Wgniecenia na karoserii

Wgniecenia na karoserii

Postprzez Bakus86 » 2014-07-26, 14:49

Mam parę wgnieceń umiejscowionych na błotnikach, drzwiach.. Są o różnej wielkości ale nie ma widocznych pęknięć lakieru. Czy jest jakiś sposób aby to usunąć bez ingerencji lakierniczej ? Z góry dzięki za fachowe porady..
Bakus86
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2013-08-11, 14:54
Lokalizacja: pomorskie
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005
Imię: £ukasz

Re: Odp: Wgniecenia na karoserii

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-07-27, 08:47

Witam.

Może nie będzie aż tak fachowo jak powinno być ale... wiem, że ASO posiada swego rodzaju odsysarki do wgnieceń
(nie wiem jak inne zakłady blacharsko-lakiernicze).

Warunek: wgniecenie powinno być na w miarę równej powierzchni i nie przy krawędzi elementu.

Pozdrawiam.

Wysłane z... telegrafu ;)
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Wgniecenia na karoserii

Postprzez Andzin » 2014-07-29, 21:07

Bakus86, Może warto byłoby poszukać warsztatu blacharskiego,który zajmuje się naprawa wgnieceń techniką PDR


Pierwsza metoda to masowanie blachy za pomocą narzędzi specjalnie do tego celu wykonanych z odpowiednich gatunków stali, narzędzia te potocznie nazywa się heblami. Nazwa "hebel" pochodzi z języka niemieckiego i w dosłownym tłumaczeniu znaczy "dźwignia". Naprawa jest metodą inwazyjną i polega na masowaniu blachy od wewnątrz w celu przywrócenia jej poprzedniego kształtu. W celu uzyskania dostępu do spodniej strony blachy często należy zdemontować jakiś element karoserii, np. podsufitkę dla naprawy wgnieceń znajdujących się na dachu. Demontaż nie zawsze jest konieczny i zależy od wielu czynników, ale musi to ocenić doświadczony technik usuwania wgnieceń.

Druga metoda, tzw. "na klej", jest bezinwazyjna i polega na wyciągnięciu wgniecenia przy pomocy specjalnie do tego skonstruowanych narzędzi oraz kleju o odpowiednich własnościach fizycznych. Sposób ten wykorzystuje się przy naprawie w trudno dostępnych dla hebli miejscach lub gdy ilość wgnieceń powoduje nieopłacalność metody pierwszej.


Bardzo fajna metoda.Tylko pamiętaj nie wszyscy to potrafią.To że mają narzędzia nie znaczy że są fachowcami.(jak ze wszystkim).


Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Andzin
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2013-06-21, 22:06
Lokalizacja: Turek
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Imię: Andrzej

Re: Wgniecenia na karoserii

Postprzez KArtur » 2014-07-29, 21:55

Jesteś ze śląska? Mam fachowca co ci to zrobi
KArtur
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2014-03-11, 10:53
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości