Trzy foteliki z tyłu w C5. Da radę?

Trzy foteliki z tyłu w C5. Da radę?

Postprzez pastaldo » 2017-03-12, 00:28

Witam,
Mamy wśród klubowiczów rodziny 5 osobowe z 3 dzieci jeżdżących w fotelikach?
Rodzina się powiększa w lato ale już zacząłem się zastanawiać nad przewozem tak licznej rodziny.

Mam syna który będzie miał 4 lata i córę 3 lata. Syn ma fotelik Recaro i jest w miarę zgrabny natomiast córce kupiliśmy coś z Graco i jest straszne szeroki. Zastanawiam sie czy jak będzie trzecie dziecko jest szansa że zmieści się z tyłu.
Teraz jak są te 2 foteliki i rozsunę maksymalnie foteliki to dorosła osoba podróżuje dość komfortowo. Niestety kanapa ma zagłębienia dla pasażerów po bokach. Zrobiłem podkłady pod foteliki by się nie wygniatała tak bardzo skóra od fotelików ale jakbym zrobił je minimalnie wyższe mogło by to dać efekt "równej" kanapy i rozstawić foteliki maksymalnie po bokach to może by się udało z 3 fotelikami. No chyba że żona wyląduje z 2 dzieciakami z tyłu a jedno będzie podróżować z tatą z przodu 8-)

W związku z powiększeniem rodziny myślałem u nad większym samochodem ale nie bardzo mi się podoba ta opcja. Nie podobają mi się minivany wiec myślałem o suvach z opcją 7 osób lub nad pełnowymiarowym VANem np MB Vito albo VW Transporter T5 :D Ale to już ostateczność. :p
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Trzy foteliki z tyłu w C5. Da radę?

Postprzez bendzji » 2017-03-12, 10:09

Sam mam dwójkę ( 5 i 2 lata ) i planujemy niedługo trzeciego ;) - dlatego też badam temat z fotelikami i niestety 3 sztuki z tyłu ciężko żeby weszły ( mam teraz Kinga plus i kidfix Romera )i 3 osoba ma problem żeby się zmieścić a co dopiero fotelik.

Z doświadczeń znajomych to na pewno w Espace wchodzą z tyłu 3 foteliki każdego rozmiaru , Sharan też da radę.
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP JEST : Ford Smax 2.0TDCI automat , A4 B7 2.0TDI MULTI
bendzji
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 1460
Dołączył(a): 2014-05-25, 07:40
Lokalizacja: Września
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Michał

Re: Trzy foteliki z tyłu w C5. Da radę?

Postprzez pastaldo » 2017-03-12, 21:52

Też się tego mocno obawiam.
Jak pojedziemy na wieś ale pewnie ze 2 tyg do tego czasu zejdzie to wyciągnę fotelik/nosidełko Recaro Young Profi Plus i zobaczę jak to by wyglądało z takim fotelikiem.
Chociaż na początku to i tak nie posadzimy noworodka obok dwójki starszych bo kto wie co by się tam wyprawiało, więc na początek zasiądzie mama z dwójką z pewnie najstarszy syn siądzie koło taty:P Myślę przyszłościowo jak mały bombel będzie na tyle duży żeby siąść w większym foteliku przodem do kierunku jazdy.
Na pewno się nie zmieszczą jakby miały stać foteliki standardowo ale może opcja z rozsunięciem bocznych na boki prawie do samych drzwi i jakby je się udało stabilnie zamocować to by może się udało.
Kto wie co się wymyśli do tego czasu :D

A co do wymiany samochodu to Espace strasznie mi się nie podoba a Sharanem troche jeździłem i powiem że nie jest najgorszy ale jak miałbym się pakować w samochód na więcej osób to wolałbym pełnowymiarowego VANA jak Vito albo T5 Caravelle a z mniejszych to Honda FR-V albo VW Touran.
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Trzy foteliki z tyłu w C5. Da radę?

Postprzez bendzji » 2017-03-13, 06:54

Jak jedziemy 3 osoby dorosłe + 2 dzieci to najstarszy siedzi z przodu , a z tyłu młody i 2 pasażerów
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP JEST : Ford Smax 2.0TDCI automat , A4 B7 2.0TDI MULTI
bendzji
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 1460
Dołączył(a): 2014-05-25, 07:40
Lokalizacja: Września
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Michał

Re: Trzy foteliki z tyłu w C5. Da radę?

Postprzez Mirooo » 2017-03-14, 08:52

3 fotele tylko w aucie które ma osobno fotele z tyłu jak picasso albo 7 osobowe.
Mirooo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 171
Dołączył(a): 2013-09-04, 06:24
Lokalizacja: Kraj nad Wisłą
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość