, że obie testowane przeze mnie wersję różnią się wartością Kelvina, inaczej mówiąc ciepłotą światła ale chciałem też w ten sposób pokazać różnicę między tymi dwiema najbardziej popularnymi barwami światła. W moim teście skupiłem się głównie na porównaniach optycznych oraz subiektywnych odczuciach gdyż w ten właśnie sposób najlepiej ocenić żarówki ksenonowe.

Na pierwszy ogień poszły żarówki znanego Wam dobrze producenta oświetlenia samochodowego firmy Osram. Był to dokładnie model Osram Xenarc 4300K. Jeżeli chodzi o ceny tych żarówek ceny wahają się od 100zł za 1sztukę do nawet 450zł za sztukę. Taka rozbieżność cenowa zależy oczywiście od pochodzenia i oryginalności żarnika. Mi udało się zakupić komplet oryginalnych żarówek za ok 500zł. Chciałbym również zaznaczyć, że miałem też komplet tzw. ,,chinioli'' czyli tańszej wersji Osram której nie brałem pod uwagę. Powiem szczerze, że już po pierwszym założeniu oryginalnych Osramów nieco się zdziwiłem. Oryginał niezbyt dużo różnił się od swojego chińskiego odpowiednika, który wpadał w barwę różową...

Zdjęcia trochę podkreślają barwę różową w szczególności przy bliskiej odległości i włączonej listwie led.
Po zamontowaniu wziąłem autko na trasę aby zrobić kilka fotek dla porównania. Zdjęcia starałem się robić w tych samych miejscach. Poniżej zdjęcia zrobione na żarówkach firmy Osram z bliska, przed autem, z profilu kierowcy wewnątrz i na zewnątrz, za samochodem oraz w warunkach drogowych przy aucie w ruchu i postoju. Porównałem również jak to się ma przy włączeniu świateł drogowych tzw. długich.
Żarówki firmy Osram nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak chociażby kiedyś kupione przeze mnie Philipsy D2S 4300K w innym aucie. Tam różnica po zmianie była bardziej odczuwalna na plus, tutaj żarówki Osram świecą po prostu dobrze.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Po przetestowaniu żarówek Osram przyszedł czas na tak ostatnio popularną i zarazem niesprawdzoną przez nas firmę Bosma. Jest to renomowany producent oświetlenia samochodowego i na tym się najbardziej skupia. Cena za 1 sztukę żarówki waha się od 225-280zł ale tutaj przynajmniej mamy pewność, że produkt który dostaniemy będzie oryginalny. Chciałbym zaznaczyć, że to nie pierwsza moja styczność z tą firmą, ponieważ już kiedyś zakupiłem u nich komplet żarówek H7 super white do innego auta i byłem bardzo mile zaskoczony. Jednak to co zobaczyłem teraz po założeniu żarówek ksenonowych Bosma d3s 6000K przerosło moje oczekiwania na plus. Przede wszystkim barwa żarników to zupełnie inna bajka (wiem, że obie wersję różnią się ilością Kelvinów ale różnica jest dla mnie olbrzymia) co zresztą widać na zdjęciach poniżej. Kolejnym zaskoczeniem jest test drogowy na światłach długich oraz krótkich. Ktoś pisał, że im bardziej niebieski kolor światła tym krótsza droga oświetlenia drogi. Jak najbardziej tak ale nie w przypadku żarówek Bosma. Droga jest oświetlona jeszcze lepiej, a i jazda w nocy staje się dużo przyjemniejsza ( dużo lepsze oświetlenie drogi oraz lini jezdnych, bardzo ładnie światło się od nich odbija nie rażąc, a sprawiając wrażenie lepszego poczucia na drodze i lepszej widoczności lini w gorszych warunkach pogodowych). Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć żarniki Bosma w tych samych warunkach co żarniki Osram.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Dodatkowe zdjęcia wyglądu żarników Bosma na aucie w dzień i w nocy.



Obrazek

Obrazek


Drodzy użytkownicy zdjęcia pozostawiam do Waszej oceny ale ja z mojej strony po raz kolejny nie zawiodłem się i przekonałem się o bardzo dobrych produktach firmy Bosma. Być może to jakiś gorszy egzemplarz żarników Osram sprawił, że różnicę dla mnie wydawały się tak wielkie. Jedno jest pewne, mimo wielu dobrych produktów firmy Osram i dobrej jakości świecenia jak dla mnie w tym teście pod każdym względem bezkonkurencyjnie wygrały żarówki Bosma. Dlatego drodzy forumowicze tym, którzy jeszcze wahają się co do firmy żarówek ja szczerze polecam tą firmę, ponieważ ma bardzo dobre produkty. W dobrej cenie dostajemy wysokiej jakości żarówki, które nie dość, że poprawiają nam komfort jazdy to jeszcze świetnie prezentują się na aucie :)
Matiz
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-06-07, 09:12
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005
Imię: Mateusz

Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość