Traveling Samochowy.

Opisz swoją pasję, hobby to co Cię interesuje - znajdź bratnią duszę.

Traveling Samochowy.

Postprzez DzejWisniewski » 2016-02-21, 13:15

WItam wszystkich Audimaniaków. Ostatnio z kuzynem zaczęliśmy planować wypad po Europie. Na początku Czechy i Niemcy. Jesteśmy w fazie zbierania informacji dlatego tez tu jestem i zwracam się do bardziej doświadczonych użytkowników jaki samochód moglibyśmy wziąć po uwagę. Na oku jest B4 Avant Passerati B4 kombi obydwa 1.9TDI no i C4 2.5 TDI. Co może się rozlecieć w trasie 2535 km w tych gablotach? Czy spalania ok 6l na 100 były by możliwe? I czy moglibyśmy przejeżdżać tak leciwymi autami po obwodnicach miast takich jak Dortmund, Berlin, Hannower, Frankfurt nad Menem A także Praga?
DzejWisniewski
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-02-21, 13:00
Model: 100 C4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.0 AAD 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1993
Imię: Dzej

Re: Traveling Samochowy.

Postprzez Piotruś » 2016-02-21, 15:26

DzejWisniewski, wybierz ten samochód, który jest w sprawdzonym NAJLEPSZYM stanie.
Pomijając fakt, że niespodziewanie w każdym aucie wszystko może się rozlecieć, zarówno w przypadku C4 2,5TDi oraz Passeratiego dystans 3000 km nie jest wielkim wyzwaniem.
Oczywiście samochód MUSI MUSI i jeszcze raz MUSI być "raz a dobrze" przeglądnięty i przygotowany do dalszej eksploatacji bez jakichkolwiek "kompromisów", które w PL byłyby bagatelne ale zagranicą mogą przysporzyć kłopotów przekraczających wartość auta.

Niemniej, z ekonomicznego punktu widzenia, gdyby już trafił Was jakich nadzwyczajny pech - prawdopodobnie łatwiej i taniej będzie naprawiać Passata 1,9 niż Audi 2,5.
Z drugiej strony po niemieckich autostradach trzeba mieć czym jechać i tu znowu bardziej odpowiednie wydaje się Audi :] ... .

Gorąco polecam i namawiam do rozpoznania i zakupu polisy typu moto-asistance, która w przypadku wielkiego pecha zapewni pokrycie kosztów transportu zepsutego pojazdu (ale to nie ze względu na wiek auta, tylko akurat ten problem dotyczy wszystkich samochodów, w których skończyła się fabryczna gwarancja mobilności).

Co do braku naklejki nie ma żadnych ograniczeń w poruszaniu się obwodnicami miast (ani nawet już typowo zamieszkałymi dzielnicami - ale na peryferiach).
Żeby jednak wiedzieć (prawie) wszystko na temat Deutsches Umweltzonen proponuję użyć tego linka: http://www.umwelt-plakette.de/deutsche% ... tzonen.php i ewentualnie skorzystać z wyboru języka, którym najłatwiej Ci się poruszać :] .

ŻYCZĘ SZEROKOŚCI I DUUUŻO FRAJDY :-P <luzik>


PS:
Zamawiam kilka fajnych zdjęć z podróży dla naszego Forum <nerwus> 8-) ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Traveling Samochowy.

Postprzez verus » 2016-03-08, 09:48

Dwa lata temu miałem jeszcze Audi 80 B4 1.9 TDI 1993r. Robiłem nim jednorazowo trasy po 4-5-6 tys km. Zjeździłem całe Bałkany - Rumunię, Bułgarię, Serbię, Grecję, Albanię itp. W 3 lata nakręciłem 95.000 km. Często w trudnych warunkach, prawie off road 8-) Auto zwykle dopakowane na max + box na dachu. Nigdy nie miałem awarii na trasie. Jak auto jest ogarnięte mechanicznie to wsiadasz i jedziesz. 80-tke zamieniłem na A6 C4 2.5 TDI quattro i jeżdżę tak dalej. W zeszłym roku objazd po Grecji 5800km 8-)
verus
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-08-30, 22:00
Model: A6 C4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AEL 140KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996


Powrót do Pasje, hobby, zainteresowania.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości