Zakup A6 2.0 TDI 177km

Zakup A6 2.0 TDI 177km

Postprzez danek01 » 2015-10-02, 18:13

Cześć jestem tu nowy,

piszę do was bo potrzebuję pomocy :) Planuję zakup http://allegro.pl/audi-a6-2-0tdi-177km- ... 83781.html
Na co dokładnie zwrócić uwagę ? Czy ten silnik jest bez awaryjny? Czy przebieg 210 tys. jest normalny ? Dzięki za każdą dobrą radę :)
danek01
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2015-10-02, 18:07
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2012
Imię: Daniel

Re: Zakup A6 2.0 TDI 177km

Postprzez Piotruś » 2015-10-03, 07:20

Witaj Daniel. Silnik OK a przebieg (jeśli prawdziwy ...) nie nokautuje.

Niestety sprzedawca, w mojej ocenie w pełni świadomie, wprowadza w błąd informacją o klasycznej, hydraulicznej skrzyni biegów. W tym aucie rzeczywiście pracuje klasyczny ... ale mutitronik <mysli> <zalamka> ... a co to jest za "piękna" skrzynia, jeśli nie wiesz, to wnikliwie sobie doczytaj, bowiem zakup egzemplarza z taka transmisją i z przebiegiem > 200 tyś.km. może okazać się klasycznym strzałem we własne kolano :roll: :evil: .

Uważam, że owinieneś się baaardzo ale to baaardzo poważnie zastanowić czy aby na pewno dobrze wytypowałeś dostawcę swojego nowego auta :-x .
Gorliwie radzę Ci poszukać OBIEKTYWNYCH/PRAWDZIWYCH opinii na jego temat, chociaż zapewne zbyt wielu faktów się nie doszukasz bo pod tym szyldem firma istnieje relatywnie niedługo (choć to też jest jakaś podpowiedź).

Zresztą rzekomy profesjonalista CELOWO OSZUKUJACY już w treści ogłoszenia dla mnie nigdy nie był i nie będzie godzien nawet jednego telefonu, ale to Twoja kasa wiec tylko od Twojej inicjatywy zależy czy zechcesz wykorzystać powyższą pomoc.

Kończę życząc Ci zimnej krwi, wolnych ruchów i RACJONALNYCH oraz ROZSĄDNYCH decyzji.
Za 110 tysi, to naprawdę nie musisz szukać żadnych kompromisów, a już na pewno nie musisz robić "interesów" jak w przywołanym ogłoszeniu ... <luzik> .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Zakup A6 2.0 TDI 177km

Postprzez lyngso » 2015-10-03, 11:42

Witam

Dużo błędów w opisie np. zmiana zawieszenia, czy lampy LED przednie.
Drive select dotyczy zmiany pracy napędu silnik+skrzynia ( u siebie nie zauważyłem aby coś się działo z zawieszeniem)
Lampy LED z przodu wyglądają inaczej. To auto ma ksenon z LED do jazdy dziennej.
Auto doopy nie urywa chociaż felgi fajne :)
No i podana cena bez wzmianki czy to netto czy brutto, dopiero w opisie jest to zawarte.
Piotruś ma rację, jeśli ktoś przy takim aucie robi błędy w opisie to co dalej.... <mysli>
Za te pieniądze można znaleźć auto u dealera Audi w programie Audi select plus.
Przeglądnij kolego forum, jest dużo informacji na temat kupowania A6.

Pozdrov
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: Zakup A6 2.0 TDI 177km

Postprzez danek01 » 2015-10-03, 16:06

Dzięki za pomocną radę;) A co sądzicie o tym ? http://allegro.pl/audi-a6-3-0-tdi-panor ... 18992.html
danek01
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2015-10-02, 18:07
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2012
Imię: Daniel

Re: Zakup A6 2.0 TDI 177km

Postprzez lyngso » 2015-10-03, 16:37

Kolego, poczytaj na temat samochodów z Gubina, to po pierwsze.
Lepszy motor i wyposażenie, magiczne 199k i tylko 99k PLN w porównaniu do poprzedniego.
Czy jeszcze nie zapaliła Ci się czerwona lampka?

Pozdrov
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: Zakup A6 2.0 TDI 177km

Postprzez Piotruś » 2015-10-03, 17:35

Danek01, ja powiem tak : na tą chwile w polskim internecie (otomoto/allegro, gratka) nie występuje ANI JEDNO Audi A6 C7 3.0TDi quattro (zarówno avant jak i limuzyna) w cenie do 130 tyś. brutto, które byłoby warte poświęcenia mu jakiejkolwiek uwagi. Mogę Ci to dać na piśmie ;-) ... .
Gdyby taki samochód się pojawił daję Ci 100,1% gwarancji, że już dawno byłby u mnie lub u kogoś z moich klientów oczekujących na PRAWDZIWĄ UCZCIWĄ OKAZJĘ, w niektórych przypadkach nawet ok. 2 lata :!: :!:
Okazja w tym przypadku nie oznacza niskiej ceny tylko samochód o absolutnie pewnej i nieskazitelnej historii techniczno-prawnej.

Czasami można coś ciekawego wyhaczyć ale po taką okazję trzeba jechać zanim sprzedawca jeszcze dobrze nie skończy redagować anonsu, nieraz na drugi koniec kraju i często tylko po to żeby skończyło się nie lada awanturą ... .

Innym świetnym miejscem zakupu Audi A6 C7, jak już zresztą wspomniał Kolega lyngso jest autoryzowana sieć CCCO,
ale do tego potrzebne są relacje wypracowywane latami (lub wiarygodny pośrednik), a i tak gdy na horyzoncie tylko zamajaczy dobrze rokujący egzemplarz to trzeba go łapać ... najczęściej w ciemno, a potem czekać ok. dwóch tygodni na zakończenie procedury leasingowej.

Idealnym i wymarzonym miejscem na zdobycie prawdziwej A6 C7 jest oczywiście niemiecka sieć AUDI oraz współpracujące leasingi.
Niestety, takie samochody kupione wprost z "wewnętrznych" aukcji, nawet w niezwykle atrakcyjnych cenach - po doliczeniu polskiej akcyzy kompletnie się nie opłacają, bo za sumarycznie wydaną kwotę czasem udaje się zdobyć o 2 lata młodszą krajówkę ... .

Wreszcie ogłoszenia kategorii jak choćby powyższy przykład z Gubina (a wcześniejszy jeszcze gorzej), to w mojej opinii najgorsza z najgorszych opcji wyszukiwania pojazdu jaką można sobie wyobrazić. Jeśli chcesz, poświęcając pół godziny na google.pl sam szybciutko znajdziesz potencjalne zagraniczne źródła pochodzenia samochodufff, które przedstawiasz pod ocenę. I w sumie powinieneś tą robotę wykonać żeby zrozumieć na czym polega "myk" ... <zalamka> <mysli> .

Kończąc podpowiem Ci tak : rozejrzyj się za kimś z kompetencjami i układami w CCCO i w leasingach, tak w PL jaki w DE i ewentualnie w Belgii.
Sam podzwoń do dealerów, ale jedynie tych, którzy zajmują się obrotem używkami.
Niektórzy do tego celu w ramach jednej grupy typują tylko jeden salon w regionie.

Ze zwykłych portali ogłoszeniowych być może coś złapiesz (wprost od dotychczasowego użytkownika, ASO lub od firmy leasingowej), ale żeby się to udało musisz pilnie wertować anonse nawet kilkanaście razy na dobę i być przygotowanym do natychmiastowej realizacji.
W przeciwnym razie inni Cię ubiegną, bo tak to działa, że nawet samochody za naprawdę gruba kasę idą jak ciepłe bułeczki jeśli tylko dobrze rokują.
I bezwzględnie omijaj charakterystyczne zagłębia handlarzy, bo w tych miejscach sztuka tuszowania faktów jest dopracowana do mistrzowskiej perfekcji.
Dla normalnego człowieka, tylko okazjonalnie nabywającego samochód raz na kilka lat, bez szans na samodzielne wychwycenie istotnych faktów technicznych, a często też zafałszowań "administracyjnych" :!: :evil:

PS:
"Perełka" z Gubina obija się na Allegro już od bardzo długiego czasu bez wątpienia nie jest to przypadek :!: :!:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Zakup A6 2.0 TDI 177km

Postprzez elwarka1 » 2015-10-03, 21:18

Jak to jest możliwem że zarówno w jednym, jak i drugim brak jakichkolwiek odprysków na masce, czy zderzaku po takim przebiegu? Fakt, u mnie w roladzie też ich praktycznie nie ma, ale zderzak nie lakierowany a maska jest tu wyżej niż w normalnych A6, ale w A4 żony zarówno zderzak jak i przód maski noszą ślady mikro odprysków, a tu wygląda jak by auta wczoraj fabrykę opuściły.
elwarka1
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 175
Dołączył(a): 2014-12-28, 22:31
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.7 BES 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003
Imię: Łukasz

Re: Zakup A6 2.0 TDI 177km

Postprzez lyngso » 2015-10-04, 06:30

elwarka1 napisał(a):Jak to jest możliwem że zarówno w jednym, jak i drugim brak jakichkolwiek odprysków na masce, czy zderzaku po takim przebiegu? Fakt, u mnie w roladzie też ich praktycznie nie ma, ale zderzak nie lakierowany a maska jest tu wyżej niż w normalnych A6, ale w A4 żony zarówno zderzak jak i przód maski noszą ślady mikro odprysków, a tu wygląda jak by auta wczoraj fabrykę opuściły.


Witam

Kolego to są zdjęcia podpicowane w Photoshopie czy innym tego typu programie.
Stały numer, wynajmują profesjonalną firmę, ta robi zdjęcia, a potem picuje tak, żeby potencjalny klient myślał, że to cud na kółkach.
Jak ładnie wygląda to często usypia to czujność i chłodne podejście do takiego zakupu.

Pozdrov
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: Zakup A6 2.0 TDI 177km

Postprzez miron3333 » 2015-10-04, 09:01

A może auto jest po detailingu.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
miron3333
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-07-21, 11:32


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości