Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2017-03-27, 22:30

Że też im się kce po Forach internetowych latać i "ulotki" roznosić <zalamka> .


Wysłane z mojego...... .
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez lol72 » 2017-03-28, 19:21

Ja sugeruję oryginały.
WYtrzymały 300tys, a te nowe już lipa :-o
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia...

298kM 600Nm NEW!
Avatar użytkownika
lol72
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 348
Dołączył(a): 2013-11-02, 19:58
Lokalizacja: śląsk
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI ASB 232KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2007

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez Don_Masters » 2017-03-29, 17:29

te meyle HD mnie zaintrygowały :D ktoś jeszcze ich używał ?
Avatar użytkownika
Don_Masters
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 2015-07-08, 11:32
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Paweł

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez pawel912 » 2017-05-07, 11:11

Meyle HD (wymienione jeszcze za niemca) wytrzymały niecałe 40tys. km. Rozleciały się sworznie we wszystkich dolnych. Teraz wymieniam na TRW
pawel912
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 125
Dołączył(a): 2015-07-20, 15:54
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez Don_Masters » 2017-05-29, 12:31

pawel912 napisał(a):Meyle HD (wymienione jeszcze za niemca) wytrzymały niecałe 40tys. km. Rozleciały się sworznie we wszystkich dolnych. Teraz wymieniam na TRW

To lipa straszna. A chwalą się że mają lepszą wytrzymałość od oryginału.
Chyba faktycznie najlepiej tego lemfordera ładować
Avatar użytkownika
Don_Masters
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 2015-07-08, 11:32
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Paweł

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez HQ-Automotive » 2017-05-30, 11:42

Wszystko jest kwestią budżetu, wiadomo że pewny będzie lemforder, natomiast odpowiednio droższy niż TRW lub Meyle HD, ale słyszałem też opowieści, że i te wahacze wytrzymują bez problemu po 100k, wiec prawda leży pewnie gdzieś po środku.
HQ-Automotive
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 2016-09-06, 14:48
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Adam

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez pastaldo » 2017-05-30, 11:57

Prawda leży w tym kto gdzie jeździ.
Jak ktoś będzie jeździł ostrożnie po nie bardzo zniszczonych drogach to te 100tys pewnie wytrzyma, ale jak będzie jazda po wertepach to szybko odmówią.
Z zagranicy też przyjeżdżają samochody ze zuzytymi wahaczami tylko że jak oni jeżdzą po dobrych drogach to nawet nie wiedzą że maja zużyte. Wjeżdzają do polski i okazuje sie że się tłucze. Znajomy mojego teścia od wielu lat mieszka w Niemczech i był pewny że samochodzie ma sprawne zawieszenie do póki nie przyjechał własnie w odwiedziny do polski a to nie by wielowahacz w Audi tylko zawieszenie starego typu w mercedesie.
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez dan » 2017-05-30, 13:05

pastaldo napisał(a):Prawda leży w tym kto gdzie jeździ.
Jak ktoś będzie jeździł ostrożnie po nie bardzo zniszczonych drogach to te 100tys pewnie wytrzyma, ale jak będzie jazda po wertepach to szybko odmówią.
Z zagranicy też przyjeżdżają samochody ze zuzytymi wahaczami tylko że jak oni jeżdzą po dobrych drogach to nawet nie wiedzą że maja zużyte. Wjeżdzają do polski i okazuje sie że się tłucze. Znajomy mojego teścia od wielu lat mieszka w Niemczech i był pewny że samochodzie ma sprawne zawieszenie do póki nie przyjechał własnie w odwiedziny do polski a to nie by wielowahacz w Audi tylko zawieszenie starego typu w mercedesie.


Nie wiem jak z przegladami w Niemczech ale w Belgii z najmniejszym luzem nie przejdziesz przegladu.
Avatar użytkownika
dan
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2014-08-16, 07:34
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Dan

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez pastaldo » 2017-05-30, 20:44

dan napisał(a):
pastaldo napisał(a):Prawda leży w tym kto gdzie jeździ.
Jak ktoś będzie jeździł ostrożnie po nie bardzo zniszczonych drogach to te 100tys pewnie wytrzyma, ale jak będzie jazda po wertepach to szybko odmówią.
Z zagranicy też przyjeżdżają samochody ze zuzytymi wahaczami tylko że jak oni jeżdzą po dobrych drogach to nawet nie wiedzą że maja zużyte. Wjeżdzają do polski i okazuje sie że się tłucze. Znajomy mojego teścia od wielu lat mieszka w Niemczech i był pewny że samochodzie ma sprawne zawieszenie do póki nie przyjechał własnie w odwiedziny do polski a to nie by wielowahacz w Audi tylko zawieszenie starego typu w mercedesie.


Nie wiem jak z przegladami w Niemczech ale w Belgii z najmniejszym luzem nie przejdziesz przegladu.

To się tylko tak mówi, wszędzie są ludzie i ludziska. Nie przesadzałbym z tym gloryfikowaniem innych państw pod tym względem. Trzeba tylko wiedzieć gdzie się udać. Znam wiele osób mieszkających w niemczech które nie miały problemów z przeglądami a samochody idealne nie były ;)
Ale nie tego się tyczy temat i robi sie offtop a mój komentarz dotyczył tylko różnic w użytkowaniu samochodów na zachodzie i w Polsce.
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez dan » 2017-06-02, 08:36

Nie wiem jak w Niemczech,ale w Belgii nie ma mowy. Z zagranicy owszem przyjezdzaja auta z luzami,ale wlasnie dlatego zostaly sprzedane - nie przeszly przegladu i wlasciciel wolal sprzedac auto niz naprawiac. W Belgii nie ma czegos takiego ze 'trzeba wiedziec,gdzie sie udac',to nie Polska,tu za takie numery jest sroga odpowiedzialnosc prawna i finansowa,nikt sie w takie rzeczy nie bawi,bo i po co.
Avatar użytkownika
dan
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2014-08-16, 07:34
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Dan

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez pastaldo » 2017-06-02, 09:18

Nie będę się kłócił bo mi się nie chce, ale widze że masz zbyt idealistyczny obraz ludzi w Belgii. Nie zmienia to faktu że przyjeżdza taki samochód z zagranicy na nasze drogi i zaczyna się tłuc. Tak jeździł z tymi luzami zakładam prawie rok po poprzednim przeglądzie ale przy dobrych drogach nie odczuwalne.
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez dan » 2017-06-02, 12:37

Tak jak napisalem - nie przejdziesz tutaj przegladu,jak masz jakiekolwiek luzy. A jak nie przejdziesz przegladu - to naprawiasz,albo sprzedajesz. Tu nie chodzi o to,co jest odczuwalne na drodze,a o to,co wychodzi podczas kontroli.
I nie chodzi tutaj o obraz ludzi,a o obraz kontroli technicznej,ktora przechodze tutaj co roku,a bylem w roznych stacjach diagnostycznych i sporo widzialem.
Uwierz mi,nikt tu nie przymyka oka na cokolwiek.
Zbyt idealistyczny obraz masz Ty,bo 99% aut sciaganych do Polski ma : a) ogromny przebieg skrecony na 199k b)ukryte wady 3) jest po 'turasie' inaczej nikt by nie zarobil - porownaj ceny NORMALNYCH aut za granica do tego,co jest sprzedawane w Polsce.

A wogole to o kim mowisz - 'tak jezdzil z tymi luzami' - masz kogos konkretnego na mysli czy tak sobie fantazjujesz i opowiadasz historie o zyciu w Niemczech zyjac w Polsce?
Avatar użytkownika
dan
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2014-08-16, 07:34
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Dan

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez pastaldo » 2017-06-02, 14:26

I po co nakręcasz się na dalsze dywagacje?
Nie fantazjuję ale znam ludzi i ich relacje i to nie relacje ludzi z forów tylko znajomych którzy wiele lat tam mieszkają ale to bez znaczenia dla wątku.
Zbyt idealistyczny obraz masz Ty,bo 99% aut sciaganych do Polski ma : a) ogromny przebieg skrecony na 199k b)ukryte wady 3) jest po 'turasie' inaczej nikt by nie zarobil - porownaj ceny NORMALNYCH aut za granica do tego,co jest sprzedawane w Polsce.

Tego jestem świadom aż za bardzo. Chodziło mi o to że badanie które robisz raz do roku może wyłapać agonalne stany zawieszenia. Jeździsz z jakiś drobnymi luzami, nie zauważasz ich na w miare dobrej drodze. Ja u siebie w tej chwili mam dość spory luz na jednym wahaczu a właściwie na zwrotnicy i uwierz mi w zawieszeniu np w A6 musze w konkretne nierówności wjechać by było cokolwiek słychać. Poza tym to zawieszenie ciężko się diagnozuje nawet na szarpakach na stacji.
Z życia więte w polsce żeby nie było. Na przeglądzie Pan mi mówi że jedna gałka ma delikatny luz ale jeszcze nie trzeba jej wymieniać. Rok później jadę i proszę Pana żeby dokładnie posprawdzał zawieszenie bo podejrzewam że moga być luzy. Walczyli 10 min na różne sposoby z przednim zawieszeniem i nic nie znaleźli. I nie mówimy o stacji u Pana Kazia w małym miasteczku tylko na Okręgowej stacji kontroli pojazdów.
Wiec tez mi nie mów że tam sa tacy wszyscy nie omylni i wyłapują każde niedoskonałości.
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez Robert11 » 2017-12-28, 10:36

Jeżdżę na ... już drugi rok i nie narzekam. Bardzo dobrze się Vectra prowadzi, a jakby nie patrzeć ekskluzywnych dróg to w Polsce ciągle nie mamy, choć i tak idzie ku lepszemu. Na stronie ... są opisane zestawy które robią, jest tego sporo, można do większości modeli sobie komplet dobrać.
Robert11
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-12-28, 10:35
Model: RS6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.2 BCY 450KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: DSG
Rok: 2015

Re: Wahacze przód - Jakiej firmy polecacie ?

Postprzez Piotruś » 2017-12-28, 10:49

Robert11 napisał(a):Jeżdżę na (...)


Spamerom dziękujemy. Ban.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości