[AVANT] Woda w klapie bagażnika - morka tapicerka na klapie

[AVANT] Woda w klapie bagażnika - morka tapicerka na klapie

Postprzez alldi » 2017-05-02, 15:11

Witajcie. Mam pewien problem. Czasem po otwarciu klapy tapicerka, na której jest trójkąt jest z prawej strony bardzo morka. Czasem wręcz można "strząsnąć" z niej wodę. Rzadko, bardzo rzadko jest również wilgotna z lewej strony zamka. Na zewnątrz niema wody, więc obstawiam, że jets to mokre i nasiąka od wewnątrz klapy. Pytanie tylko w jaki sposób dostaje tam się woda. Co ciekawe dzieje się to w losowych momentach - najczęściej jak pada lekki deszcz. Jak myję auto na myjni problemu nie ma - nie wiem, być może woda musi spływać powoli, a nie pod ciśnieniem, tak wywnioskowałem. Czytałem, że problem może leżeć w blendzie od rejestracji, ale zakleiłem taśmą"łączenie" blendy z klapą dookoła i w sumie myślałem, ze jest ok, ale klapa znów jest mokra - po deszczu. Jak wspomniałem, z prawej strony i tylko na dole klapy (gdy jest zamknięta). Którędy może tam się dostawać się woda?

Jak mogę to rozebrać, wtedy może coś zerknę od środka. Zapewne są jakieś śruby, lecz nie chce połamać zatrzasków - jakieś wskazówki co do demontażu? Od środka może coś zobaczę. Samych odpływów raczej nie podejrzewa, wtedy tym bardziej na myjni by to wyszło jak leję wodę strumieniem, może wycieraczka i jej zamontowanie? Zauważyłem, że to by pasowało - spływająca woda po szybie i tam jakoś poprzez nieszczelność na drodze montaż wycieraczki - szyba i po przeciwnej stronie od środka to by wpadało do klapy. Nie wiem jednak, czy to możliwe.

Odpada temat płynu do spryskiwaczy - to czysta woda, bez zapachu, barwy itp. Ponadto nie ma to związku z pryskaniem na szybę - nie używałem, a klapa i tak mokra.

jakieś sugestie? będę wdzięczny za pomoc.
alldi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2016-05-28, 07:44
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2002

Re: [AVANT] Woda w klapie bagażnika - morka tapicerka na kla

Postprzez bendzji » 2017-05-02, 16:09

U mnie przyczyna była odklejona szyba w narożniku

Masz roletę przeciwsłoneczna?
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP JEST : Ford Smax 2.0TDCI automat , A4 B7 2.0TDI MULTI
bendzji
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 1460
Dołączył(a): 2014-05-25, 07:40
Lokalizacja: Września
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Michał

Re: [AVANT] Woda w klapie bagażnika - morka tapicerka na kla

Postprzez alldi » 2017-05-02, 16:22

Ta, mam roletę. Inaczej to wtedy się rozbiera? Szybę delikatnie odpychałem po krawędziach i nie widać (chociaż to wiadomo, ze jets klejone i to kiepska metoda) żeby coś odstawało. W trakcie jazdy nie słychać tez żadnego świstu, nic tych rzeczy. Spryskiwałem całą szybę wodą i tez ni widziałem od środka przecieków (chociaż może to wpada od razu do klapy). Dlaczego w takim razie przy większych opadach/myjni problemu nie ma? Za duża prędkość wody, albo ciśnienie?

Masz jakiś sposób jak sprawdzić odklejenie tej szyby? Rozebrać i tak to muszę, lecz na razie nie wiem jak, a nie sztuka to połamać ;(

Wyciągałem te przyciski od blokady klapy dla dzieci i zaglądałem do środka i jak dobrze myślę to tam pewnie jest jakaś mata, która nasiąka i po prostu przesiąka na wylot, więc tej wody musi trochę tam być niestety.
alldi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2016-05-28, 07:44
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2002

Re: [AVANT] Woda w klapie bagażnika - morka tapicerka na kla

Postprzez bendzji » 2017-05-02, 17:39

Tu masz co i jak https://youtu.be/TxE5O6L42Os


U mnie właśnie tylko przy długim lekkim deszczu ciekło , można spryskać woda z mydłem i od środka dmuchać sprężonym powietrzem.
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP JEST : Ford Smax 2.0TDCI automat , A4 B7 2.0TDI MULTI
bendzji
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 1460
Dołączył(a): 2014-05-25, 07:40
Lokalizacja: Września
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Michał

Re: [AVANT] Woda w klapie bagażnika - morka tapicerka na kla

Postprzez witsan » 2018-07-16, 19:15

witam
mam podobny problem z klapą ale u mnie jeszcze w słupkach pojawia sie woda dzisaj dodałem nowy temat
witsan
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2018-07-04, 19:18
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8 AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: krztsztof


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości