Uszkodzony mikrostyk w drzwiach

Postprzez dio » 2013-08-18, 08:21

Można wymienić sam mikrostyk. Trochę roboty przy wyciągnięciu zamka ale da radę.
Avatar użytkownika
dio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2013-06-22, 18:25
Lokalizacja: LTM/lubelskie
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI ASB 232KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2008
Imię: Jarek

Postprzez Wyrwiząb » 2013-08-30, 22:54

dio napisał(a):Można wymienić sam mikrostyk. Trochę roboty przy wyciągnięciu zamka ale da radę.


Możesz ewentualnie podać jakiś kod/numer takiego mikrostyku? Jutro z kolegą będę rozbierał drzwi kierowcy i może przed robotę uda się to gdzieś w elektronicznym kupić. Albo zdjęcie może?
Miała długie, czarne, kręcone zęby
Wyrwiząb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 250
Dołączył(a): 2013-06-04, 09:38
Lokalizacja: Kraków
Model: Allroad C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDYA 240KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2010
Imię: Wojciech

Postprzez RomanS » 2013-08-31, 14:22

Wyrwiząb, z tego co wiem to nie ma w sprzedaży dokładnie takiej części jak mikrostyk z zamka (ten na kabelkach, bo myslę, że o ten Wam chodzi). Są mniej lub bardziej podobne, jakbyś coś dobierał to patrz na podobienstwo mocowania (inaczej czeka Cię rzeźba) i na to aby był szczelny, tzn. z gumową osłonką "pstryczka". Taki bez tej osłonki krótko pożyje :roll:

Jakby jednak ktoś znalazl taki mikrowłącznik to tez chetnie się dowiem :-)

PS. Sprawdź też stan tej krzywki która współpracuje z "pstryczkiem". Zdarzyło mi się, że była popsuta (wytarta/rozcięta ?).
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Postprzez Wyrwiząb » 2013-08-31, 15:09

RomanS napisał(a):Wyrwiząb, z tego co wiem to nie ma w sprzedaży dokładnie takiej części jak mikrostyk z zamka (ten na kabelkach, bo myslę, że o ten Wam chodzi). Są mniej lub bardziej podobne, jakbyś coś dobierał to patrz na podobienstwo mocowania (inaczej czeka Cię rzeźba) i na to aby był szczelny, tzn. z gumową osłonką "pstryczka". Taki bez tej osłonki krótko pożyje :roll:

Jakby jednak ktoś znalazl taki mikrowłącznik to tez chetnie się dowiem :-)

PS. Sprawdź też stan tej krzywki która współpracuje z "pstryczkiem". Zdarzyło mi się, że była popsuta (wytarta/rozcięta ?).


Udało mi się rozebrać sam mikrostyk. Proste jak cep. W środku jest blaszka że sprężynką na której końcu są styki i blaszki wtopione w plastyk, gdzie jedna też jest stykiem. Wystarczy to rozebrać, wyczyścić nożem do tapet i złożyć. Działa elegancko, jednak bez wyciągania ramy szyby nie wyobrażam sobie jak się do tego dostać. Dla tych co myślą że wystarczy popsikac po zamku preparatem poprawiającym kontakt mówię, że nic to nie da. Konstrukcjia styku jest idealnie szczelna. Mam tylko dwa zdjęcia bo rozładował mi się telefon, wrzucę potem. Obrazek
Obrazek
Miała długie, czarne, kręcone zęby
Wyrwiząb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 250
Dołączył(a): 2013-06-04, 09:38
Lokalizacja: Kraków
Model: Allroad C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDYA 240KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2010
Imię: Wojciech

Re: Uszkodzony mikrostyk w drzwiach

Postprzez m4n77 » 2015-06-15, 19:55

Odkopię temat, gdyby ktoś szukał mikrostyku :http://a6forum.pl/gdzie-moge-kupic-mikrostyk-t2987.html problem już poruszany na forum, kolega endriu_op podał stronkę z której można kupić takowe mikroswitch-e :) sam już takie zamówiłem i będę niedługo się z nimi bawił. Pozdro
od-m4n77-lublin-t2547.html -- zapraszam do oceniania, komentowania, słowa krytyki :)
Avatar użytkownika
m4n77
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 314
Dołączył(a): 2014-11-08, 15:09
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8 AJL 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Bartek


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości