Toyota Corolla E12 1,6 VVT-i

Może masz lub miałeś pojazd inny niż Audi, którym chciałbyś się podzielić wiedza na jego temat ?

Toyota Corolla E12 1,6 VVT-i

Postprzez zibi06 » 2013-07-09, 11:18

Witam
Wiem że nie VAG (wybór świadomy)
Toyota Corolla E12 Kombi rocznik 2004-2005 1,6 VVT-i
Może ktoś miał do czynienia więc jest w stanie coś podpowiedzieć na temat ww modelu. Koniecznie kombi, silnik Pb.
Konkretnych ofert nie przedstawiam. Dopiero zaczynam poszukiwania. Dodatkowo mam możliwość dostępu (przez znajomego) do ofert sprzedaży samochodów z giełdy przeznaczonej dla osób zajmujących się zawodowo handlem samochodami.
Za wszelkie info z góry dziękuję
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Postprzez Piotruś » 2013-07-09, 15:28

zibi06 napisał(a):Toyota Corolla E12 Kombi rocznik 2004-2005 1,6 VVT-i

Pewnie jest to jeden z tych "japońców", którego nie da się zniszczyć, popsuć czy zajechać ... ale powiedz mi Zibi ... jeśli już coś pier...nie np. w instalacji paliwowej to jak Ty kurna zrobisz logi i do czyjego mankietu będziesz się "wypłakiwał" :shock: ?

PS:
Dla niewtajemniczonych wcale nie rozchodzi się o mnie, tylko o megafachowca, który obecnie opiekuje się VAGiem naszego Zbycha, ale czy zechce dotykać Toyoty z równym zapałem - no nie wiem ... :-o <rotfl> ... .

Tyle z mojej strony, wcale nie OT (dobry serwis to też problem "eksploatacyjny").
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez Witia » 2013-07-09, 21:04

Piotruś napisał(a):Pewnie jest to jeden z tych "japońców", którego nie da się zniszczyć, popsuć czy zajechać ...


Takie Toyoty to skończyli produkować pod koniec lat '90 jak jeszcze były wytwarzane w kraju kwitnącej wiśni. :cry:
Avatar użytkownika
Witia
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 550
Dołączył(a): 2013-06-11, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999

Postprzez zibi06 » 2013-07-09, 22:53

Piotruś napisał(a):Pewnie jest to jeden z tych "japońców", którego nie da się zniszczyć, popsuć czy zajechać ... ale powiedz mi Zibi ... jeśli już coś pier...nie np. w instalacji paliwowej to jak Ty kurna zrobisz logi

Piotruś, ale Toyki nie szukam dla siebie więc w tej kwestii to nie mój "ból" ;)
Piotruś napisał(a): i do czyjego mankietu będziesz się "wypłakiwał" :shock: ?

Hehehe.... dlatego świadomie wybrałem ( z wielką pomocą :>) kolejnego VAG-a (co prawda niby jakiś tam opinii "gorszego" bo to tylko Skoda). Z Waldim mi po drodze (pomimo tych 100 km do Niego)
Witia napisał(a):Takie Toyoty to skończyli produkować pod koniec lat '90 jak jeszcze były wytwarzane w kraju kwitnącej wiśni. :cry:

Witia, zgadza się, o ile pamiętam na Europę składają je w Turcji i u Angoli ale w późniejszym okresie co niektóre modele sprzedawane w UE były sprowadzane bezpośrednio z Japonii (czy akurat wybrany model, nie wiem, jeszcze nie sprawdzałem).
Zdaję sobie sprawę że TC to żadne "prestiżowe" COOO ale z tym miejscem jestem jakoś związany więc najpierw zapytałem tutaj (licząc że może ktoś miał do czynienia z Corollą)
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Postprzez citrin » 2013-07-09, 23:21

zibi06,

Już Tobie piszę kilka słów i spostrzeżeń.
A więc z tą Toyotką mam na co dzień do czynienia. Obecnie już jakieś 3 miesiące nie ale przez ostatnie prawie 6 lat jeździłem taką. Co do wersji silnikowej to nie do końca wiem czy to VVT ale na pewno 1,6 PB z 2004r...mamy taką w firmie.

Była zakupiona właśnie w 2004r.
Przy przebiegu około 120tys w 2006r miała wymienianą skrzynie biegów bo coś tam siadło i było robione ...chyba jako gwarancyjne.
I to chyba na tyle z historii........a co mam na myśli?
Auto ma obecnie 370tysięcy kilometrów i od 2006 roku nic ale to nic się nie działo. Oczywiście wiadomo bieżące naprawy typu zawieszenia, hamulce, oleje......
Po prostu normalna eksploatacja.

Już nie raz rozmawialiśmy z kolegami o tym aucie że w naszej pracy jeżdżą nia wszyscy z różnymi zdolnościami albo raczej nie zdolnościami manualnej normalnej jazdy a auto? .....a auto jeździ .
Nawet myślałem sobie żeby takie coś kupić i według starej zasady ...lać i jeździć tylko to pozostaje.
Kierownica powycierana, kilka plastików także które świadczą o jej już prawie 400setnym tysiącem km.
Uwierz mi ...wszyscy ją dobijają a ona jak wryta...nikt nawet nie myśli o jakimś pozbyciu się auta.
Ja osobiście jestem pod wrażeniem jej wytrzymałości, niezawodności.

Jeżeli ma służyć właśnie do takich celów co opisałem i nie wiem na jaki ewentualnie egzemplarz trafisz, to myślę że warto.

[ Dodano: 2013-07-10, 00:22 ]
P.S. Nawet byłbym skory Tobie pokazać ten obrypany egzemplarz, pogryzione błotniki przez psy ale nie wiem jak to zrobić- choć to tylko byłoby udowodnienie stanu licznika i nic poza tym, no i dałbym Tobie pojeździć. Jednak nie chcę rzucać słów na wiatr bo z tym czasem w pracy jest różnie. Nasza siedziba firmy mieści się na Stogach a na ten moment Toyotka chyba jest w delegacji.

[ Dodano: 2013-07-10, 00:35 ]
aaa i jak na swoja klasę wygodne autko, ale nie wiem czemu w dowodzie rej jest na 4 osoby, a taki sam model z 2006r 1.4 ON także combi jest już z rejestracją na 5 osób.
Toż moje Senquacento jest na 5 i dlatego się dziwię.
Pamiętaj, że minuta gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.

Pierwsza pomyłka to błąd, następna to już błądzenie.
Avatar użytkownika
citrin
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2013-06-10, 23:59
Lokalizacja: Pelplin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Postprzez zibi06 » 2013-07-09, 23:47

citrin, dzięki za info <piwo> :)
citrin napisał(a):Jeżeli ma służyć właśnie do takich celów co opisałem

No nie ale myślę że dobre traktowanie nie zaszkodzi :)
citrin napisał(a):i nie wiem na jaki ewentualnie egzemplarz trafisz, to myślę że warto.

Wiadomo że trudno to przewidzieć ale auto ma być z rąk prywatnych (ewentualny zakup przez portal giełdowy dla komisów), koniecznie nie bite (drobne naprawy lakiernicze nie są przeszkodą). Jeżeli zakup będzie w "realu" opcja wizyty w serwisie jest bezwzględna.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Postprzez citrin » 2013-07-09, 23:55

Zbyszku, a w jakiej części GD mieszkasz jeżeli można wiedzieć. To tak poza tematem.
Pamiętaj, że minuta gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.

Pierwsza pomyłka to błąd, następna to już błądzenie.
Avatar użytkownika
citrin
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2013-06-10, 23:59
Lokalizacja: Pelplin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Postprzez zibi06 » 2013-07-10, 00:17

Zbyszku, a w jakiej części GD mieszkasz jeżeli można wiedzieć. To tak poza tematem.

Można, ale to trochę trudne do wyjaśnienia :). Do Gdańska zdarza się że tylko wpadam ale jak muszę (nie przepadam za nim). "Pomieszkuję" w Sopocie, sypiam w Gdyni :)
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości