Wibracje w Allroad 2,5 Tdi

Wibracje w Allroad 2,5 Tdi

Postprzez ammissum » 2017-05-02, 19:53

Cześć wszystkim.
Jestem świeżym użytkownikiem Allroada 2,5 TDI Bau i zauważyłem taki oto objaw:
- przy mocnym, bardzo dynamicznym przyśpieszaniu np. ruszenie z pod świateł, przy wciśnięciu gwałtownym gazu np przy prędkości 30 km (kick down), przy dynamicznym przyśpieszaniu i skręcie jednocześnie np. na łuku z podwozia z okolic wału dobiegają jakby delikatne drgania, tarcie (jak przy buksowaniu kół), trudno to opisać - coś jakby przeskakiwanie i wibracje jednocześnie - i dobiega to tylko w określonych przeze mnie sytuacjach - raz w środku samochodu, raz prawy przód (przy skręcie), lewy tył - objaw ten pojawia się w różnych miejscach podwozia.
Zawieszenie, poduszki, łączniki - samochód był na szarpaku, miał sprawdzane zawieszenie i wyszło ok - bez luzów, stuków itd.
Co może być tego przyczyną?
Dzięki za wszelką pomoc.
ammissum
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2017-04-07, 18:59
Model: Allroad C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.7 ARE 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2003
Imię: Marcin

Re: Wibracje w Allroad 2,5 Tdi

Postprzez Piotruś » 2017-05-03, 07:58

Temat na naszym Forum wielokrotnie omówiony. Prawdopodobnie nigdy tego nie usuniesz. Możesz szukać od elementów zawieszenia zespołu napędowego, poprzez wał kardana i jego podporę, aż do tulei gumowo-metalowych przedniej i tylnej ramy pomocniczej, a "problem" i tak pozostanie.
Nie wiem jakie masz obecnie ale coś może się lekko poprawić po założeniu nowych i jak najwęższych opon, tylko po co tak eksperymentować ... .

I pamiętaj, że przeciążenia w układzie napędowym (szczególnie w mechanizmach różnicowych i przegubach półosi) podczas gwałtownych startów przy skręconych kołach są niewyobrażalne, a w szczególnych przypadkach (np. raptowne złapanie przyczepności po uślizgu na ziarenkach piasku) mogą spowodować pękniecie obudowy wwym. mechanizmów lub zerwanie przegubów. Co prawda Ciebie "ratuje" quattro i tiptronik ale ijakieś niebezpieczeństwo awarii i tak istnieje. Pod rozwagę ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Wibracje w Allroad 2,5 Tdi

Postprzez ammissum » 2017-05-03, 19:49

Mam teraz 245/45/19 Rs Line - ale pozbywam się ich i zakładam skręcane 225/55/17.
Oby te objawy się nie pogłębiały, a może wtedy się przyzwyczaję i nie będę kombinował.
ammissum
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2017-04-07, 18:59
Model: Allroad C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.7 ARE 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2003
Imię: Marcin

Re: Wibracje w Allroad 2,5 Tdi

Postprzez ammissum » 2017-05-04, 21:22

Mam jeszcze pytanie - czy te objawy są potencjalnie niebezpieczne i mogą się pogłębiać i doprowadzić do poważnych uszkodzeń?
A może jeździć dalej, jedynie mniej gwałtownie obchodząc się z gazem?
ammissum
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2017-04-07, 18:59
Model: Allroad C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.7 ARE 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2003
Imię: Marcin

Re: Wibracje w Allroad 2,5 Tdi

Postprzez Piotruś » 2017-05-05, 05:00

O tym czy objawy są niebezpieczne musiałby zadecydować ktoś profesjonalny po oględzinach na żywo.
Tutaj rozmowa toczy się tylko teoretycznie. Ty chciałeś dokładnie nakreślić swoje wątpliwości a mi się wydaje, że dokładnie zrozumiałem o czym mówisz.
I prawdopodobnie tak jest ale odpowiedzialne decyzje tylko w realu.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Wibracje w Allroad 2,5 Tdi

Postprzez ammissum » 2017-05-05, 09:58

Bardzo chętnie rozwiałbym swe wątpliwości podczas rzeczywistych oględzin i testów, lecz nie znam w Krakowie i okolicy poważnego/dobrego mechanika - znającego się na rzeczy i jednocześnie posiadającego wiedzę praktyczną, a nie teoretyczną typu - może to, albo tamto, ktoś mi mówił że...... itd, itp.
ammissum
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2017-04-07, 18:59
Model: Allroad C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.7 ARE 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2003
Imię: Marcin


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości