wibracje od prawego przedniego koła

Re: wibracje od prawego przedniego koła

Postprzez dziii » 2016-12-17, 17:43

panowie czy tak powinno być ?
poniżej przykładowy film ja mam tak samo i nie pokoi mnie to :



dodatkowo zauważyłem ze jak skręce kołami w lewo na maxa przy ruszaniu do tyłu i do przodu słychać jak coś przeskakuje

dodatkowo dziś sprawdzianem jeszcze coś i to tez mnie nie pokoi :
Avatar użytkownika
dziii
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2016-02-22, 10:45
Lokalizacja: wlkp. Ciołkowo
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7 AZA 169KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Krystian

Re: wibracje od prawego przedniego koła

Postprzez Piotruś » 2016-12-17, 20:24

dziii napisał(a):panowie czy tak powinno być ? poniżej przykładowy film ja mam tak samo i nie pokoi mnie to

Spoko. Półoś potrzebuje luzu osiowego ponieważ na nierównościach jej długość się zmienia i dlatego tak jest.
dziii napisał(a):dodatkowo dziś sprawdzianem jeszcze coś i to tez mnie nie pokoi :

Z filmu nie wynika (lub jestem ślepy) gdzie i co się poddaje dlatego (moim zdaniem) trudno powiedzieć czy masz jakikolwiek powód do niepokoju.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: wibracje od prawego przedniego koła

Postprzez dziii » 2016-12-17, 22:04

Gdy złapię za ośkę to mogę nią parę mm przekręcić w dół lub w górę. Słychać wtedy na końcu metaliczne uderzenie musiałbym nagrać film z tego. Dodatkowo jak skręcę kołami na maxa w lewo i ruszę do tyłu lub do przodu to słychać uderzenie trzask. Auto od jakiego czasu zaczęło mi wibrować tzn poszarpywać od 50km/h, Zostały zakupione nowe opony zimowe felgi zostały oddane do sprawdzenia i do renowacji lakieru i są idealne nowe śruby mocujące koła. Zawieszenie było ok. 1 miesiąca na sprawdzeniu nic nie szło znaleźć zero luzów itp. Był wymieniany ok. 4 tys temu konwerter w skrzyni przed wymianom miałem podobne objawy jak teraz. Byłem to sprawdzić serwis ASB twierdzi, że z konwerterem jest wszystko okey.
Avatar użytkownika
dziii
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2016-02-22, 10:45
Lokalizacja: wlkp. Ciołkowo
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7 AZA 169KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Krystian

Poprzednia strona

Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości