zakup A6 C6

zakup A6 C6

Postprzez zoran » 2017-02-05, 21:51

Witam,

Poddaje pod osąd pierwszą propozycje która dzisaj znalazłem
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-a ... c84d21995b
w szcególnosci zapraszam Piotrusia do pomocy... <rotfl>
Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów
zoran
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 2017-02-04, 16:06
Lokalizacja: Warszawa
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Robert

Re: zakup A6 C6

Postprzez Piotruś » 2017-02-06, 13:50

Moim zdaniem ciężko powiedzieć cokolwiek.
Sprzedający konsekwentnie omija kwestie bezwypadkowości oraz nic nie wspomina o tym jak auto było serwisowane, więc prawdopodobnie żadna z tych kluczowych kwestii nie jest atutem tego konkretnego egzemplarza. Chociaż zawsze można dopytać ;-) ... .

W kwestiach technicznych samochód wymagałby niezwykle uszczegółowionych oględzin praktycznie pod każdym względem.
Począwszy od zawieszenia (jeden amorek to ewentualny wydatek ok. 4500 żł.), przez pneumatykę (szczególnie kompresor), po działanie skrzyni biegów (na ciepło jak i na zimno !! ) i przynajmniej "z komputera" popatrzeć w parametry układu wtryskowego.

O tym czy byłoby warto podjąć trud "poszerzonych oględzin" musisz zadecydować samodzielnie.
Zdarzają się egzemplarze, które co oczywiste też wymagają równie wnikliwej kontroli ale istnieje albo pełna historia w ASO, albo przynajmniej posiadają stosy faktur za wcześniejsze naprawy. Na takiej podstawie - znając słabe punkty modelu - łatwiej ocenić stan techniczny i przewidzieć potencjalne koszty w najbliższej i dalszej przyszłości.

W tym przypadku należałoby konkretnie docisnąć sprzedającego do ściany żeby wyśpiewał wszystko co wie o aucie i zadeklarował co posiada na poparcie "plusów dodatnich".
Na tej podstawie mógłbyś zadecydować o dalszym wnikaniu w temat (lub nie wnikaniu).
W każdej chwili, jeżeli tylko zadecydowałbyś o wnikaniu, możemy temat konsultować/omawiać/kontynuować i dyskutować. Decyzja należ wyłącznie do Ciebie :-D
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: zakup A6 C6

Postprzez zoran » 2017-02-06, 17:34

Dzięki za twoją analize, ale chyba zgodnie z twoimi uwagami z innych postów przy budżecie 30 tys, raczej pojdę w kierunku C5, które tez propozycje omówiłes juz w innym dziale. Tak na marginesie jeszce z twojej praktyki; na ile C5 i C6 róznią sie od siebie technicznie , w prowadzeniu , użytkowaniu....oczywiście nie pytam sie o wygląd zewnetzrny czy tez wymiary, ale bardziej o odczucia własne.
Pozdrawiam
Robert
zoran
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 2017-02-04, 16:06
Lokalizacja: Warszawa
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Robert

Re: zakup A6 C6

Postprzez Piotruś » 2017-02-07, 09:17

zoran napisał(a):Tak na marginesie jeszce z twojej praktyki; na ile C5 i C6 róznią sie od siebie technicznie , w prowadzeniu , użytkowaniu....oczywiście nie pytam sie o wygląd zewnetzrny czy tez wymiary, ale bardziej o odczucia własne.

Rafał,

1.
OBIEKTYWNIE:
C5 vs C6 są ABSOLUTNIE ODMIENNYMI autami, a wszelkie podobieństwa sprowadzają się do tej samej koncepcji napędu 4x4 i podobnych emblematów CCCO na atrapie. Poza tym chyba wszystko jest inne.
Zawieszenia przednie zmodernizowane, tylne przekonstruowane.
Silniki są całkowicie inne, (automatyczne dla quattro) skrzynie biegów zmodernizowane (i w C6 6-cio biegowe).
Wentylacja oparta na całkiem innej koncepcji włącznie z tym, że w C5 tryby pracy były realizowane po stronie "powietrznej" a w C6 sa po stronie wodnej.
Wszystkie urządzenia pokładowe w C6 też są oparte na całkiem innej koncepcji niż w C5 i trudno znaleźć cokolwiek wspólnego.

2.
SUBIEKTYWNIE:
Oczywiście wolałbym C6, bo oprócz architektury wnętrza (ale to rzecz gustu) moim zdaniem pod każdym względem jest lepsze niż C5.
C6 to tak naprawdę inna epoka co odczuwa się we wszystkich detalach zarówno w obsłudze jak i w odczuciach z jazdy.
Bardzo ale to bardzo szkoda, że przez pierwsze 5 lat produkcji C6 - AUDI zrobiło chyba wszystko by popsuć obraz niemal idealnego samochodu głupimi niedoróbkami rozrządów, układów wtryskowych i licznymi kłopotami z elektryką.

Niemniej przyjemność z jazdy fajną i sprawną C5-tką (uznaję tylko i wyłącznie wersje z quattro) jest dla mnie przeogromna i pod każdym względem wystarczająca z dużym zapasem.
C6, wiadomo, jeszcze lepsze ale też zdecydowanie bardziej kosztowne w utrzymaniu.
Ideałem C6 jest dla mnie (bezwarunkowo poliftowy) Allroad 3.0TDi.


PS (uzupełniająco):
Wersja C7 z lat 2011 - 2015, pomimo wielokrotnych prób i podchodów, przynajmniej jak na razie nie jest zdolna podbić mojego serca pod żadnym względem tak jak ongiś zwariowałem na punkcie najpierw C5 a potem C6.
Dopiero polifty (od RM 2016) trochę mnie podniecają jednak wciąż nie wiem czy na tyle bym zdecydował się na prywatny zakup.
Z tego co mi wiadomo generacja C8 może być pod tym względem znacznie ciekawsza lecz to na razie tylko spekulacje a jeździć trzeba już ;-) ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: zakup A6 C6

Postprzez zoran » 2017-02-07, 13:18

Dzieki Piotrus za jak zawsze bardzo pomocną analize, tak jak wspomniałem wcześniej ten zakup to będzie C5, nigdy nie jeździłem tym samochodem wiec czas spróbować, za jakiś czas pewnie będe chciał zmienic ten stan rzeczy na A6 ale tylko jak mówisz po 2010 roku a jak na tą chwile i potrzebe ( trzeci samochód pod psa ) to STANOWCZO za droga impreza... :-/
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego zycze.
Robert
zoran
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 2017-02-04, 16:06
Lokalizacja: Warszawa
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Robert


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość